Tarihte İslamı kabul etmeyip, Gök Tanrı inancında kalsaydık şu an nasıl bir toplum olurduk sizce?

Tarihte İslamı kabul etmeyip, Gök Tanrı inancında kalsaydık şu an nasıl bir toplum olurduk sizce?

1|4
6|21

En İyi Erkek Görüşü

• 1-Farkli dinlerden olan Turklere karsi daha hosgorulu olurduk.2-Kadin erkek birlikte ibadet ederdik.3-Turkler Alevi Sunni diye bolunmez Araplarin mezhep kavgalarina ortak olmazdik.4-Arap kulturu din adi altinda dayatilmazdi.5-Milli bilincin mezbahasi olan tarikatlar palazlanmazdi.6-Basortusu sorunuyla yillarimizi heba edip milli enerjiyi tuketmezdik.

3|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kadına verdiğimiz değer... Pardon kadına değer verirdik. İslamiyet çatısı altında Araplaşmazdık , özümüzü yitirmezdik.

2|4
    1|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Biraz daha ilimli, bilimli ve hatta Dünyayı yöneten ulusal birlik kurabilirdik. Şu an Türklerin engellerinin tümünün nedeni benliğini kaybetme sürecine girmesidir, şunu da yazayım (Türk) kelimesi zaten başlı başına bir din ismidir, bunu çok az kişi biliyor. Türk, bir dindir zaten Gök Tanrı dini, hem müslüman hem Türk olunmaz.

2|2
    0|0
  • Eminim çok çok daha iyi olurduk ayrıca din sömürgecileri olmazdı. Ayrıca dinimizi değiştirmediğimiz için aslımızda değişmeyecekti. Bununla beraber belki şu an Göktürkçe yazıyor olacaktık. Hayali bile muhteşem ben zaten bu şekilde yaşayan insanlarla tanışarak öz dinimi kendim öğrenmek istiyorum.

2|3
    0|0
  • Cami yerine okul ve hastane daha çok olurdu not:inançlıyım

1|3
    0|0
  • Keşke kalsaymışız

2|3
    0|0
  • Daha gelişmiş olurduk

2|2
    0|0
  • ''inancı kabul etmek'' mantığını doğru bulmuyorum. dini inançsal kişiseldir. bir ülkenin dini olamaz

1|2
    0|0
  • eski Türk gelenekleri daha iyi o yüzden keşke öyle kalsaydık dediğim oluyor

2|3
    0|0
  • daha iyi

1|0
    0|0
  • Bize yaklaşabilen bile olmazdı gelişmişlikte medeniyette

2|1
    0|0
  • O zaman yaşasın karahanlılar sjsjsjjs :D

1|0
    0|0
  • Tengricilik (Göktanrı) inancıyla Deizm (Tanrıcılık) birbirine Benzer yönleri oldukça fazla :-)

2|0
    0|0
  • Daha Avrupai olabilirdik belkide daha barbar

1|1
    0|1
  • İslamla ilgili sorunlarımız olmazdı ama başka tür sorunlarımız olurdu :)

1|0
    0|1
    • 18gün

Bu arada Türkiye'de Gök Tanrı tarikatı kuran sağlam para götürür :)

Türk Neo Paganizmi :D

• Gök girip kızıl çıkardı. Kımız içerdik. Ama iyiki islamdayız 😉

1|1
    1|3
  • bilmem ki tuhaf 😂

1|0
    0|1
  • Moğollar gibi.

1|1
    0|1
  • Madem islamdan bu kadar muzdaripsiniz çıkın kardeşim. İnanmadığınız dini ne diye nufüs kağıdınız da yazdırıyosunuz? Sanırsın göktanrı dini uzaya açılan kapıyı bulmuş da onu yüceltiyonuz. Moğollar bizden sonra girdi islama çok mu iyi halleri. Saçma sapan konuşuypsunuz ya. Bağnazlık için islam göktanrı hristiyanlık farketmez bir insan bağnazsa dinle alakası yok!

0|0
    0|0
    • 18gün

Bişey demedim niye saldırıyosun?
      Sadece nasıl olurdu dedim. İyi mi olurdu kötü mü olurdu?
      Dinine saygı istiyosan önce saygılı konuşçaksın insanlarla

• türkleri yücelten islam dini oldu. Çünkü türklerin ruhuna en uygun din islamdır.

0|2
    0|5
  • bence kardeşim saçmalıyor oluyor dukk

0|0
    0|1
    • 18gün

Neden?

• 17gün

İslam'i savunacağım derken, Türkleri aşağılaman hiç uygun olmadı şimdi.

Yani şimdi İslam öncesi Türkler temizlik nedir bilmezler miydi? Saygı nedir bilmezler miydi?
      Dünyanın bilinen en eski alfabesini bulmuş bir kavim İslam öncesi cahil miydi?

ÖZÜN SÖZÜ: şecaat arz ederken merd-i kıpti sirkatin söylermiş.

• 17gün

@KumruSahin Türkleri aşağılayan kim. Kendimi Türk hissediyorum ve bununla gurur duyuyorum. Ancak Türkleri birleştiren ve yükselten İslamiyet olmuş. Türklerin şu zamanki Türk topraklarına hangi inançla girdiğini bir araştır. Medeniyet konusunda da kısa bir örnek vereyim. Avrupa devletleri afedersin sıçmayı evet bizden öğrendi. Elçilerini lazımlık ile gönderiyorlardı, seyyar tuvaletle ihtiyaçlarını gideriyorlardı. Bunları konuşmadan önce araştırsak keşke...

• zaten gök tanrı demek islam demek :)

0|0
    0|0
    • 17gün

Ne alaka

• 16gün

Çoğu inanç sisteminde tek Tanrı vardır zaten
      Sadece İslamda değil yani

• 16gün

herneyse :)

Kızlar Ne Diyor 5

• Daha gelişmiş olurduk. Biz araplardan din almadık kültürde aldık burda yanlış yaptık işte. Peygamberin bile düzeltemediği bir toplumun kültürünü aldık ne yazıkki. Geldiğimiz nokta bugünler işte

2|2
    0|0
  • İslamı Kabül etmeyen Türkler gibi olurduk. Dünyanın onlardan haberi yok. En kötüsü kendileride kim olduklarını bilmiyorlar

2|0
    1|3
  • Var ki hâlâ

1|0
    0|0
  • Gavur gibi

0|0
    1|3
  • mutsuz olurduk

0|0
    1|1
Yükleniyor...