Kapat

İnsanlar neden bu kadar bencil ve duyarsız?

Anlamak gerçekten zor gerçekçi olmak çok mu zor anlaşılır olmak net olmak kendini başkasının yerine koyabilmek neden bu kadar önemsiz ve değersiz...

0|0
12|5

En İyi Kız Görüşü

• Kendisini, kendisinin olan her şeyi değerli, kendisinin dışındakileri değersiz bulan insan tipidir. Doğasında vardır bencillik insankarın. Kendini koruma içgüdüsü ağır basıyor. Elinde olanla yitinemiyor. Daha fazlasından yararlanmaya çalışırken de diğer insanlarla çatışmalar yaşar. Aşkta, işte, arkadaşlıkta kısaca her yerde görülür. Ne yazık ki, bencil insan kendi menfaatleri doğrultusunda hareket ederken başkalarının durum ve duygularını hiçe sayarlar, empati yapmazlar.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Genelleme yapabilirsek, anlatılan şey tamamen düşüncesiz olmaktan bahsediyor. Düşünceli veya düşüncesiz olmak insanlar içerisinde kişileri ayırt edebilmemizi sağlayan iyeliklerdir. Her insanın kişilik özelliği farklılık gösterebilmesi tabii dir. İnsanın tabiyatı gereği bu durumu gösterir, tabiyatı değiştirebilme gücümüz olmayacağından ve tabiyatımız gereği her şeye alışabiliyoruz. Bu yetmediyse tabiyat bize her şeyi anlatır da biz anlamayız :) Anlamak gerçekten çok zor olabiliyor demek ki.

0|1
    0|0
    • Gayet iyi acikladin dusunceliler ve dusuncesizler kategorisi samimi ler ve samimiyeteiLeri doguruyor suana kadar en acik bir ifadeyle sen yormladigin icin suanlik eig favorim sensin :)

Kızlar Ne Diyor 11

Erkekler Ne Diyor 4

• insanı insan yapan vicdanıdır vicdanı olmayan hayvandan neyi fazla kalır

0|1
    0|0
  • sen mükemmel misin

0|1
    0|0
    • Degilim elbette kimse mükemmel degil bu hayatta ben kisisel olrak birini de sorgulamuyorum burada farkjndaysan toplumsql ilarak neden boyleyiz ablayissiz ve duyarsiziz onun nedeninibarastiriyorum

• kendi kendine yetinmeyi bileceksin kimseden bisey beklemiycen

• O zaman herkes tek basina yasardi toplum diye birsey aile. diye bir olgu olmazdi

• Aslında bunu ikiye ayırmamız lazım düşünceli insanlar düşüncesiz bencil kendini bilmez insanlar tabi bana genellikle düşüncesiz bencil ler denk geliyor

0|0
    0|0
  • Genelleme yapmamak lazım ama çoğu öyle tabi.

0|1
    0|0
Yükleniyor...