Atatürk hakkında düşünceleriniz neler?

yaptığı herşeye saygım var ama din konusunda pek desteklemiyorum ya siz?

Güncellemeler:
19gün Tapacaksiniz yakında ak

0|0
23|53

En İyi Erkek Görüşü

• Sevmiyorum saygıda duymuyorum. Kendisini orta okula kadar bayağı bir severdim. Ana baba tarafımda atatürkçüdür. İsmimde Kemal. Amma velakin biraz tarih kurcalayınca kimin ne olduğunu öğreniyorsunuz. Hep sorgulayın araştırın diyenler atatürke gelince hiç bir şey demezler.

2|2
    6|6
    • 19gün

Arkadaşımız yazmamış ben atatürkün din hakkında görüşlerini yazayım NOT:Kimse müslüman olmak zorunda değil . Ama halkının bir çoğunun inancı olan islami ve peygamberine yaptığı hareketleride göz ardı edemeyiz. Keşke demeseydide en azından kendisine saygı duyabilseydim
      http://hizliresim.com/l32bpE

• 14gün

Senin gibisini çoğaltmak lazım
      Tebrik ederim.

Erkekler Ne Diyor 52

• ataturku din adamı değildi her zaman akılcı ve bilimsel düşündü ataturku ataturk yapan onun cesareti ve zekasiydi

5|5
    0|0
  • 5|1
    0|1
    • 19gün

kara çarşafi kaldıran babamdı zaten

• 19gün

XPer arttırmak umrumda değil kaldırcaksa biri kökten kaldırsın hesabı olmayan şeyimde değil

• 19gün

Şeyine kıymet veren var sanki , eğlen kendi çapında insanları birbirine düşürüp.

• Aşağıda ki bir hanımefendi ''bütün tarihimiz Atatürkten ibaretmiş gibi gösterilmesi antipatimi arttırıyor'' demiş. Bunu demek için insanın kendi tarihine karşı çok büyük saygısız olması lazım. Liseye giden biri az çok Osmanlı tarihinin Atatürk döneminden çok ama çok daha fazla yer kapladığını bilir. Osmanlı okutulmuyor okullarda diyen kişilerde var. Bunlar da son derece samimiyetsizler. Zira Osmanlı tarihini okutmak istiyorsan Osmanlının yenilgilerini 17 yüzyıldan sonra yere çakılışını ve bunun nedenlerini de detaylı ve objektif olarak anlatmak gerekir. Ama bizde genellikle ders kitaplarımızda zaferler yazıldığı için Osmanlıyı herkes muhteşem görür. Ama Kurtuluş savaşı dönemi anlatılırken cephedeki yenilgilerden, gelişmelerden ve yaşanan olaylardan daha objektif olarak yazılır. Yani sözün özü Osmanlı hayranlığı kuru kuruya lafla olmaz. Osmanlı 600 yıllık bir muhteşem imparatorluğu olarak görüyorsanız açın bir okuyun önce. Osmanlıda 5-6 padişah hariç diğer hepsi durduğu yerde saydırmış ya da devleti geriye götürmüştür. Bunun sebebi de basiretsizlik ve bilgisizliktir. Osmanlıyı severim evet ama tarihimi başka bir tarihi olay ile veya kişiler ile sidik yarışına sokmam. Bizim bilgisiz toplumda yapalır ancak bu...
    Soruya gelecek olursak; müthiş ve dahi bir liderdir. Zamanının diğer liderleri Atatürk ile boy bile ölçüşemez. Yıkıntıların arasında yeni bir ülke çıkarmıştır.

3|3
    0|0
  • Sevdiğim yanları var sevmediğim yanları var, ama genel olarak artıları eksilerini geçtiği için severim

2|1
    0|0
  • özellikle bayanların daha çok sevmesi gereken ulu önder. Türk tarihinin gördüğü en büyük lider

6|4
    0|0
  • şu an dini kurumlarda çocuklara taciz ve tecavüzün üstü örtülüyorsa Atatürk zamanında bunu yapanlar asılırdı. Menemen olayında din adamı adı altında şarlatan gruplar ayaklanmıştır. Atatürk Kubilay Asteğmeni ayaklandırmayı sakinleştirmek için oraya göndermiştir ve onlar Kubilay Asteğmeni öldürüp yetinmeyip kafasını kesmiştir. Atatürk bunun üzerine Menemeni yakın! talimatını vermiştir. Atatürk işte böyle duyguları vicdanları din adı altında sömürenleri asmıştır.(Şuan Fetullah Gülenin idamının istenmesi gibi)
    Kadınlar insan yerine konulduysa bu Atatürk sayesindedir. Bana Atatürkün neden namaz kıldığı bir fotoğrafı yok diye sorar olursan İslam dininde ibadetin gizli olanı makbuldür. Senin içinde bu duygu yoksa ancak gösteriş için namaz kılarsan kendini ve çomar halkı kandırmış olursun.

2|1
    0|0
  • Hakkında ne düşündüklerimi yazsam buraya sığmaz; ama kısacası Atatürk'ü seviyorum.

Lakin bugün CHP diye geçinen, söze Atatürkçü ve Atatürk'ü kullanmaktan geri kalmayan o siyasi şahıslardan nefret ediyorum. Bugün başkalarının Atatürk'e karşı olan ön yargılarından birçoğu da bunlar yüzünden.

1) Dini kesim: Bu kesim Atatürk'ün bazı inkılaplarını çocukların zihninde ''kafir'' olarak atfettiğinden ötürü bir kesim Atatürk'ü sevmez.

2) Kemalist kesim: Atatürk'ü babalarından daha çok seven lakin Atatürk hakkında pek bilgi sahibi olmayan insanlar. Sözde halktan yana olan; lakin halk adına herhangi bir girişimde bulunmadan sol kesimin Atatürk'ü kullanması üzerine birçok kesim Atatürk'ü sevmez.

Birilerinin Atatürk'ü sevmemesi bir başkasının suçu. Son olarak kimse kimseyi sevmek zorunda değil. Yaptığı ufak tefek hatalar olabilir; ama bunları birçok lider yapmıştır. Osmanlı'da bile padişahları birçok hatası vardı. Neden sadece Atatürk? Atatürk de bizim gibi bir insan. Bazı inkılapları bornoz cebi kadar gereksiz olsa da ileri görüşlülüğü ve askeri dehasına hayran kaldığım bir kişilik.

0|1
    0|0
  • kuran çevirisi din adına yaptığı en büyük hizmettir. çevirenlerin de emeğini unutmayalım.

4|2
    0|1
  • Nereden baksanız eylemlerinin %90'ı benim için uygun.
    Bu nedenle, dünya görüşümün ilham kaynağı olmuştur.
    Onun ufak tefek hataları illa ki vardır.

3|2
    0|0
  • gelmiş gecmiş en iyi insandır Atatürk kim ne derse desin sigara içermiş diyenler sigara içiyor alkol içermiş diyenler sabaha kadar sarhoşlar ve karıya gideemiş diyenler ise her gün pavyondalar ben bunu bilirim Atatürk o kadar çephede savas taktigi vermiş onca zorluk tehdit vs. karşı sigara alkol karı kız hersey onunda hakkı simdiki gençleri hep manitası var onada zevkine yapmıs ki Ataturkunde hersey hakkıdır Allah onu sonsuza denk cennetine alsın her namazda dua ederim sehitlere atalarıma bugun kimsem kimseye bir karsı toprak vermez bakın suriye ırak sıze ornek olsun bizi kimse evinede almaz idi Atatürkü eleştirenler bunuda dusunsun bir zahmet...

2|2
    0|1
  • En hakiki Mürşid Mustafa Kemal (A. T.)

0|4
    0|0
  • Sagolsun yaptigi basarili baskomutanlikdan dolayi, Allah razi olsun, mekani cennet olsun

3|3
    0|0
  • Herkesin dini kendine o zaten din adamı değildi büyük bir komutan kendisi yaptıklarına bakalım biz 😉

2|4
    0|0
  • Tüm dünyanın hayran olduğu bir lider daha başka ne denilebilir ki

4|3
    0|0
  • ne bilioyorsun da desteklemiyorsun. bie kaç deli raporu olan ve cahil cüheyla kesiminden duyduklarından dolayı mı

1|0
    0|0
  • Gazi Mustafa Kemal dahi bir insandır zekidir harika bir komutandır ve her beşer gibi oda yanlışlar yapmıştır onun en büyük hatası ülkeye batı gömleği giydirmeye çalışmasıdır bu gömlek 90 yıldır dar geliyor bize biryeri kapatsak diğer bir yer açılıyor... Bu ülkenin şu an başında ki PKK belasıda Atatürk ün asimle politikaları ve tek tip herkes Türk baskısının tezahürüdür buğün PKK ve parlamenter sistem diyoruz YA hep işte bu en büyük yanlış Osmanlı'nın eyalet sistemini bozmayacaktı ve başkanlık sistemini o Zaman getirecekti eğer eyalet sistemini bozmasa şu an daha çok toprağımız vardı elimizde neyse hayırlısı ama ATA'da bir insandı azami veya asgari konumuna göre doğruların yanında oda yanlışlar yaptı...

0|1
    0|0
    • 10gün

atatürk ün amacı batılaşmak degil uygarlaşmaktı, bunuda her konuşmasında üst üne basa basa söylemiştir.

• ulan yorum alayım diye bu milletin sevdiği önemsediği bütün değerlerini buraya yazmaktan bıkmadınız mı değersizler...

1|0
    0|0
  • Dini kurumlarda çocuklara tecavüz ediliyor, gelmiş din konusunda pek desteklemiyorum diyor ya :D Atatürk o adamları tek tek asardı, üstünü örtmezdi olayların. Ama hep derim yeterince kişiyi asmamış ki üremişler, onların torunlarıyla uğraşıyoruz.

1|1
    0|0
  • son müslüman bükücü

1|3
    3|2
    • 19gün

Bu yorumunla ciddiysen, bir sıkıntı var, karğaşa yaratabilir ve bu doğru değil.

• 19gün

O sancak dediğini M. Kemal Ulu önder taşıttırmıştır, bu sebepten dolayı Müslüman bükücü olabilir mi?

• 19gün

Bazı savaşlarda o sancakla beraber Türk bayrağı dalgalanmış Anadolu'nun topraklarında M. Kemal sayesinde

• her konuda mükemmel bir insan!!! Kuran ı kerimi Türkçe olarak anlamamızı sağlamaya çalışan bir insan!!!

1|3
    0|0
  • Bu memleket için yaptıkları gözardı edilemez saygı duyuyorum. Geriside herkesin kendi yaşam tarzı onun sorunu ben karaktere bakarım d maneviyatı herkes içinde yaşar

1|0
    0|0
  • her insanın hataları var bu hayatta..
    ilahlaştırmamak lazım..
    çok iyi bir asker çok iyi bir komutan çok iyi bir siyasetçiydi..

0|1
    0|0
  • Aynen bende zamanında milletime liderlik yaptığı için saygı duyuyorum onun dışında yaptığı bir çok bana ve dinime uymayan işleri var.

1|0
    0|0
  • aynen

1|0
    0|0
  • Atatürk din konusunda yanlış uygulamadı, mecburen Türkiyemizin iyiliği sadece geleceği ileri görüş farklı olacağı için yaptı. Yoksa ona bakılırsa iran ırak suriye bilmem başka yerlere bakılırsa Türkiyemiz çok iyi dersiniz. Biraz mantıklı düşünürseniz empati kursaniz farklı olacak herşey. Din ile ilgili politik siyaset demokratik konuyla bakarsanız birbirini bir tutamazsinız. Eğer öyle birşey olsaydı şuanda Türkiye diye bir ülke olmazdı.

1|0
    0|0
  • dinle devlet yönetilmez bunu bir anlayın o adam sayesinde nefesn alıyoruz bu soru sorulması bile çok saçma ayrıca simdikiler çok mu dinli de Atamın dinine laf ediyorsunuz ha sorarsan Atatürk ne dine mensup Müslüman

1|3
    0|0
  • yaw siz nasıl atatürk ün torunlarısınız hiçmi hiçmi atatürk hakkında bir kitab okumadınız? kardeşim adam dinde öz dönüş yaptı halkı anlasın diye ezanı türkce okuttu, adamcagız kuranın ilk çevirisi kendi cepinden yaptırdı, hiçmi bir kitab okumadınız, ilk diyanet işleri başkanımız rıfat börekci ben atanın huzuruna cıktıgım zaman atam karşımda o kadar saygılı dururduki ben utanırdım diyo, gercek din adamlarına karşı cok saygılıydı diyo, arada bir akşamları kuran okuturdu diyo, kuran dinlemeyi severdi diyo, yazıklar olsun size türk milleti siz varya böyle dahi bir ata yı hak etmiyosunuz, kalkmış hadi işine ben atatürk dini işlerini begenmiyorum diye başlık acmış bre cahil senin babanmı yaptı yunanlılarca ahıra cevrilen cami lerin tadilatını yapıp halka tekrar kazandıran? senin babanmıydı? meclisi senin babanmı kuran okutarak açtı? dinsiz bir adam dinayet başkanlıgını kurarmı? ulan inançsız türk olurmu? biz köktengri in cocuklarıyız

0|0
    1|2
  • seviyorum ve minnet duyuyorum... ve ona kendimi borçlu hissediyorum

0|2
    0|0
  • bildigim butun fikirlerine buyuk hayranlikla katildigim lider. muthis bir lider. din gibi sacma seylere inanmamasi onu daha da mukemmellestiriyor, zamanin liderleri (!) gibi televizyonda piskin piskin "bizi allah deyip kandirdilar" diyecek bir lider degildi.

0|1
    1|0
  • iyi ve kötü yönleriyle bizim kahramanımız...

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    22

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 23

• Kim ne derse desin, benim şahsi görüşüm; Atatürk bir daha gelmeyecek özel insanlardan. Yaptığı herşeyi, kurduğu bu cumhuriyeti daha iyiye ulaştırmak için yaptı. Sonuna kadar izindeyim ve sonuna kadar herşeyine saygı duyuyorum. Ama şu an kurduğu o düzeni değiştirmeye çalışan insanlar yok mu o tartışılır.

2|1
    0|0
  • Dini beni ilgilendirmez, o onun tercihi kendi kişisel düşüncesi o yüzden destekleyip desteklememek bana düşmüyor , ben vatanım için yaptıklarını bakarım, gelmiş geçmiş en iyi liderlerden biridir bana göre :)

2|1
    0|0
  • Din konusunda ne gibi bir fiyaskosu var acaba?
    Tutturmuslar bir ezanı Türkçe okuttu diye, ezanlarin "haydi namaza" diye okunmasının insanlara neden battığını hiç bir zaman anlayamacağım.
    Kutsal kitabı ve ezanlarin Türkçe yaptı evet çünkü neye inandığınızı bilin istedi.
    Din alimlerini değil din alimi gibi geçinen zamanının Fetullah Gulenlerini, Cübbeli Ahmet Hocalarını, Kadir Mısıroğullarını astı!

Desteklemedigim hiç bir yaptırımı yok.

0|0
    0|1
  • Atatürk'ü anlatmaya kelimeler yetmez. Lakin şunu söyleyeyim, Atatürk'ü sevmeyen insanları sevmiyorum. Çünkü hepsi %100 canım.
    Türk değilsindir, çarşaflı falansındır, normal. Bak nasıl tahmin ettim başının kapalı olduğunu. :)

3|3
    0|1
    • 19gün

Benim başım kapalı ama Atatürk u çok seviyorum. Yorumun çok yanlış olmuş.

• herkesin dini kendine kim neye inanmak istiyosa ona inanir

2|1
    0|0
  • Mustafa Kemal'i sevemeyen "yaratıkları" anlayamıyorum. Din konusunda beğenemediysen ülkemizden gidebilirsin. Mustafa Kemal olmasaydı sen ne halde olacaktın şu anda acaba? Dinini rahat yaşayabiliyosan Atatürk sayesindedir. Şeriat falan istiyosanda iran bekler seni 😉

2|1
    0|3
    • 19gün

Sorsak Başbuğ Mustafa Kemal'i sevmeyenlere yobaz dersin ama sen kendi fikirlerinden olmayan kişilere yaratık dersin herkes senin düşüncende mi olacak?

• 19gün

siz Türkiye cumhuriyeti turkusunuz ben değilim pek ilgelendirmiyor ondan

• 19gün

@aaaakikiki evet aynen öyle olacak 😄 Tartışmaya girmek hiç istemiyorum.

• Din konusunda neyine katılmıyorsun?
    Bir insan dört dörtlük olacak diye bir şey yok ama bu vatanı bizlere bağışlayan bir insandan söz ediyoruz şu an refah içinde yaşamanın kaynağı ve hala eleştirmeye doymandınız.

2|2
    0|1
    • 19gün

saygı duyuyorum farkındaysn okuma yazman var ise bazı yanlarından hoşlanmıyorm diyorum benim yaşadığım yeri kurtaran o değil bu arada herkes kendi yanağına

• 19gün

rabbim sizi affetsin

• 19gün

Sana bir şey söylemenin bir anlamı yok cahil körelmiş insana ne kadar laf anlatsa da cahildir işte /:
      Bu kadar yobaz olmayın ya

• Nötr 😑

1|0
    0|0
  • saygım var ama sevmem.

1|1
    3|0
    • 19gün

@cımbomlucımbomlu toprağın altında

• 19gün

demek istediğim o değil bunu sende biliyorsun başın sağolsun ama o sevmediğin adam olmasaydı Türk ırkı ortada kalmayacak ya sen İngiliz ya da ben amerikan olacaktı anlattığımı bence simdi anladın ırkını sev Atanı koru

• Tarihin görüp görebileceği en büyük, en karizmatik, en zeki, askeri dehaya sahip lider diye düşünüyorum.

3|1
    0|0
  • sırf din yüzünden Atatürk e saygı duymayanlari da ben anlamıyorum sevmek zorunda degilsiniz ama saygı duycaksınız!

1|2
    0|0
  • Atatürk din Adamı olarak lanse etti kendini? dininden Sanane? Din Allah aramızdaki özel şeydir uluorta yaşamadı diye mi bu lafların? Din de gösteriş olmaz sana yanlış anlatmışlar KARDEŞİM

2|0
    0|1
    • 19gün

herkes ahkam kesme çabalarında😂

• 19gün

konudan o kadar çok dışarı cikiyosun ki nerden hakli ciksam diye ugrasyn

• 19gün

Ya bir dön de bak dediklerine olur mu hem saygı duyuyorum diyorsun hem hakaret ediyorsun, senin düşüncen benim umrumda değil sev sevme, ama haksız olduğunu bildiğin halde diretme ya lafını yedin bir dur kızım tamam de sus yani

• Neden? Arastirdin mi din hakkında söylediklerini? Tam biliyor musun?

1|1
    0|0
  • Bütün tarihimiz atatürkten ibaretmiş gibi gösterilmesinden dolayı antipatimi kazanıyor

1|3
    6|3
    • 19gün

bendensin ya altı yüz yıl hüküm süren Osmanlı torunuyuz biz 😉

• 19gün

@Yagmurdan_sonra şükürler olsun ki Atatürk döneminin din alîmlerini toplayıp kutsal kitabımız Kuran-ı Kerimi Türkçeye çevirmiştir. Biz Atatürkçüler kendi dilimiz ile kendi dinimizi anlayabiliyoruz. Arapça okuyup anlamayanlar düşünsün.

• 19gün

Valla istedikten sonra gidip okuyup onuda anlıyorum. Bu tamamen bana kalmış bir şey. Hepsi benim elimde benim secimimle olan bir şey. Atatürk ün kurduğu ülkede nankörlük yapiyorsun yazik bunu bile ona borclusun

• Atatürk'ün din konusunda yaptıklarını araştır derim.

0|1
    0|1
  • olması gerektiği gibi sonsuz saygı ve sevgi

0|0
    0|0
  • Türkiye için inkar edilemez bir öneme sahip, özellikle din konusunda destekliyorum jdjdş

1|0
    0|0
  • Saygı duyuyorum

0|0
    0|0
  • bu millet yaptıpı hiçbiseyi unutmayacak..

2|0
    0|1
  • O olmasaydı biz, "biz" olur muyduk bilemiyorum

0|0
    1|1
  • Dinsizligin adıni laiklik koymuşlar

1|0
    0|0
    • 18gün

Az kaldı az.
      Son demler bunlar.
      Gerçek kimlikler ortaya çıkacak az kaldı

• Seni önce kobay olarak bir iran'a yolluyoruz, saçların tavuk gibi yolunmadan geri dönersen bu soruyu bir daha soruyosun. OK.

1|0
    0|0
  • bilhassa din konusunda destekliyorum. dini, yobazların, din tüccarlarının ve benzeri pisliklerin elinden kurtarmaya çalıştığı için.

3|3
    0|1
Yükleniyor...