Bu lanetten nasil kurtulucam :( ? Şampuan ya da tarak işe yarar mi?

Arkadaslar cok gec fark ettim sacimda bit var sanirim. Bir sey yürüyormus gibi hissediyorum , kasinti oluyor ve sampuanla yikadigim halde ip ince tarakla taradiigm halde sirkeler gitmiyorum. Bitler sabahlari goremiyorum. Ve o beyaz küçük seylerden bedenimde de var (sirke) sirkeler bit yavrusu nefes almazlar canlidirlar ama hareket etmezler kan emmezler. Kaşıntı verirler. Vücut biti mi? Sacimda da var. Hergun banyo yapan beden temizliğime çok dikat ederim haftada 4-5 kere banyo yapan birisiyim. Okuldaki bir kiz yuzunden bulasti onumde oturuyor sinir oluyorum defolup gitmiyor, Ne yapacağım ben ya? Bit şampuani fayda eder mi? arastirdim bitler gider ama sirkeler gitmezmis. Sirkeler için çamaşır deterjaniyla yikasam?

Güncellemeler:
18gün Yataga girdigim an kasiniyorum. Baska yatakta olmuyor

0|0
10|3

Erkekler Ne Diyor 3

• Yarar inşallah

0|0
    0|0
  • eczaneye gidip bit ilaci veya sampuanı isticen biran once bitmesini istiyorsan

0|0
    0|0
  • Bit taragi var

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Oncelikle sakin ol ve kesinlikle deterjanla falan yikanma. Sac biti sac diplerinde olur vucudunda neden olsun? Saclarini kontrol edebilecek biri yok mu annen falan?

Doktora ya da eczaneye git onlar seni yonlendirir zaten buyuk ihtimal bir sure bit sampuani kullanıcaksin. Ama bitlendigine emin misin? Bazen benim de sac diplerim kasiniyor ama bitlenmedim yani. Bisi geziniyor gibi de gelebiliyor ama psikolojik o sana oyle geliyor olabilir. once bir bitlendiginden emin ol ve panik yapma.

0|0
    0|0
    • 18gün

Vücut biti cesidi de var. Bit degil de vucudum da kepek veya sirke var fozle gorulebilir. hareket etmiyor

• 17gün

Kepek sampuanını da kullandım az önce. Kuruyken spreyi sıktım diplere her yere taradım kepek geldi. Sirke felan da yoktu çok şükür. Rahatladım şimdi kasıntıda kalmadı. Vücut kasıntım yataktan kaynaklanıyor galiba değiştirmem gerek yüzlerini. Sende sağol :)

• 16gün

Ne demek:) sevindim rahatlamana. Kaşıntı psikolojisini bilirim kotu bir durum :))

• her türlü lanetten kafada ekmek kırarak kurtulabilir. Sen ise saç için olan yağları kırıckasın kafanda. Geçer o. Bit şampuanı sonra serum kullan.

0|0
    0|0
  • Paranit var ya. Pahalı bir şampuan ve spreydir. Sen spreyinden al. Onun özel tarağı var onunla bir güzel tara (tüm aaçın kırılacak) bana da ufak bir kuzenimden geçmiş mecbur saçımı da omuzumda kestirdim kırıldığı için zaten. Bak normalde üstünde 15 dk yazıyor ama 2 saat beklet. İlk kullanımda o tarakla her yeri tararsan falan hepsi ölüyor kurtuluyorsun. Çocukluğumda hiç bu sorunum olmadı. Çok kötü bir illet olduğunu bitlendiğim 2 günde anladım bu dediğimle kesin geçiyor. Paranit eczanede satılır

0|0
    0|0
    • 18gün

Benim dediğimle sirkelerde gidiyor. Çünkü kuzenciğimi bizzat benim kalan spreyimle tarakla temizkedim. Tarağı çok özel herşeyi alıyor. Çoculta mutlu bende mutluyım

• 18gün

Ve diğer yorumları da okudum. Sakın lütfen şiddetle benimkini yap. Çünkü sirkeyi elle ayıtlaman gerek onların sisteminde bende tarak alıyır

• 18gün

Teşekkürler, deneyecegim

• hayır onun ilacı var ya da limon suyunu savlarına yedir iyce sonra saclarına poşet ya da yazma gecir bu şekilde kurtulabilirsin onu da yapmam diyosan sinek ilacı kullan

0|0
    0|0
  • Sampuanı var eczanede yazın oglum delırıyordu bıtlendı dıye. Okulu berbattı degıstırdım kırtuldum. 35 lırya almıstım sampuanı

0|0
    0|0
  • amann amannn.. fenaaa saçLarın uzunsa dahada fena iĺaç kullan sirkeler varsa onlari birinden yardim al temizlesin sana :(

0|0
    0|0
  • Çamaşır deterjanıyla saç mı yıkanır. Eczaneye git sor. Gazyağı al onu uygula saçına ve maalesef kestirmen lazım saçlarını

0|0
    0|0
  • Doktora gitsen iyi olur. Bit sampuani bitleri oldurur taragida ise yarar.

0|0
    0|0
  • iyk cocuklugum canlandi 😂😂😂temizlemesi lazim birinin sirkeleri eliyle

0|0
    0|0
    • 18gün

sinek ilaci ve gazda ise yariyo hdhdhdhhd

• 18gün

Netten okudum da çamaşır makinesi deterjani felan yazıyordu asdhdhd

• 18gün

oha 😂

• Gaz yağı sürerdik biz. Sactan arindirmasi zor ama kesin çözüm.

0|0
    0|0
Yükleniyor...