Kaçıp evlenmek istiyorum?

Merhaba 18 yaşındayım ve Almanya da yaşıyorum. Hala okula gidip geliyorum fakat ben 2 hafta öncesinde annem ve kardeşimle yaşarken annemin kocası türkiyeden geldi bizimle yaşamaya başladı. Kardeşim erkek 11 yaşında. Babamla almanyada aynı sehirde oturuyoruz fakat babamın eşi bizi sevmiyor ve hep aramızı kötü ediyor ve biz asla babamıza yanaşamıyoruz ama az da olsa kardeşim yanaşabiliyor. Annemin evinde erkek oldugunu söyledim ve namusuna sahip çık dedim Babama ama o da senin baban dedi benimle dalga geçti küfür etti ve şu yaşıma kadar asla yardım etmedi. Annemde beni sürekli sıkıştırıyor babanı ara onda kal namusu değil misin diye ama kimse beni istemiyor. Sevgilim türkiyede yaşıyor kaç gel evlenelim diyor onu çok seviyorum o da gerçekten beni çok seviyor. Sizce kaçsam ne olur ben ailemden çok çektim hepsi çok bencil sizce ben ne yapmalıyım?

0|1
722

En İyi Erkek Görüşü

• Türkiyedeki sevgilini değil ailesini çevresini ne kadar tanıosun sizin aranız cok iyi olsada ailesi nasıl bilemzsin ya seni ailesinin yüzünden ezmak baskı yapmak zorunda kalır ve üzerse napıcaksn ewlilik bu sevgili hayatı değil bn gelemem diyipte kafana göre çekip gidemezsinde orda küçük kardeşinide terk etmiş o garip ailenin içinde bırakmış olucaksn yani iyi düşün ayrıca türkiyeye alışabilicekmisin yani almanyaya kendim çıkıp gelmedm tabiki ancak biçok arastırmaya göre yasam standardı ve teknoljide bizden cok daha öndeler

0|0
    0|0
    • 5 yıl türkiyede yaşadım ama kardeşimi de bırakmak istemiyorum ama ona da babası sahip cıkar babası cok seviyor

• Ozman buranın bazı standartlarını biliosun demktir yani çevren vrsa önce ailesini arastır sonra ewliliğe karar ve yasın daha cok küçükki almanyada yasamktan kaçılcak bir yer değil buraya kesin güven duyabiliosan öyle gel apar topar ya bnim aşkım bana bakar die çıkıp gelme ordaki defteri tamamen kapatmiş olucaksn unutma

En İyi Kız Görüşü

• Bende almanyada yasiyorum canim !! 18 yasinda devlet sana yardim ediyo hatta hatta ev bulmana bile yardimci oluyolar !! Kendi ayaklarinin üstünde durmasini ögren git calis !! 12 yasinda bebek deyilsin. Evlenince hayat dahami iyi olacak? Bukadar cahil olmayin yahu

0|0
    0|0
    • stuttgarttayım burda ev bulmak cok zor ama devlet ödüyor mu gercekten hepsini ben bilmiyordum

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 21

• Oku kendi hayatını kur. Kendi ayaklarının üzerinde dur. Anne baba ya da sevgili üzerinden hayatını kurarsan onlar olmadığında kendine ait bir hayatında olmaz , başkalarına bağımlı yaşama ki başkalarına bağımlı olmayasın.

0|0
    0|0
  • Bence güvenmeyin kendi çıkıp gelmedikçe. Bunlar hep imtihandır gittiği yere kadar götürün derim daha çok çalışıp kendi işinize sahip olun ınlarla bir bağınız kalmasın

0|0
    0|0
  • evlen

0|0
    0|0
  • meslegını alana kadar dayan? ya da almanyadan sıgınma iste?

0|0
    0|0
  • zor bir durum soylenecek laf bulamıyorum ana babalar gunahini çocuklar çekiyor eğer sevgilin sana güven veriyorsa sana bakacağına gözün kesiyor kaç diyem doğrumu yanlışı desem yeri degil

0|0
    0|0
    • ya ona güveniyorum ama peki ailesi istemezse?

• yani evet ama o da okuyor calısmıyor

• kurunkuruya sevmek olmaz okuyorsa sen calismiyorsn eee geldi çık bu işin içinden biraz mantıklı düşün kendini ateşe atma diyeceğim şu bekleme al aceleci davranma çocuğa desene tm kaçtım geldim ne yer ne iceriz maddi durumun ne bunlar çok onemli

• Dikkat et... geri donulmeyecek aksamin ufkunda olabilirsin.. bana sorarsa maneviyati iyi bir insan bul usule uygun evlen insanlar seni kullanabilir..

0|0
    0|0
  • Bu zihniyetle devam edersen 10 yol sonra kafanı duvarlara vuracaksın. Yaz kenara dediğimi.

0|0
    0|1
  • 18'inde evlenmek mi, aman aman acele kararlar verme bence

0|0
    0|1
  • Önce okulunu bitir işini bul kendi ayaklarının üzerinde dur sonra hayata daha olumlu bakarsın

0|0
    0|0
  • yağmurdan kaçıp doluya yakalanmayasın

0|0
    0|0
    • yağan yağmura katlanamayanın gök kuşağını görmeye hakkı yoktur

• 5 yıldır yağmurdayım gökuşağı görmedim?

• bu hayat öyle bir şeydir ki sabırdan başka çaren yoktur illa ki kurtulmak isteren sana garanti bir hayat sunacak birini tanıyorum

• Hannover e gel :)

0|0
    0|0
  • Yaş 18 ana baba kabul etmiyor sana geriye bir sevgilin kalıyor onunda onlar gibi yapmayacağı ne malum bide öyle bir durum var kaderini si... m a... kym nasıl bir kaderin varmış

0|0
    0|0
    • biliyorum

• tamam teşekkür ederim:')

• Rica ederim yolun açık olsun

• Evlen.

0|1
    0|1
  • aklını topla aileni bırakırsan geri dönüşü olmaz

0|0
    0|0
  • Okulunu bitir mesleğini eline al rahata et evlenirsin cocuk aklınla iş yapma bence pişman olursun

0|0
    0|0
  • evlenmek için uygun yaşın reşit ama düzgün birini bulmak zor

0|0
    0|0
    • o cok düzgün biri gerçekten ama ailesi işte tanımıyorum annesi sadece cok iyi

• öyle biri var mı hayatında şimdi acele etme dönüşü yok bu işin

• acele etmiyorum sadece bu duruma üzülüyorjm artık bir çözümü olmalı

• kaç bana

0|0
    0|0
  • Sakın yapma bunu pişman olursun

0|0
    0|0
  • evlen.

0|0
    0|0
  • okumani tavsiye ederim. bu durumda sevgilin seni kötüler hep baskı girebilirsin aile bağın kalmadan kacma birine.. sonu büyük ihtimal hep ezilme hor görülme olacak

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 6

• önce ayaklarının üzerinde dur

0|0
    0|0
  • evlenmek çözüm değil ki

0|1
    0|0
  • Allah yardim etsin kuzum