Tüketici haklarıyla ilgili bir sorum olacak?

Biz davayı kazandık. Paramızın iadesi için beklememiz gereken bir süre vardı o da doldu. Ama karşı taraf hâlâ paramızı yatırmadı. Tüketici haklarından bize icraya gideceksiniz dediler. Yani nereye başvuracağız? Belediye mi? Valilik mi?

0|2
0|8

Erkekler Ne Diyor 8

• adliyede icra mahkemesi var oraya başvuracak siniz

0|0
    0|0
  • Aynı durumu bende şu an da yaşıyorum. Yapacaklarını sana anlatıyorum. Bir avukat buluyorsun. Notere gidip avukat için genel vekaaletname çıkarıyorsun. Sonra elinde ki karar ile birlitke vekaleti avukata veriyorsun ve o icra işlemlerini başlatıyor. Bir hafta içinde alacağın yere icra kağıdı gidiyor ödeme yapılmazsa sonra ki hafta avukat icraya gidiyor.

0|0
    0|0
  • Hayır en yakın ticari vergi dairesine gidip dava sonucunu oraya verceksiniz onlar hemen o firma hakkında icra takibi başlatacaklar..

0|0
    0|0
    • 26gün

Bunun için avukat tutup para vermenize gerek yok kendiniz vergi dairesine gidin ve işleminizi hemen yaptırın bir dilekçe yazıp tüketici mahkeme kararı ektedir diyeceksiniz..

• 26gün

Çok teşekkür ederim. Karşı taraf bugün yarın diye oyalıyor çünkü. Bekleyecek sabır kalmadı.

• 26gün

Rica ederim ne demek onların niyeti ödemek değil zaten sizinde bir şey yapamayacağını düşünüyorlar aynısı banada oldu banaka kredi kartı üyelik ücretini ödememkte diretince ilgili şubeyi bu yolla icraya verdim ertesi günü para yattı..:)

• Eğer küçük esnafsa esnaf sanatkarlar odasına büyük kamulaşmış şirketse önce merkezine tekrar bildiride bulunmanız gerek

0|0
    0|0
  • Avukatına söyleyeceksin. Avukatın gerekli kişileri alıp gidecek

0|0
    0|0
  • Adliyededir tahminimce

0|0
    0|0
  • Avukata

0|0
    0|0
  • vermeyecek tabi sonuna kadar yokusa surecek... avukata gideceksin