Kıt Kanaat Zar Zor Geçinen Bir İnsan Kendini Nasıl Geliştirebilir?

asgari ücretle çalışan üniversite mezunu bir genç insan kendini nasıl geliştirebilir... haftanın 6 günü çalışmak mecburiyetinde... hani sürekli millet ötüp duruyor ya kendinizi geliştirirseniz iş dünyasında yükselebilirsiniz ya da iyi yerlere gelirsiniz gibisinden atıp tutuyorlar... şimdi bu şartlar altında olan bir insan nasıl kendini geliştirir fikri olan var mı?

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• Araya parayı katmadan şöyle bir şey söyliycem, ben haftanın 5 günü çalışıyorum, ayda bir falan cmt mesaisi yapıyorum, yapmadığım günler arkadaşlarla vakit geçiriyor ya da evde pinekliyorum. Pazar günleri günlük 7 saat süren kişisel gelişim üzerine seminerlere katılıyorum, bunlar benim pek işime yaramayacak zaten işim gücüm belli ama kendimi geliştirmek ve insanlarla daha iyi iletişim kurmak adına yapıyorum. bu tarz şeyler ücretsiz de oluyor ki benim gittiğimmde ücretsiz. bu bitince haftada bir gün olan kurslardan bazılarına gitmeyi düşünüyorum. Geçen sene akşamları bir çocuğa özel ders veriyordum. Bu işin karşılığında para bile almıyordum yol ücreti dışında ama yine anlatma kabiliyetimin gelişmesi ve yardım amacıyla yaptım bunu bir süre. yani insan istedikten sonra bahanesi yoktur. internet üzerinden bile alınan sertifikalar var. yorulursun evet ama dişini sıkarsan olur.

0|1
    0|0
    • 20gün

bir günlük kurslar nerde var yahu ilk defa duyuyorum...

• 20gün

bir günlük derken, hafta da bir günlük, çalışanlar için yapıyorlar. Benim gittiğim seminer haftada bir gün 5 hafta sürecek, daha sonra başka seminere gideceğim mesela

Erkekler Ne Diyor 1

• Dostum gelişmekten kastın nedir? Bu önemli kitap okuyabilirsin en iyisi en güzeli o zaten. Yoksa ne kursa gidebilirsin nede işi bırakıp üniversite falan olur. Kimisi diyor açıktan oku diye işin ağırsa oda imksnsız

0|1
    0|0
    • 20gün

ne bilim bende anlamıyorum o kendini geliştir diyip duruyorlar ya ordaki kasıt nedir bende anlamıyorum.. bu şartlar altında bir insan ne yapabilir bende bilmiyorum :)

• 20gün

beni anlayan birileri çıktı... aynen dostum işte tam olarak bende bunu demek istiyorum... lafta çok kolay gibi gözüküyor ama matematiksel hesaplar bile yetmiyor bunun çözümüne... lafa gelince iyi konuşuyorlar

• 20gün

Boş ver yav hehe de gitsin.

Yükleniyor...