İnsan hakları ile ilgili ne kadar donanımlı buluyorsunuz kendinizi?

Türkiye de 90 lı yıllarda İnsan hakları bakanlığı vardı ve bu bakanlık yine aynı dönemde Milli eğitim ile bir protokol imzalayıp ortaöğretim de insan hakları dersleri eğitimi vardı fakat ne olduysa bu dersler 2005 lerde kaldırıldı bugün cezaevlerinde yazarlar aydınlar hatta millet vekilleri doldu hukuk ne kadar yeterli hele siyaset yapmadan sadece insan olarak fikrinizi belirtiniz..
Teşekkürler..

1|0
1|2

En İyi Kız Görüşü

• Türkiye bir hukuk devleti mi? Gördüğüm tablo hukuğun iktidarların fahişesi olduğu böyle bir tabloda insan haklarından bahsetmek çok ironik :))

0|0
    0|0
    • 27gün

- Hukuk belirli bir durumda haksızlığa yol açabilir; çünkü yasa koyucunun hukuk oluştururken, ortaya çıkabilecek her durumu göz önüne alması imkânsızdır. O zaman o yasa değiştirilmeli. “Hak, hukukla korunan menfaattir” anlayışından da kurtulmak gerekiyor. İnsan haklarına aykırı muameleler adaletsizliğe yol açıyor. Hâkimlerin işi, menfaat korumak değil, kamuoyunu tatmin etmek de değil, adaletsizliği önlemek. Önlenememiş olduğu yerde ise, olabildiği kadar telafi etmek.

• 26gün

Güzel tanımlamışsın ama olan hukuk da zengini koruyor sadece o yüzden adalet mi hani nerede bu adalet!

En İyi Erkek Görüşü

• Turkiye' de insa haklarına saygı yok zaten. Bu bilinc insanlarda hiç yok. Turkiye insan hakları konusunda AB zoruyla bir seyler yapmaya calısıyor lakin cok yol katedilemiyor. 90' larda hak ihlalleri rekor seviyedeydi, insanlar hakkını AB mahkemelerinde aradı. Devletinden davacı oldu. O gunden bu gune bir sey degistigi de yok. Simdi AB ile yol ayrımından soz ediyor daha iyi s... bilmek icin.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 1

• Belki de dersler fazla geldiğinden kaldırılmıştır veya çok dinlenmediğinden

0|0
    0|0
    • 27gün

Kişiselleştirme yığınla diplomalı cahiller ürettik.

• 27gün

İnsan hakları ile ilgili şeylerin bize anlatıldığını az buz hatırlıyorum yani bunun için 40 dakika ders anlatılıcağına arada sırada hocaların söylemesi veya ödevlerin onunla ilgili olmasıyla dengelenmiştir

Yükleniyor...