İntihar etmenin esigine cok geldim. Nasil mutlu olurum?

Hayat pek bana gülmedi. Babam terk etti. Nişanlım terk etti. Simdi sevgilim terketti.
Düşünüyorum neden hep terk edilen tarafım diye hep bir üst geçidin üstünde buluyorum kendimi. Babam baska bir kadın icin bizi terketti. Nişanlım para ve ailem yüzünden terk etti. En son sevgilim, o da ailen var onlara zaman ayırırsın ilerde çocuklarıma zaman ayıramazsın diye terk etti.
Ailem var dostlar iki kardeşim. Annem var. Onları üzmemek icin gidemiyorum. Ama yaşamışım yaşamamışım cok farketmiyor. Kimseye bir sorum yok.
Sadece neden bu insanlar bu kadar serefsiz. Terk edilmek neden bu kadar sık yaşadığım bir olay. Deseler ki sen igrenc bir adamsin. Hakettim derdim. İyi bir insan olmak istediğim icin herkes bırakıp gidiyor.
Hayatımda kimseye güvenemiyorum. Sanki herkes terkedecek. Sanki hep üzecekler beni.

Kafama sıkmamak icin bir neden lazım? Ailem disinda bir neden benimde mutlu olacağım bir neden lazım.

Var mi uçurumun kenarında olan kardeşlerim? Oneriniz ne?

0|1
13|7

Kızlar Ne Diyor 13

• İyi anlıyorum seni biraz da kaderdaşız aslında ama şu nokta da yapılacak şey bu değil. Sana bilindik beylik laflar etmicem sadece onlarsız da efeler gibi yaşayabildigini hatırlamalısın. Babalarımız bizim için biyolojik sebeplerden başka birşey değil bunda hemfikiriz. Onların yokluklarını kabullendik şu saatten sonra olmaları emin ol zarar ziyan tekrar bir psikolojik kabullenişin içine sokmasınlar bizi başları arş olsun. Biz babalarımızın bile yokluğunu kabullenebilecek güçte insanlarsak el adamlarının terkedisleri bizi en fazla kaç hafta hırpalar? Seni ailenin sorumluluğu yüzünden terk etmiş bir kadına aile olma ailenin annesi olma sorumluluğunu nasıl verebilirdin ki? İyi bir adam olmuş olmaktan en fazla insan kaybediyorsan bu kayiptan sayılmaz gözüm. Mevcut gücümüzü kimden aldık da onlar gittikten sonra bunu kaybedelim? Vazgeçmek senin ve benim gibiler için ihtimal dahilin de degil. Güçlü olmak zorunda değilsin doğru olmak zorundasın. Doğru düsündügün şey değil.

0|0
    0|0
  • Canım sen belki de ailenin gerçekten çok çok çok fazla üzerine düşüyorsun. Ve sevgilin de bunu şimdiden bu kadar pimpirik bir adamsa ileride evlensek bu hep ailesinin yanında olur diyip ayrılmıştır. Evet ailene Tabiki değer vereceksin. Ama bunu abartacak düzeye getirme.

0|0
    0|0
    • 26gün

Abartılacak bir sey yok. Babaları olmayan iki kardeşime yardım ediyorum. Şımartmadan mutlu ediyorum onları. İlgiye muhtaç iki çocuğu mutlu etmek cok mantikli geliyor

• Maneviyatı zayıf insanların hayat sınavlarında yorgun düşmesi sonucunda intihar ederler veya intiharı düşünürler. Tevekkül etmelisin yani şükür.. Güneş sana doğacak merak etme..

0|0
    0|0
    • 26gün

Tesekkur ederim umarım dediğiniz gibi olur

• Seninde sınavın bu.. sabretmelisin

0|0
    0|0
  • Sadece yanlış kişiler ileride daha büyük bir sorunda zaten terk ederlerdi baştan niyetleri belli iste evlenseydiniz Daha kötüydü

0|0
    0|0
    • 26gün

İyi insan var mi?
      Parayı düşünmeyen her turlu kabul edecek?

• 26gün

Iyi insan tabiiki var AMA zaman zaman degil iyileri bulmak samanlikta igne aramak gibi

• insanlri umursarsan hep bunalima girersin. insanlari birak! insan kadar pislik yok bu dunyada. hepimiz yasiyoruz onlari. hayvanlari sev. ailenden annen kardesn onlari sev. bosver terk eder de aldatır da insan bu. ne bekliosun ki. igrenc hepsi.

0|0
    0|0
    • 26gün

Var mi tavsiye? Hangi hayvanı alayım?

• yok hayat cok guzel hepimiz de zevkten kuduruyoruz

0|1
    0|0
  • Sacmalama cocuk

0|0
    0|0
  • Sabret ve her zaman kendine güven ve ne olursa olsun hayal kur, çünkü hayallerinin senin gücünce gerçekleşme olasılığı yüksektir. Umudunu yitirme. Allah her zaman yanında.

0|0
    0|0
  • aynen... ama sabır Allah'ın verdiği canı almak bize düşmez o anı beklemekten başka çare yok

0|0
    0|0
    • 26gün

herkesin sınavı değişik ama kötü düşünme belki olan herşey senin iyiliğin içindir

• 26gün

İyilik göremedim hayatımda sadece acı cektim. Bir gun mutlu oluruz heralde

• 26gün

ALLAH'tan ümit kesilmez bu dünya olmasada elbet rüyadan uyanış vardır gerçek hayat vardır orda mutlu olunur illaki

• Kardeslerini dusun anneni..

0|0
    0|0
  • Allahın ipine tutunucaksın imtihan dünyası başka çare yok

0|0
    0|0
  • aynıyız. insanlar kötü be işte

0|1
    0|0
    • 26gün

Biz neden iyiyiz?

• 26gün

dünden beri en çok sorduğum şey işte. biz kaşınıyoruz ısrarla.

Erkekler Ne Diyor 7

• gercekten ama bak ALLAH bılıyor kalbımı cok uzuldum ınan bana senın bır sucun yok hayat cok acımasız yanı ınsanlar aslında uzulmwe guclu olmak zorundasın ayakta kalmak zorundasın bak annen var ıkı tane kardesın var onlar ıcın daha guclu olup dık durmalısın belkı sen sımdı bana kızıyon kolay dıyorsun bu ışler anlatmakla olmuyor ama ne olursa olsun hayat senı yıldıormasın belkı onune daha hayırlı bır kız cıkacak mutlu olcan ınsallah cıkar cok mutlu olursun hepımızın bır sınavı var buda senın sınavın ve bunuda gececen ALLAHIN ıznı ıle dııyorum yuce RABBIMDEN tum kalbımle cok mutlu olmanı dılıyorum degerlı arkadas

0|0
    0|0
    • 26gün

Allah razı olsun umarım yasama gucu içimizde kalmaya devam eder

• 26gün

sendende ınşallah coook mutlu olursun yeterkı guclu ol

• intihar iyidir kardas. yap gitsin

0|0
    0|0
  • Kardes bunlarin hepsi bir sinav sen bunlara gogus gerebiliyorsan ne mutlu sana. elbet mutluguda bulucaksin allahin izniyle

0|0
    0|0
    • 26gün

Göğüs kemiğim içeriye girdi artık mutluluk artık benim icin mutsuz olmadığım günler sanirim

• 26gün

Anladim yüküm hep agir oluyor diyorsun. vardir herseyde bir hayir. sagligin yerindeyse o gidenlerin yeride elbet dolar. baba olayi ise cok zor haklisin bu konuda sizin sucunuz yok. belki gitmese daha kotu seyler olucakti. umarim ilerki gunler ins senin icin daha iyi gecer.

• etme desek etmicen mi? insanın zayıflıgı düşünmemesi ve bilmemesinden o halde geliştirmen lazım kendini

0|0
    0|0
    • 26gün

Cok sıkıntılar üst üste geldi. Belkide bir ışık lazim artik

• es sabur de ve geç

0|0
    0|0
  • Allaha sığın yardımı Allahtan iste mutluluğun kapısı açılır.

0|0
    0|0
  • Seni terk etmeyecek tek şey hayvan dost'tur. Git bir tane besleyecebileceğin bir hayvan al onunla ilgilen vakit geçir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...