Bize verilenlerin ne kadarının farkındayız? Şükretmekte ne kadar da nankörüz öyle değil mi?

Her izlediğimde tüylerim diken diken oluyor, ne kadar da az şükrediyoruz ne kadar da nankörüz düşünmeden edemiyorum.
Bunca verilen nimetler içerisinde yine de bizleri memnun etmeyen şeyler var öyle değil mi?
Verilen nimetler bizim olduğunda "ben yaptım, ben aldım benim benim" demekten kendimizi alabiliyor muyuz? Ne mutlu şükretmeyi öğrenebilenlere.
Oysa sağlığımız yerindedir, elimiz ile sevdiklerimize dokunabilir , ayaklarımızla dilediğimiz yerlere gidebilir, gözlerimiz ile bin bir çeşit rengi ayırt edebilir, burnumuz ile mis kokan toprağı tüm canlılığıyla hissedebilir, kulaklarımız ile yağan yağmurun sesini işitebilir, beynimiz ile birçok işi, işlemi kolayca yapabilir olmamamıza rağmen Allah celle celaluhunun sunduklarına nankörlük etmediğimizi söyleyebilir miyiz?
Yok gözüm neden böyle? Görmüyor mu? Yok yüzümde sivilce çıkmış? Eee bırak çıksın geçmeyecek mi? Yok oram böyle yok şuram şöyle demiyor muyuz? Her gün kendimizi kötülemek için, bir yerimizde kusur bulabilmek için çaba sarf etmiyor muyuz?

Ne mutlu onlara ki! Allah azze ve celle'nin vermiş olduklarını da vermemiş olduklarını da kabul edenlere ve ellerinden geldiğince şükretmeye çalışanlara.
Tabi ki Allah'ın rahmeti, merhameti söz konusu olmazsa bizim şükrümüzün de bir değeri kıymeti yok lakin samimi olursak Allah'ın manevi ipine sımsıkı sarılırsak işte o zaman ebedi mutlu olanlardan olacağız.

Değerli arkadaşlar, lütfen empati kurmayı hayatımızda çok ama çok önemli bir alışkanlık haline getirelim.
Kınamayalım: Unutmayın ki kınadığınız şey başınıza gelmedikçe göçüp gitmezsiniz bu dünyada.
Küçük görmeyelim, sen altın değilsin o ise bakır değil.
İnsan olalım, bizleri hayvanlardan ayıran yegane özellik olan "aklımızı" bu durumlarda kullanmayacaksak o bize neden lazım ki?

Hakkınızı Helal Ediniz. Vesselam.

Güncellemeler:
21gün Bize verilenlerin ne kadarının farkındayız? Şükretmekte ne kadar da nankörüz öyle değil mi? Bu önemli konuda görüş paylaşmak istemez misiniz?
21gün Bize verilenlerin ne kadarının farkındayız? Şükretmekte ne kadar da nankörüz öyle değil mi? Bu önemli konuda görüş paylaşmak istemez misiniz? Buyurun o zaman.

0|1
0|2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• Helal olsun. Allah cc razı olsun çok güzel

0|1
    0|0
    • 22gün

Öncelikle izlediğiniz ve vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.
      Allah sizden de razı olsun. Vesselam.

• Yazını okudum çok güzel yazmışsın, Allah senden razı olsun umarım hayatın boyunca hep böyle düşünmeye devam edersin.

0|1
    0|0
    • 21gün

Güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim. İnşaAllah ağabey.
      Allah sizden de razı olsun.

Yükleniyor...