Sizce sosyal medya Hayr mıdır? Şer midir?



Sizce sosyal medya Hayr mıdır? Şer midir?

Bence neresinden alırsak alalım, neresinden tutarsak tutalım şerdir.

İllaki olumlu, yararlı yönleri vardır; lakin olumlu yönleriyle olumsuz diyebileceğimiz yönlerini kıyasladığımız zaman buz dağının görünen yüzeyine olumlu tarafı derken; görünmeyen tarafına ise rahatlıkla olumsuz tarafı diyebiliriz.

Bilhassa gençlik için muazzam derecede tehlike arz eden "sosyal medya" kullanımı gün ilerledikçe daha fazla kitleye ulaşmakta ve bu durumda birçok sorunu beraberinde getirmektedir.

Dışarısı kötü diye, arkadaş çevresi kötü diye bilinçsiz ebeveynler tarafından alınan bilgisayarlar ve bu bilgisayarların alınmasından sonra olmazsa olmaz olan internetin eve girmesiyle birlikte çocuk tamamıyla bağımlısı olacağı bir dünyaya ilk adımlarını yavaş yavaş atmaktadır.

Emekleyerek başlayan bu adımlar daha sonrasında, bilgisayar kullanmayı kendi ihtiyacını karşılayacak düzeyde öğrenmiş olan gençlerin her geçen gün daha da bu işin müptelası olma yolunda emin adımlar atmaya devam ediyorlar.

Bakınız; şurayı iyi anlamalıyız bu çocukların, gençlerin sorumluluğunda olan bir durum değildir bütünüyle ailenin kontrolü altında olması gereken bir husustur.

Aman çocuğum dışarıda kötü arkadaşlar bulmasın, internet kafelerde sürünmesin, orada burada gezmesin davranışları nasıl ki ailenin düşündüğü şeylerse; eve giren her şeyden de aile tamamıyla sorumlu olmak durumundadır. Ya sorumlu olmalıdır, ya da bilmediği şeyi katiyen eve almamalıdır.

Biraz katı bir düşünce diyebilirsiniz; ama sağlıklı bir gençliğin yetişebilmesi için daha makul bir seçenek görememekteyim.
Bu satırları uzatabilirim; lakin sesimizi duyurabilmemiz için çok çalışmamız gerekiyor.
Bu konuda "aklıselim" olan insanların düşündüğüyle aynı şeyleri düşünüyoruz. Dolayısıyla lafı uzatıp zamanınızı almak istemiyorum.

İnşaAllah sizin değerli yorumlarınızla daha da anlam kazanacaktır bu konu diye ümit ediyorum.
Allah celle celaluhu, çocuklarımızı, gençliğimizi her türlü çirkinlikten korusun.

Güncellemeler:
Sizce sosyal medya Hayr mıdır? Şer midir?
Sizce sosyal medya Hayr mıdır? Şer midir?

Yorumlarınızı paylaşınız.


0|1
24

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 3

Yükleniyor...