Sosyal yardımlaşma nedir?

Etrafınızda yardıma ihtiyacı olan bir insan gördüğünüzde bakıp geçer misiniz yoksa ilgilenir misiniz? Kimlerle neden ilgilenirsiniz? Size bir şey kazandırmayan bu yardım sadece vicdanınızı mı rahatlatıyor?

0|0
0|2

Erkekler Ne Diyor 2

• Var oluşundan beri bazı insanlar diğer insanlara göre değişik yönlerden zayıf durumda kalmışlar ve bir başkasının yardımına gereksinim duymuşlardır.
    Bunun nedeni bazen doğum ile meydana gelmektedir. Özürlü olarak dünyaya gelme gibi. Bir kısmı da zaman içerisinde ortaya çıkmaktadır. Sonradan sakatlanmalar, hastalıklar gibi. Bir başka temel neden de tamamen sosyolojik açıdan ortaya çıkmaktadır. İnsanlığın ilk yıllarında güçlü olan insanlar kendilerine ait bir dünya kurmuşlar ve bunun dışında kalan insanlar zayıf ve yönetilen durumunda kalmıştır. İnsanlık tarihi zayıf ile güçlünün, hakim ile mahküm olanın, yöneten ile yönetilenin, zengin ile fakirin savaşlarına ve karşılıklı güç kazanma mücadelelerine sahne olmuştur. İnsanoğlu bir yandan tabiatla boğuşurken bir yandan da kendi arasında müthiş bir didişmeye girmiştir. Nedeni her ne olursa olsun bir kısım insanlar gerek sağlık, gerek eğitim ve gerekse beslenme ve barınma gibi ihtiyaçlar bakımından başkalarının yardımına muhtaç olmuşlardır.

alıntı

0|0
    0|0
  • vicdanli insan Allah korkusu olan insan yardım etmeli

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...