Tüm kürtleri seviyor musunuz?

Tüm kürtleri seviyor musunuz?

• Hayır.
    78% (40)89% (40)83% (80)Oy Ver
  • Evet.
    22% (11)11% (5)17% (16)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
23|33

Kızlar Ne Diyor 23

• En iyisi ölü derler

1|5
    1|1
  • Oo hayırdır hümanistler gelmemiş soruya 😂

0|4
    0|0
  • Hayır

1|4
    1|0
  • Sevmiyorum , k. rde ü bile yok

0|5
    1|0
  • Ne mutlu türküm diyene🇹🇷 benden uzak olsunlar yeter

0|3
    1|0
  • lazları, çerkezleri ne kadar seviyorsam kürtleride o kadar

1|0
    0|1
  • karaktere göre değişir

0|1
    0|0
  • Aranızda kürt var mı bilmem ırkı biri degilim ama simdiye kadar tanıdıgım tüm kürt arkadaslarım bana hata yaptılar istisnasız o yüzden kürtleri sevmem üzgünüm

0|4
    0|0
    • 23gün

Yani bir insan sevmediği birşeyi ancak bu kadar incelikle anlatabilir ve yazabilirdi.. Tebrik ederim. Süper saygı..

• 23gün

Helal olsun. Aynı görüşteyim. Düzgün yaşamayı beceremiyorlar. Yaşasın Türk ırkı!

• 23gün

Tesekkür ederim 😊

• Hayır

0|4
    1|0
  • Bu her insani seviyo musun gibi bir sey o yuzden hayir dedim. SAcma bir sori

1|0
    0|1
  • her ırk gibi iyileri de var kötüleri de.. genelleme yapmak yanlış olur

2|1
    1|3
  • Tüm değil

0|1
    0|0
  • Hiç bir milleti tamamen sevenezsin. Kprtlerin de tğrklerin de hepsini sevmiyorum. Sevdiklerim svmediklerim var ama bir şnsanı milletine bakarak tamamen nitelendiremeyiz. Sadece şu ana kadar tanıdıklarımdan , kğltürlerinden anladığımdan olabilecek az çok bir insan profili oluyor bunu da çok sevmiyorum açıkçası ama bu ön yargıyı kıranları da dışlamam

0|0
    0|1
  • biz ona yinede tüm demeyelim

1|0
    0|0
  • Yine bir ırkcılık kokan sözler

2|0
    1|4
  • Bazıları.

0|1
    0|1
  • İyisi de var kötüsü de.

0|0
    0|3
    • 23gün

Olabilir, genel bakış açısından bakıyorum.

• 23gün

Bak Türkler de de öyle insan çok. Yiyecek gibi bakan. Tecavüz eden, laf atan, öldüren.
      Genelleme yapmak yanlış sadece. Yoksa tabi ki tüm kürtler dediğin için bende hayırı işaretledim. Ama tanıdığım yaklaşık 10-15 Kürt var.
      Türk olan 50-60 arkadaşımdan kat kat kat iyiler diyebilirim.

• 23gün

Anlaştık işte değerli arkadaşım. Tümü kastedilği için "hayır"
      Hepsi iyi olamaz çünkü.

• insan insandir benim icin vicdan sahibi olsun yeterli...

1|1
    0|1
  • Hepsini değil tabi ama bazısını severim

0|0
    0|1
  • seviyorum Hayır demişim yok

0|0
    0|0
  • Sevmiyorum hepsi aynı

0|2
    1|0
  • Tüm insanlardan nefret ediyorum

1|3
    0|3
  • Tüm kürtleri sevmiyorum ama uğruna canımı verebileceğim Kürt kardeşlerim var

0|1
    0|3

Erkekler Ne Diyor 33

• Şöyle bir şey var. Sen seçebiliyor musun nerede doğacağını? Allah vergisi bu. Bir yerde doğuyoruz. Oranın dinini, dilini, ırkını alıyoruz... Bunu biz seçemiyoruz yani... Amerikalı, Çinli, İlgiltereli, vs. bir sürü yer var. Yani bir yerde doğuyorsun şansına, orası doğduğun yer oluyor... Bunu sen seçsen anlarım da, bence yanlış düşünüyorsunuz. Yani insanların kendi seçemediği şeylerde yorum yapılmamalıdır. Tıpkı dış görünüş meselesinde olduğu gibi... Allah'tan geleni kötüleyemeyiz, sevmeliyiz.
    Not: Ben de Türk'üm, ama nefret etmiyorum da, arkadaşım da yok hiç Kürt. Nötr yani durumum.

0|0
    0|0
  • 10 kürtten 9 u kötü 1 tanesi iyi iyi olanı da bulamıyoruz malesef :)

1|4
    1|0
  • hayir sevmem.
    kürtler tek sevmedigim irk

1|3
    1|0
  • Bakın ki şöyle demek isityorum. 1 Kürt Yüzünden tüm kürtler suçlanamaz. 1 Türk yüzünden Tüm Türkler suçlanamaz. Ama Kürtlerden şu yönde nefret ediyorum. Kürt vatandaşıyım demesinden. halbu ki Türkiye cumhuriyetinde Kürt Vatandaşıyım demeleridir. ! Demezlerse Küfür ediyorum yüzlerine.

0|1
    0|0
  • hayır

1|1
    1|1
  • Direk hepsini sevmiyorum

0|1
    1|0
  • Elbetteki hayır çoğu sempatizan ama sempatizan olmayanlara sözüm yok diğerlerini yok edilmesi tabi halkların kardeşimi diyen ermeni süryanileri Es geçmemek lazım

0|1
    0|0
    • 23gün

Evet, geneli öyle işte kardeşim. Türkiye Türklerindir!

• 23gün

Ben kendimi bildim bileli böyleyim! :)

• 23gün

Ben önceden değildim ya biraz tanıyınca soğudum. Ekmeğinde işinde gücünde olanlara sözüm yok saygı duyuyorum ama sempatizanları hiç sevmiyorum malesef

• Sorunun başına ''tüm'' gelince cevabın 100% hayır olması gereklidir. Ben insanları sevmiyorum zaten, insanlar nankördür.

0|1
    0|1
    • 23gün

Kesinlikle katılıyorum. Hepsinin iyi olması imkânsız.

• 23gün

İnsanları ırka, dile ya da dine göre ayırmamak gerekiyor. Ben Türk'üm ve benim için önce kendi milletim gelir ama bu demek değildir ki diğer milletlerden üstünüm. Bunu dünyada en çok yahudi inancına sahip insanlar yapar.

• ya bu herşeyi çözecek sanki onu seviyormuyuz bunu aeviyormuyuz önemli olan ülkeye gavatlık yapanları hiç bir din dil ırk ayırt etmeden temizlemektir

0|1
    0|1
    • 23gün

İlk onlardan başlamak gerek.

• 23gün

Irksız, soysuzlardan.

• 23gün

Şimdi sen Kürtleri ırksız görüyorsun haklı olarak ki aslında kökleri İranlılara perslilere dayanır ama sorun bu değil ülkede sorun Doğu ve güneydoğu deme neden çünkü Ortadoğu'ya sınırlarımız ordan çiziliyor ve yüklenen ırk Kürtler değil mi? Evet peki Ortadoğu Türkiye cumhuriyetinin Batı sınırında olsaydı o zamanda mıhacır Laz Çerkez Bulgar sıkıntıları olacaktı ve sen ve bende bu bölgenin içine entegre olacaktık ve ülkenin diğer kısmı bize bunlar temizlenmeli diye bakacaktı değil mi?

• insan olmak lazım, ama ben kürdm demek pkk ile eşdeğerdir, sonuçta kimlik iddia ediyorsun , gerek yok bunlara dünya evrensellesti sen toprak ariyon o cumhurbaşkanı adayı bile oluyon daha ne istiyorsun? ezileni savunuyoruz ayağına yatma ezilen öyle savunulamaz adam gibi sosyalist olursun yapasin siyasetini esitlik adalet ararsin, oldu her ezilen keleş kapsin kumaşa yıldız cizdirip bayrak yaptırsin ezileni savunuyoruz.. yapmayın..

0|1
    0|0
    • 23gün

Aynen öyle. Onlara hep mağdur rolü oynatıp, duyguları sömürmek amaçlanıyor. Türkiye Türklerindir kardeşim!

• 23gün

bu ülkede Turk insanı da eziliyor her yerde her insan ezilebieliyor özellikle işçiler hepsi teror estirip bomba patlatsa dünya b0k cuvali olur.

• #Kürtler karakter olarak iyi insanlardır. Buna biraz da onların gözünden bakalım. #Kürt bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldin ve çevren tarafından sürekli dışlanıyorsun. Ne kadar vatansever de olsan sana sürekli ön yargı ile bakılıyor. Bu durum canını sıkmaz mı?

#Türk olarak doğmayı kendin mi tercih ettin? Türk olmak üstünlük değildir. Zaten herkes kendi ırkını üstün görür. Mesela bir #Fransız, bir #Alman... Bunlar da kendi ırklarını üstün görür. Yahudilerden hiç bahsetmiyorum bile.

Bizim hayranlıkla bakabileceğimiz bir tarihimiz var. Önemli olan #Türk, #Kürt, #Çerkez olarak doğmak değil. Burası Türkiye Cumhuriyeti ve önemli olan bu ülkenin değer yargılarına göre yaşamak ve bu uğurda hareket etmek.

Bugün bir Türk, #Almanya'ya giderse ırkçılığa maruz kalabilir ve bunu o zaman daha iyi anlar.

0|0
    0|3
    • 23gün

Ayrıca şunu da belirteyim bir ülke en kolay kendi içinde parçalanır. Ülke işgal altında olsa o çok dışladığınız ırklar karşı safta yer alabilir. Bize saldıranların dışladığımız ırklara vereceği vaatler bunda etkili. Ondan sonra görürüz Türklük ebedi mi değil mi diye? Bu iş yürekten önce beyinde bitiyor.

• 19gün

Şunu belirteyim.

1) Türkiye Cumhuriyeti'nin değer yargılarını hiçe sayan.
      2) Atatürk'e hakaret eden.
      3) Toprak isteyen.
      4) Başkalarının yanında Kürtçe konuşan.
      5) HDP'ye oy veren.
      6) İstiklal Marşı ve Andımız'a olumsuz bakan.
      7) Türk bayrağını sevmeyen.
      8) Sürekli ''Kürt'' olduğunu dile getirip ayrıcalık bekleyen

Bu sıraladığım Kürtleri sevmem. Ben de Kürt bir ailenin çocuğu olarak doğabilirdim. Ama benim vatanım Türkiye, bayrağım Türk bayrağıdır. Her Kürt böyle düşünmelidir. Lakin onlar Çerkezler ve Lazlar gibi düşünemiyor.

Misafirperver olurlar. Emin ol insanlık vasıfları bizden daha iyi. Ama konu vatan, bayrak olunca birçoğu afallıyor. İşte o afallamayanlar kardeşimdir.

• Bizim Kürtlerle meselemiz yok Ermeni artığı dönmeler ile meselemiz var..

0|0
    0|0
    • 21gün

Abi hepsi iyi değil ki.. Geneli bozuk, kandırılıyor. Kanmasınlar bir zahmet.

• 21gün

Tanıdığım iyi konuştuğum biri ''Artık işin tamamen Ermeni işi olduğunu anladık''dedi.

• Sevmiyorum

0|2
    1|0
  • Tabiki de sevmiyoruz, ama tüm Türkleri de sevmiyorum.

0|1
    0|0
  • Sevmiyorum

0|1
    1|0
  • her kürte iyi diyemeyiz kötüde diyemeyiz

1|1
    0|2
    • 23gün

Yarı yarıya.

• 23gün

aynen öyle
      zaten her kürt pkk lı değildir
      benim kürt arkadaşlarım var samimi olduğum ama Türkiye için yapmıyacağı şey yoktur

• Her ırkın iyisi ve kötüsü var adam gibi memlekette mhep beraber yaşamak isterse buyursun gelsin. Bölücü düşünceler içersinde kendilerinden tiksiniyorum. Hem gel devletin ekmeğini ye hemde devleti bölmeye çalış

0|0
    0|1
    • 23gün

Genel anlamda bakıyoruz ve kötüler.

• 23gün

Kötü değiller aslında cahiller. Kürtleri Dünyanın hiç bir yerinde insan yerine koymazlar. Çoğu ülkede Kürtlere kimlik bile verilmiyor. Doğuya giden hizmetlerin haddi hesabı yok. Dedikki gelin meclise adam gibi konuşalım. İb neler alenen pkk yanlısı olduklarını söyluyorlar. sebahat pkk lı kaçırırken görünür. Gülten kaltağı senin devletin bana izin verdi der - bir diğeri sırtımızı ypg ye pyd ye dayadık der. Kusura bakmasınlar böyle si ker devlet

• pkk sempatizanı olmadığı sürece insan ayrımı yapmam severim tabiki

1|1
    0|1
  • Hiç bir ırkın tamamını sevmediğim gibi tamamından da nefret ederim. Sapık, tecavüzcü, terörist kimden çıkarsa çıksın sevmem...

0|0
    0|1
  • İyi olan tum insanlari seviyorum ister kurt ister arap ister amerikan olsun farketmez

1|0
    0|2
    • 23gün

Genel bakıyoruz şu an.

• 23gün

Genel olrak tum turkleri veya baska herhangi bir milletin tamamini sevmedigim gibi kurtlerinde hepsini sevmem.
      Ha birde hangi milletden oldugu onemsiz olarak irkcilarida sevmem.

• Adamına göre değişir şu an karşımda oturuyo bir tane Diyarbakır kürt 5 senelik arkadaşım hemde en yakın arkadaşım..

1|0
    1|2
  • Hayır. Bölücü olanlarını sevmiyorum.

0|0
    0|0
  • Ayrımcılık yok ne mutlu türküm diyene ne mutlu türke

0|0
    0|0
  • Olaya kurt olarak bakmamak lazim sevdiklerimde var sevmediklerimde bunlarin vok derin konular

0|0
    0|0
  • Gerçek kürtse severim fakat kürt kimliğine bürünmüş ermenilerde var tabiki

0|0
    0|0
  • Su soru baslıgının altıda ki Irkcı kepazelige niye çagırıyorsun olum beni?

0|0
    0|0
  • Kahrolsun pkk destek olan kürtler ama bazı ları iyi olabilir

0|0
    0|1
  • Türk düşmanı olmayana kızmam

0|0
    0|0
  • Irkçı değilim. Adamına göre muamele

1|0
    0|1
  • Saçma bir anket içinde iyiside var kötüsü de ALLAH kötünün belasını versin her kürt pkk lı değil.!!

1|0
    1|2
  • Erkekler Devam
    3
Yükleniyor...