Kitap okuma ve okumama nedeniniz nedir?

TUIK verilerine göre, Türkiye'de kitap okumaya ayrilan ortalama zaman günde sadece 1 dakika. O da okuyanlarin sayesinde.
okuma rakamlari

Kitap okuma ve okumama nedeniniz nedir?

0|0
6|14

Erkekler Ne Diyor 14

• Okunan kitap sayısından çok bence okunan kitabın niteliği daha önemli.

Ergen kızlarımız sabah akşam serseri erkek kıvamında kitap okuyor da ne oluyor? Daha çok aptallaşıyorlar

0|0
    0|0
  • sıkıcı ders varken okuyorum

0|0
    0|0
  • Okumuyorum sebebi de okunacak tek şeyin kitap olmaması, internet, internet haberciliği ıvır zıvır derken bir kitaptan ve kurgudan fazlasını okuyorum

0|0
    0|0
  • normal kitap okuyacak zaman bulmak zor ayrıca zaten bizim ülkede çok önerilir ama okunması pek sevilmez

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • internet diye farklı farklı kaynaklardan seçip beğenip almak varken neden kitapta tek bir kişinin yazdığını doğru belleyeyim? yahut film izlemek , duymak, gormek, dinlemek, hissetmek varken neden hala sarı sayfadaki siyah yazıları okuyayim? devir değişiyor ayak uydurun.

0|0
    0|0
  • Kitap okumak bana çok zor geliyor cok nadir okurum 😂😂😂

0|0
    0|0
  • Artık ilgimi kaybettim yazarların hayal güçleri çok kısıtlı dilleri pek sarmıyo hşssetmiyorum hikayeleri genelde manga okuyorum

0|0
    0|0
  • Mecbur kaldığım kitabı olursam özetini okurum eyer kitap okumak istersem neyi merak edersem onu okurum

0|0
    0|0
  • okumak ıcın tonlarca sebebm var okumamak ıcın hıc yok

0|0
    0|0
  • Cok sukur okurum isim geregi hukuk alaninda kendimi gelistirmeye calisiyorum

0|0
    0|0
  • Türkiye de kitap az okunmuyor.

0|0
    0|0
  • Okuyorum ☺

0|0
    0|0
  • en son cin ali okudum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Okumayı seviyorum kendimi ve kelime dağarcığımı geliştirdiğimi düşünüyorum ayrıca bu kadar güzel konuşabiliyosam sebebi kitap okumamdır

0|0
    0|0
  • coook severim geçen sene saatedece okul saatleei icerisinde 40 kitap bitirdim. dusuncelerden kacma yolu

0|0
    0|0
  • Canım isteyince okuyorum istemeyince okumuyorum

0|0
    0|0
  • kitap okuyorum, çünkü ; kitaplardaki karakterler sokaktaki insanlara benzemiyor...

0|0
    0|0
  • Benim okuma oranım nerede?

0|0
    0|0
  • Kitaplar bambaşka bir hayat gibi çevremdekilerden uzaklaşıp sadece kitabı yaşıyorum bu yüzden her fırsatta okuyorum ☺

0|0
    0|0
Yükleniyor...