Türkiye'de neden herkes insanları dış görünüşlerine göre yargılıyor?

Birşey fark ettim ki, sınıflaşma Türkiye'de fazlasıyla ön planda. İnsanlar sürekli etnik kökenlerinden, dış görünüşlerinden, maddi durumlarından vb. sebeplerinden yargılanıyor. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

0|0
5|18

Erkekler Ne Diyor 18

• Öncelikle batılı ülkelerde görünüşe göre sınıf tespiti yaparlar ve asla kötü veya marka olmayan bir giyimle iyi bir statü kazanamazsın. Taşrada bu böyle olmaz tabi.
    Ülkemizde de insanların hiçbir kültür birikimi ve sosyal sınıfı olamaması nedeni ile görünüşe göre birbirlerini sınıflarlar. Akıl, zeka gibi kavramlarına pek güvenemezler ve bir sınıfa mensup olabilmek için maddi olarak bir noktaya varmaya çalışırlar. Tabi ülkemizde de herkes için bu böyle değil.
    Ama yeni jenerasyon korkutucu.

1|1
    0|0
  • 78.741.053 kişiyi ne ara ölçtün biçtin :/

0|0
    1|0
  • Cunku cahil bir toplum oldugumuz icin. Avrupa gibi kitap okuyan ve bilgilendiren kisiler olsaydik dis gorunuse bu kadar takilmazdik ve Şu an ulke geri kalmazdi hicbir seyden.

1|0
    0|0
  • çünkü Türkiyede insanlara bakış açısı, saygı ve seviyesiz bir biçimde işliyor, kişileri ötekilestirmekten yargısızca dışlanmaktan vazgeçmiyor, çünkü cehalet kendini yetiştirmemiş insanlarımız hala dış görünümünün içinde gayri ahlaki bir şey arayıp onu kendince yorumlamaktan vazgeçmiyor. .

0|0
    0|0
  • Bakılması gereken yere bakılmıyor da ondan.

''FİKİRLERE''

1|0
    0|0
  • Cunku cahil, ozenti, din bilgisi zayif, kisligi yerlesmemis, maddeci, bati hayrani.

0|1
    0|0
    • 23gün

Zincirleme vasat beyinli insan tamlaması yapmışsın hocam.. Tebrikler.. Güzel bir sunum oldu.

• Her iki taraf ta önyargısını kırmadığı sürece bu tür tartışmalar devam eder.

0|0
    0|0
  • Toplum zaten cahil toplumun tek haber alma kaynağı televizyon olmuş orada da gerek diziler olsun gerek tv programları olsun oralarda giyim kuşama göre sınıflandırma yapıyorlar örneğin: Dizide kötü olan birinin giyimi, dizide zengin olan birinin giyimi, dizide saygın olan birinin giyimi v. s insanlar da oradan başka birşey görmediği için oradan gördüklerine göre yargılama yapıyor kendi çapında.

0|0
    0|0
  • Yani durumu olmayip giyinemeyenle geçmiyoruz kendi iradesi ile giyinmeyi bilmeyenlerle geçiyoruz konuşmasıyla olayları büyüten insanlar makara kaynağım ama ben inanmiyorum türkiyede sokak çocukları Ile falan dalga geçildiğine kendinizi kandırmayin ya afedersiniz aptalsinizdir dalga geciliyosunuzdur yani

0|0
    0|0
  • çünkü insanlar kendilerini yargılamak yerine başkalarını yargılıyorlar bizde sorumluluk diye bir şey yok

0|0
    0|0
    • 23gün

Nasıl düzeltilebilinir bu durum sizce?

• 23gün

kişiler kendilerini değiştirmedikçe onları değiştirmenin bir yolu yok.

insanları parayı arıyorlar mutluluğu aramaya başladıkları an çözüleceğini düşünüyorum nedense

• 23gün

Çok doğru bir bakış açısı

• Gayet doğal olduğunu düşünüyorum, her insanda az veya çok ego vardır ve bu ego kendi türün içerisinde bir şekilde öne çıkman gerektiğini diretir sana.
    Ayrıca kendi türün içersiinde ne kadar öne çıkarsan karşı cins tarafından o kadar fazla fark edilirsin bu da üreyip, kendi neslini devam ettirmeni o kadar kolaylaştırır, temel evrim mekaniği.
    Başta söylediğimi tekrar söyleyeyim; gayet doğal, hiçbir şekildede bu değişmeyecek.

0|0
    0|0
  • Bu toprakların suyundan mı, Turklerin huyundan mı? Aşırı ırkcılık, oteki, beriki var. Yabancı dusmanı, lgbti, dusmanı saldırgan, gotu yuksek mevkide bir koltuga koydunda kibirli, asalayıcı tavırlar.

0|0
    0|0
  • haklısın

0|0
    0|0
  • E e egiyiminle karsilanir konusmanla ugurlanirsin

0|0
    0|0
  • Cahillik. zihninetin deeğişmesi şart ama burası türkiye tabi :)

0|0
    0|0
  • Her yerde öyle

0|0
    0|0
  • Yurtdışı daha kötü duyduklarıma göre

0|0
    0|0
  • sanane

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Sadece Türkiye'de olan bir şey olsa keşke. Keşkeeee. Ama maalesef dünyanın her yerinde böyle. Neden diye soracak olursan benim cevabım şu: bunu zaten kendini tek başına var edememiş insanlar yapıyor. Diğerini ötekileştirerek kendi aidiyetini yaratıyor.

1|0
    0|0
  • Dünyanın her yerinde bu böyle.

0|0
    0|0
  • Gelişmekte olan ülkelerde böyle şeyler gayet normal.

0|0
    0|0
  • ötekileştirmeyi seviyor ülkemiz napalım. olan olmuş canınızı kurtarın :,)

0|0
    0|0
  • Yobaz bir millet oldugmuz icin

0|0
    0|0
Yükleniyor...