Ben Müslümanım, güveniyorsan sarıl bana! Sen de ülkendeki yabancılara kucak açabiliyor musun?

Çok güzel bir sosyal deney... Özellikle Avrupa'da Müslüman olduğu için teröristmiş gibi algılanan insanlar var belki de. Bir adam elinde karton pankartı ile sokağa çıkıp bunu diyor:

"Ben Müslümanım, insanlar bana terörist diyor. Bana güveniyor musun? Evetse, sarıl bana!"

Sen de ülkendeki yabancıları, farklı kültürleri dışlarken biraz elini vicdanına koyuyor musun?

Daha önce yapılmış benzeri bir deneyden:

3|3
53|57

Kızlar Ne Diyor 53

• Saçma, ezikçe bir davranış. Aşağılık kompleksi var bunlarda.

Batılılar bizi sevmeyecek biz de onları, bunu kabul etmemiz için daha kaçımızın ölmesi gerekiyor acaba. Hani "Bize Allah yeter" inancı?

Müslümanların başkalarının sevgisine ihtiyacı yok. Müslümanların en çok birbirine sevgisine ihtiyacı var. Adamlar hem topraklarımızı kana buluyor hem de onlardan sevgi bekliyoruz olaya bak

3|4
    3|0
  • Ben sarilirim dislaman din dil irk farketmez ama Avrupadakilerin cogu muslumanlarin terorist oldugunu hala dusunmeye devam ediyor

1|5
    1|0
  • Ben açıyorum ama ülkemizdeki insanların yarısından çoğu açmıyor. Misal yahudi biri ne kadar iyi olursa olsun ülkedekilerin gözünde "gavur"dur, lanetlenmiştir falan. Diğer ülkelerde müslümanlara önyargılı yaklaşılmasına elbette karşıyım ama aynı şeyi bizlerde yapıyoruz. Aslında ben tüm insanlara önyargıyla bakılmasına karşıyım.
    Neyse işte video güzel olmuş.

1|1
    1|0
  • Çok güzel bir örnek bu. Ülkemizde yaşanan Mültecilere hayvan ve terörist gözüyle bakmaktan vazgecmelrini sağlayack bir çalışma

6|1
    1|2
  • Şöyle insanlara güvenmem mümkün değil malesef. :/
    http://i.hizliresim.com/jXPP89.jpg
    http://i.hizliresim.com/Nl66OY.jpg

2|3
    7|4
  • Müslüman olarak söylüyorum, bizde insanlık sıfır..

4|3
    1|2
    • 25gün

Kendi adına konuşabilirsin..
      Ama Müslümanlardan daha insancıl bir güruh yok dünya da..

Dön bak dünyaya.. Mültecilere yapılanlara bak!
      http://www.risalehaber.com/d/other/aylanbebek.jpg
      Bunun sorumlusu Müslümanlar mı?

Yoksa hiç kimsenin kabul etmediği Suriyeli, Iraklı, Somalili insanlara kucak açan bu millet mi?

• 25gün

Bu arada amacım cidden müslümanları kötülemek değil yanlış anlaşılmasın

• 25gün

Anladım.. Merak etme..
      Bende zaten yanlış bir düşünce olduğunu söyledim..

Bu "aşağılık kompleksinden" kurtulmalı bu düşünceye sahip olanlar..
      Yanlış anlama.. Sana aşağılıksın demiyor haşa!
      Ama yaptığın görüşte bu kompleks vardı sanki..

• Kimseye müslüman olduğu için güvenmem.

2|1
    2|0
  • Benim için dini inancın önemi yok. İnsanı insan olduğu için severim. Kucağım güzel kalpli, vicdanlı herkese açıktır

2|1
    1|0
  • Sevdim ama bir insana din irk gbi seylerden dolayi farkli davranilmamali øzgur ulke istyorsak herkse saygi duymaliyiz yasam bicimide dahil. Bn n olursa kim olursa olsun baristan yanayim

0|3
    1|0
  • Gercekten izlerken duygulandim. Gozlerim doldu. Dunyada keske din, dil, irk diye bir sey olmasa.. Herkes ozgurce birbirine sarilabilse

1|2
    1|0
    • 25gün

Din, dil, ırk özgürce birbirine sarılmaya engel değildir.

• 25gün

Bak bu dediğin imkansız :) umutların ve dileklerin güzel ama bu olmaz

• 24gün

mesajlarımda çok çılgın bir resim var ve ben cevap atamıyroum çok üzücü

• İzlerken duygulandım. İşte böyle, dini-dili bir kenara bırakarak, yardılamadan biz olabilseydik, her şey daha güzel olurdu.

2|1
    1|0
  • Bu videoyu çok izledim mükemmel bişey bu

0|1
    0|0
  • Ben bir insana sadece müslüman diye sarilmam ben insanlara onlara saygi duydugum için sarilirim ben daha önce bu deneyin aynisini izlemistim ve bunu yapan adama polisler ceza yazmislardi acaba bu "müslüman" arkadasimiza da yazmislarmidirlar. Neyse çok güzel birsey yapmis arkadasimiz.

0|0
    0|0
  • Biliyorum bu deneyleri. Ülkemizde yeterince kucak açtığımızı düşünüyorum.

1|0
    1|0
  • İnsanların inancı benim yaklaşımımı değiştirmez. Kimseyi dışlamam.

0|1
    1|0
  • Pek emin değilim.

0|0
    0|0
  • Guvenmiyorum. Sarilmazdim.

2|1
    2|2
  • Sıkıntım yok. Yabancılara karşı nötrüm.

0|0
    0|0
  • ben dine bakmam açıkçası herkese güvenmem de

0|0
    0|0
  • bazıları saçma gereksiz bulmuş ama bence çok güzel ♥

1|4
    1|0
  • kim olursa olsun, sokakta birine nasıl sarılayım?

0|1
    0|0
  • İnsanları sadece iyi ve kötü insan olarak ayırıyorum cinsiyeti dili dini siyasi görüşü ırkı kendine yanımda benim görüşüme hakaret edilmediği sürece saygı gördüğüm sürece saygı gösteririm

1|1
    1|0
  • Duygulandım, Allah hepsine iman nasib eylesin..

2|2
    2|3
  • Güzel bir deney

0|0
    1|0
  • sarılmak çok güzel insanlardan korkmasam herkese sarılırdım mutlu hissettirir ve asla ırkçılık yapmam

1|1
    0|0
  • Kimseyi dislamiyorum

0|0
    0|0
  • Dini mezhebi ırkı düşüncesi farklı veya aynı olan herseyi hiç farketmez insan olarak değerlendiriyorum. Ve ben insanlara guvenmiyorum.

0|0
    0|0
  • Güzel bir deney

0|0
    1|0
  • @Mütefekkir_Seyyah abi günah kucaklayana mı yoksa sarıl diyene mi?😂

1|0
    0|0
  • evetse niye saril diyor?

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    23

Erkekler Ne Diyor 57

• “Terreur” nedir? Lûgat şöyle izah ediyor: (Latince terror kelimesinden Fransız lisanına XIV. asırda intikal etmiş)
    1. Allak bullak eden, felç eden ifrat derecedeki korku.
    2. (1789’dan itibaren) Bir insan topluluğunun tamamı, bir bölümü üzerine musallat olan, onların direnme gücünü kırmaya matuf korku; bu korkuyla bina edilmiş siyasi rejim ve uygulama ki, ayrımcılık tedbirleri ve şiddet tatbikatıyla işler.
    Demek ki terörden bahsedenler asılsız bir lisân tekellüm ediyor. Acı çekenler, can kaybına uğrayanlar var; ama bu bahsettikleri şey sebebiyle felç olan, allak bullak olan, yani geleceği bakımından planlarını mahvolmuş sayan hiç yok.
    İnsan topluluklarının dünya sistemi eliyle kapana yerleştirilmiş yemden mahrum kalış hissiyle sıkıntılar yaşadıkları, açlığa ve onu aratmayan perişanlığa terk edildikleri de vâki; lâkin şiddet yoluyla yıldırma 21. yüzyılın artık gerçeği değil. O halde hâlâ iktidar sahiplerinin niçin terör kelimesi kullanılarak bir dil kaydırması yaptıklarını anlayalım. Bu hususta ilk öğrenmemiz gereken 1945’ten itibaren orta sahasının Kuzey Amerika ve Batı Avrupa olduğu kabul edilen bir “beyaz adam” kampının teşkil edildiği ve beyazların kendi aralarındaki meseleleri başkalarından akan kanla çözme programı uyguluyor olmalarıdır. Terör lâfzına muhasebe kayıtları cinayetlere ihtiyacı gösterdiği için müracaat edilmiştir. Terör adlandırması millet ve sınıf çatışmalarının yerini tutuyor gibi gösterilen arbede dolayısıyla yapılan bir adlandırmadır.

Bir savaş, bütün insanlar, Müslüman olmayan herkes bu insanlardan korksun diye. Yani Müslüman teröristtir. Müslüman'ın ilk vazifesi terörist olmaktır. Kafirler Müslümanlardan korkacaktır. Korkmadığı zaman Müslüman, Müslüman değildir.

0|0
    0|0
  • gözlerim doldu dostum izlerken..
    yeniden izlememe vesile olduğun ve insanlara bu video yu izlettiğin için kendi adıma teşekkür ederim..
    soruna gelecek olursak, dil din ırk mezhep görüş önemli değil benim için..
    tek ayrımım var..
    iyi insan & kötü insan..

2|1
    0|0
  • Bu tamda ülkelerde terörist patlamalar baş gördükten sonra yapılmıştı. Böyle düşünen insanlar varsa insanlık var demektir.

1|1
    0|0
  • Nedense çoğu insanlık dersini gavur, kafir dediğiniz adamlardan öğreniyorsunuz... Bir ortadoğuya bakıyorum kaos Allahu ekbar diyerek kafa kesmeler kadınları eve kilitlemeler.. Birde diğer tarafa bakıyorum ecnebilerin oraya adamlar işinde gücünde icaatlar yapıp duruyorlar...

Takım tutar gibi din yaparlarsa olacağı bu. Şimdi biri gelecek onlar bize oyun yapıyor diyecek oyunu yapan tek bir beyin bununla başa çıkamıyorsanız hakediyorsunuz demektir batı insanının müslümanlarla alıp veremediği yok hükümet ve menfaatlerinin var.. Siz abd deki her kızı orspu sanıyorsunuz onlarda sizi terörist sanıyor çünkü ülkeler tarafından halkına aktarılan bu...

1|1
    1|0
  • HugATerrorist ismiyle yayılmış bir akım gibi bir şeydi bu. Sanırım bunu ilk, Kanada'da iki Orta Doğu'lu kız başlattı. Yanılabilirim de, tam emin değilim. Ben bu videoların hepsini izledim. Los Angeles versiyonu bayağı hoştu.

Müslüman bir erkek karşı cinse sarılmaz diyenler de oldu. Neden eziklik yapıyorlar diyenler de oldu. Bazen olay bunların da ötesindedir. Bazen alttaki ince mesajları da görmek lazım. Orada, kendi inancından birinin bir müslümana destek amacıyla sarıldığını gören insan, çok rahat bir şekilde kendi ön yargılarını kırabilir.

0|0
    0|0
  • Türkler ve türkiyede yasayan her ırktan insan bunyıprajlardaki gelenek ve göreneklerden dolayı misafirperverliğe her daim özen göstermiş her zaman kucak açmıştır gerek kendi ırkından farklı bir insana gerek kendi dininden farklı bir insana.. batının bu sosyel deneyinin yapmasının sebebide cogunlugunun müslüman halkı terorist olarak bilmeleri her filmlerinde müslümanları terorist olarak gostermelerinin sebebi beyinlerinin derinliklerinde müslümanlardan korkmaları gerekildiği aşılandığı içindir... bizim ülkemizde ne mutluki boyle bir deneye gerek bile yok ne mutluki güzel türkiyemde yasıyorum:))

1|1
    1|0
  • Bu konu ile ilgili einstein'in güzel bir sözü var "Kendimi sadece bir insan olarak görüyorum. ırkcılık çocukluk hastalığıdır, insanlığın kızamığıdır."

3|0
    1|0
  • Bir Müslüman'dan beklenmeyen, yakışmayan davranış..

Eziklik kompleksi..
    Kimsenin onu sevmesine ihtiyacı yok..

Ayrıca Müslüman karşı cinsle tokalaşmaması gerekirken sarılmakta ne oluyor?
    İslam'a zarar veren bir davranış..

#Vesselam

2|0
    1|0
  • Tam sarılırken kendini patlatmasın. :D

2|0
    2|1
  • Camiye götürür namaz kıldırırım

0|0
    0|0
  • başka ülkede oluru var.
    müslüman ülkede yemez bence

0|0
    0|0
  • Müslümanlara güvenmem.

2|1
    1|0
  • Aferim sosyal deney yapacagim diye elin namhrem karilarina saril. Bu nebicim muslumanlik boyle?

1|0
    2|1
  • Dini hayatın ve insanın önüne çıkaran zihniyet yüzünden dinim zulüm altında. Müslüman demenin barış savunucusu demek olduğunu bilmeyene laf anlatmak zor. Hele ki ben müslümanım diyenin islam savunucusu dışında "savaşçı" olarak kendini görmesi (cihatçı) dinimi zulüm altında bulunduruyor

0|1
    2|0
  • ben ateistim bana da sarılmalı ayrım yapmadan

2|0
    1|0
  • Güvenmem ki ben

1|0
    2|0
  • Abdesti bozulmuyor mu la sddhdhdf

1|0
    1|0
  • kim ne derse desin islamin siddetle insan ayrimiyla hicbir alakasi yok yapan insanlardir islam degil. ben bir sunniyom bizimde yanlisimiz var ama yok su alevi yok su hıristiyan kime ne kim neye isterse ona inanabilir bunu yapanlara bir sorum var (hasa ) sen Allah misin da onu yargiliyon? o kendi ile Allah arasinda sana ne bana ne kime ne?

1|0
    0|1
  • İnsanları genellmek yanlış bence de her toplumda dinde iyi de var kötü de...

1|0
    0|0
  • Hayır sarılmam

0|0
    0|0
  • babama bile güvenmem

0|0
    0|0
  • sacmalikdan baska bise degil

0|0
    0|0
  • Helal olsun, başka bir şey diyemiyorum..

0|0
    0|0
  • Bu deneyi Türkiye de de yaptılar ceza kesip engellemişlerdi :D

0|1
    0|0
  • ben sarilmazdim. sadece muslumama degil diger dinlerdenim diyenlere de sarilmazdim. tarih genelinde tahmini %70 din savaslari % 30 da milliyetcilik

0|0
    0|0
  • bana dese canli bomba var diye polisi ararim 😂

1|0
    1|0
  • Benim için 2 türlü insan vardır iyi ya da kötü yoksa birini kucak açmam için benimle aynı dilden aynı dinden ve aynı milletten olması önemli değil hepimiz aynı türün yolcusuyuz

0|0
    0|0
  • Müslümanlar terörist gibi zaten

2|0
    2|2
  • 2 çeşit insan vardır. iyiler ve kötüler. başka bilmem . herkes böyle olsa hayat çok daha güzel olur.

0|0
    0|0
  • Kimseyi dışlanıyorum. Dışlayanları dışlıyorum.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    27
Yükleniyor...