Arkadaşlar ben 18 yaşındayım. Artık kapanmak istiyorum. Bana yardımcı olurmusunuz? İlk nasıl başlayabilirim?

Lütfen bana yardımcı olun...

0|0
6|10

En İyi Erkek Görüşü

• @Ssss023 selamün aleyküm kardeşim. Allah niyetini kabul eylesin.. öncelikle yapman gereken Kur'an-i kerimden, tesettür ayetini açıp okuman. Çünkü farz olarak yapman gereken tesettür orada yazılı, Daha sonrasında senden özellikle ricam, gidip parlak renkli dikkat çekici eşarplar pardesuler ya da tunikler almaman. Çünkü Hakkıyla tesetturde ne tunik var nede pantolon.. Allah'in izniyle öncelikle ferace giyerek başla, parlak ve dikkat çekmeyecek renkler secebilirsin, Siyah, koyu yeşil, kahve rengi gibi.. Daha sonrasında zaten Rabbimin yardımıyla bir daha çıkarmak istemeyeceksin :) tekrar duamdir sana, Allah niyetini kabul eylesin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Çok iyi karar ver
    Sorumlulukları fazladır ama zor değildir
    Oturmanın kalkman konuşman giyinme tarzın bunlar çok önemli
    İki ay sonra sıkıldım deme ailen izin verir mi ileride sorun yaşama
    Türban sadece gösteriş değil sorumlulukları olan bir durumdur ALLAH için kapan yardım eder RABBİM sana kimsenin dediğine bakma çok iyi düşün inşallah hakkında hayırlısı olur

0|0
    0|0
  • Bence güzel bir abdest al, namazını kıl. ALLAH'a ellerini aç dua et. Kendine güzel eşarplar al fazla dikkat çekmicek şekilde ve fikrini alabileceğin güvendiğin 1-2 arkadaşını ara. Annenle konuş ve duayla besmeleyle başına geçir ve bir daha çıkmaması için dua et. ALLAH yardımcın olsun şimdiden adına çok sevindim.

0|0
    0|0
    • 25gün

Çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için zaten annemle babamla biliyor ve zaten ben namazında niyazında bir insanım yani size de çok teşekkür ederim

• 25gün

Ne güzel ^^ ALLAH'ım hayırlısıyla size nasip etsin.

• öncelikle , bunu allah için yapmalı ve gerçekten kapanmak istemelisin hazır mısın kendini hazır hissediyor musun

0|0
    0|0
  • Al başörtü yu niyet ettim Allah rızası için kapanmaya de

1|0
    0|0
  • Kapanmak Allah'ın emridir öncelikle bunu unutma. Ve kapanmak sadece vücudunu gizlemekten fazlasıdır.

1|0
    0|0
  • gelen

0|0
    0|0
  • Basını kapatmakla

0|0
    0|0
  • Erkeklerden mi yardım istiyosunuz?

0|0
    0|0
  • Ailena anlat durumu sonra kapalılar için mağazalarda alışveriş yap. Kolay aslında

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Kapanmak ruhla olur bunu unutmada...

0|0
    0|0
  • Ferace+baş örtü mevsim kapanmaz daha uygun şansına

0|0
    0|0
  • Yavaş yavaş kapan. Mesela askılı giyiyorsan kısa kollu giy, kısa kollu giyiyosan uzun kollu giy ve bol giyinmeye başla. Sonra kapandığında çok rahat edersin :) Allah yardımcın olsun

1|0
    0|0
    • 25gün

çok teşekkürler

• 25gün

Rica ederim

• 25gün

Neguzel dusunmussunuz,

Size tavsiyem;yavas yavas, adim adim uygulayin kapanmayi.. Cunki insanin nefsine hem esarp takma hemde tesetture uygun kilik kiyafet giyme zor gelebilir... Kapanmak bildigimiz gibi sadece bas ortusunden ibaret degil... ama herseyin sevabida gunahida ayri.

Seytanin vesvesesinden (ki akla gelen engelleyen dusuncelerin hepsi seytaninvesvesesidir) uzak durup icinizde olan bu hayirli istegi gerceklestirin insallah. Rabbim kolaylik versin size..  Boyle kendi istegiyle, kendi iradesiyle kapanmayi (veya baska hayirli birseyi) dusunupte kapanmak isteyenlere destek olmak guzel birsey... en guzelide elbette bu kisinin uyguladigini ve boylece Rabbimin rizasini kazandigini gormek.

• yapma o hatayi be

0|0
    0|0
  • Hemen tam bir tesettüre girme yavaş yavaş başla alışamayabilirsin. İlk önce gevşek bir şal bağla. Sonra altına bol bir giysi giymeye başla mesela uzun etek ya da bol pantolon. Ardından bunu üste uygula. En önemlisi de tesettürle ilgili hadis ayet ve dini kitaplar oku seni tesettüre daha da inandiracaktir. Allah seni tesettürden ayırmasın.

0|0
    0|0
  • başörtüsü alarak

0|0
    0|0
Yükleniyor...