Babamdan para istemeye utanıyorum?

Devlet yurdunda kalıyorum. 265 buraya gidiyor. Aradı sordu işte ne kadar göndereyim diye bende 650 yeter dedim halbuki bir aylık harçlık 385 nasıl yetsin? Ne yapmalıyım çekinmeden söylemek için babama ya da? Durumumuz çok iyi değil.

Güncellemeler:
650 nin içinde yurt kirası da var bana kalan 385 oluyor.
Güncel

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Sigaran yoksa yeter o para

0|0
    0|0
    • Kötü alışkanlık yok bende ama okul masrafı çok bir de giyim ve ayakkabım yok

• Sizi takip ettim bir şey yazacağım

En İyi Kız Görüşü

• Babandan cekinme anlat masraflarini o senin magdur olmani istemez

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• allah yardımcın olsun öncelikle her ne olursa olsun babana yalan söyleme olurmu, baban ne yapar ne eder o parayı bulur senin için. tutumlu olmaya çalış harcamalarına dikkat et hatta mümkünse yaz bir yere ki harcamalarını nasıl idare edebileceğini gör bir sonraki aya. burs başvuruları gönder sağa sola ki belediyelere mutlaka başvur, ufak tefek ek işler yapabilirsin stantlarda durarak broşür dağıtarak vs

1|0
    0|0
    • Yaptım bütün başvuruları ama burs çıkmadı sadece devlet yurdu o da ocakta veriliyor

• hangi şehirde okuyorsun? mutlaka çıkacaktır burs araştırmaya devam et belli bir dönemleri yok, ufak tefek part-time işler araştır haftasonları falan çalışabilirsin. ailenden saklama ama hiçbirşeyi ne olursa olsun, kızların en büyük hatası bu oluyor

• Babaniz size bakmak zorunda ihtiyaciniz olan parayi almaniz lazim. yoksa nereden bulacaksiniz , dilenecekmisiniz?

1|0
    0|0
    • Doğru ama onu da düşünmeliyim. Fazla parası yok.

• Iste yapacaksiniz insaallah. Allah yardimciniz olsun.

• Teşekkür ederim sağolun

• Yurt hangi şehirde? İstanbul'da ise yetmeye bilir ama senin yaşantına da bağlı, lüks yaşamak falan mı istiyorsun?

Yahu öğrenci gibi yaşayıp kefini çıkarsanıza şu öğrencilik zamanlarınızın...

1|0
    0|0
    • Antalya da

• E tamam işte, çok pahalı değil, sen de öğrencisin. Lüks yaşamadığın sürece kıt kanaat geçinirsin. Eğer daha fazla para istiyorsan yarım gün kafede falan çalış, ben öğrenciyken öyle yapmıştım.

• Para isteme giderlerini söyle o anlar..

1|0
    0|0
  • Ben sadece bursla geçiniyordum 180 burs alıyordum sonra 200 oldu babam sadece 300 tl yurt parasını gönderiyordu devlet çıkmamıstı özelde kalmıstım

1|0
    0|0
    • Hmm ama kızların ihtiyacı çok daha fazla çıkıyor

• Bitince istersin yani bari o parayla 20 gün idare et sonra bir r200 istersin ne diyim yani

• Erken isteyemem onun da yok ki

• Aynı durum bende de var. Bir an evvel ekonomik özgürlüğüme kavuşmak istiyorum.

1|0
    0|0
  • part time çalış sendr

1|0
    0|0
  • Zengin sevgili bul :D

1|0
    0|0
  • 500 iste sende ortayı bul. ben bile çekinirdim baktımki olacağı yok şu kadar gönder diyordum :D

0|0
    0|0
  • 1 aya 400 lira neyine yetmiyor, ben 1 aya 200 lira harcamam bile

0|0
    0|0
    • Üni de gidiyor

• Olsun, idareli kullanmayı öğrenirsrn gelecekte paranın değerini bilirsin,

• 1 hafta aç kaldım biliyorum değerini ama uslanmıyorum

• 650 yeter demissin 650 yetmıyorsa oha.

0|0
    0|0
    • 650 nin içinde yurt kirası da var bana kalan 385

• Bizimki 10 günlük 25 lira

• ee tamam aylık 75 tlde yemege gitti diyelim sana kaldı 315 yetmıcekmı yanı gunluk 10 tl harclik harcama yapcagın yerde yok okulunu oku idare et :d

• Keşke İl Dışı Yazmasaydın

0|0
    0|0
  • bende babandan para istemeye utanıyorum.

0|0
    0|0
  • Işin zor Allah yardımcınız olsun

0|0
    0|0
  • İdare etmeye bak artık soylesen adam borç yapıp yollayacak.

0|0
    0|0
  • Buna da şükret derdin okumaksa yeter bende zor kıt kanaat okudum zamanın da ailemin durumu iyi olsa da çünkü yük değil destek olmak mesele

0|0
    0|0
  • kiz seni gidi dalaksiz wer hesap numarani yarin atarim bu arada hangi uni

0|0
    0|0
  • 385 neyine yetmiyor ya anlamadım

0|0
    0|0
  • Devlet Yurdu 265tl Degilki

0|0
    0|0
    • Yeni yapı oldugu için fiyatı bu

• Ek iş istersen yardımcı olurum

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    5

Kızlar Ne Diyor 6

• Aman baban degilmi utanma benimki bitince cildiriyorum napayim ac mi kalayim banklardami yatayim

1|0
    1|1
  • Oncelikle ben olsam diye baslayayim ki durumunuzu pek bilmeden konusmus olmayayim.

Gerekirse kendime harcamaz yetirirdim bir sekilde.

Tekrar soyleyeyim kendim icin soyledim.

0|0
    0|0
  • Git çalış evladım.

0|0
    0|0
  • işe gir

0|0
    0|0
  • Aslinda 385 lira harclik icin iyi bence sen kyk almiyo musun? Ama her ne olursa olsun o senin baban cekinme

1|0
    0|0
    • Burs kredi daha çıkmadı

• Ocakta cikar az kaldi. Yetmiyosa simdilik iste ocaktan itibaren zaten paran olcak

• Evet doğru

• kardeşim 400 alıyor burs bununla hem yurda veriyor hem harçlık hem ders alıyor ayrıca kendni geliştirmek için var sen düşün

0|0
    0|0
Yükleniyor...