Nerede din hakim olmuşsa ahlaksızlık tavan yapmıştır?

Bu söze katılıyor musunuz celal şengörün sözü kısmen haklılık payı var din çok kolay ticari hale ve kişisel çıkarlar olarak kullanılabiliyor Sizce?

0|0
5|6

En İyi Kız Görüşü

• İnsanlar dini çok kolay saptırabildiği için ve herkes sorgusuz sualsiz her şeye inandığı için, çok haklı bir söz

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• katılmıyorum çünkü nerede dini kullananlar olmuşsa ahlaksızlık tavan yapmıştır. Bir sürü güzel ülke var adaletli. Bir sürü değişik ülke var adaletsiz.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• ahlaki dinden ayri mi düsünüyosun

0|1
    0|0
    • 21gün

Ahlak ile din ayrı düşünebilir misin

• 21gün

Ne alası var kapalılarla açıkla müslüman degil mi

• 21gün

mesela dedim o anlamda söylemedim yaptklari tek sey islama camur atmk amaclari bu yani

• İnsan denmeli

0|1
    0|0
  • Valla cok dogru

0|1
    0|0
  • dün güzel ahlaktır. ama insanlar bunun bilincinde değil. misal şimdi bu adama küfür edenler olacak diye düşünüyorum.
    insanlar her türlü pislik için dini kullanıyorlar. bu açıdan bakıldığında doğru

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Dinin yanlış anlaşılıp yanlış uygulanmasından dolayı bence kardeşim. Kuranı Kerimin ilk ayeti "ikra" yani "oku" demektir. Ama ben etrafıma bakınca okuyan insan görmüyorum. Herkes dinini okuyup güzelce öğrenseydi din tüccarları insanların bilgisizliginden kaynaklanıp turemezdi.

0|1
    0|0
  • Doğru olan islam dır
    İnsanlar değil

0|1
    0|0
  • Celâl Şengör benim için bir şey ifade etmiyor.
    Hâliyle onun bok çukurunu andıran ağzından dökülenler de...

0|1
    0|0
  • Osmanlı zamanında öyle miydi?

0|0
    0|0
  • Dinle alakalı değil , dini bilmemekle alakalı oluyor o. Cahil bir toplum güdülmeye mahkumdur.

0|0
    0|0
Yükleniyor...