Ben bunları hak ettim mi?

Alevi bir aileden geliyorum yani ben de aleviyim ama dini konuda benim de ailemin de hiç o taraklarda bezi yoktur cemevine falan gitmeyiz herhangi bir dini aktivitede bulunmayız o yüzden dini konularda konuşmadığım için mezhebimi de anca soran olursa söylerim.
Sevgilim inançsız biri direk olarak ateist denebilir hatta. Sevgili olmadan önce de internette insanların Müslüman, Alevi, sünni diye ayrılmasına karşı olduğuna dair bir paylaşımını görmüştüm. Ailesini de biz Alevi biliyorduk. O yüzden hiç bu konuyu açma gereği duymadım zaten sorun olmaz diye. Bana pırlanta yüzükle evlenme teklif etti ailesiyle tanıştırdı. Evlerinde birisi hakkında konuşurken "onlar Alevi o yüzden ibadetleri farklı" diye bir cümle kurdu annesi şaşırdım. Sevgilime baş başayken "siz De Alevi değil misiniz?" Dedim "Yoo nerden çıktı" dedi. Ben ve ailem için mezhep önemli değil ama o ailesinin Alevi birini kabul etmeyeceğini söyledi ve beni bunu saklamakla itham etti. Ben bilerek saklamadım. Beni terk etti. Çok üzgünüm ne yapmalıyım?

1|0
516

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 15

Kızlar Ne Diyor 4

Yükleniyor...