Ben bunları hak ettim mi?

Alevi bir aileden geliyorum yani ben de aleviyim ama dini konuda benim de ailemin de hiç o taraklarda bezi yoktur cemevine falan gitmeyiz herhangi bir dini aktivitede bulunmayız o yüzden dini konularda konuşmadığım için mezhebimi de anca soran olursa söylerim.
Sevgilim inançsız biri direk olarak ateist denebilir hatta. Sevgili olmadan önce de internette insanların Müslüman, Alevi, sünni diye ayrılmasına karşı olduğuna dair bir paylaşımını görmüştüm. Ailesini de biz Alevi biliyorduk. O yüzden hiç bu konuyu açma gereği duymadım zaten sorun olmaz diye. Bana pırlanta yüzükle evlenme teklif etti ailesiyle tanıştırdı. Evlerinde birisi hakkında konuşurken "onlar Alevi o yüzden ibadetleri farklı" diye bir cümle kurdu annesi şaşırdım. Sevgilime baş başayken "siz De Alevi değil misiniz?" Dedim "Yoo nerden çıktı" dedi. Ben ve ailem için mezhep önemli değil ama o ailesinin Alevi birini kabul etmeyeceğini söyledi ve beni bunu saklamakla itham etti. Ben bilerek saklamadım. Beni terk etti. Çok üzgünüm ne yapmalıyım?

1|0
5|16

En İyi Erkek Görüşü

• Boşver bende de öyle olmustu alevi diye farklı davranıyo sanki hırıstiyanız dedik öylesinin sevgisine de varlıgına da ihtiyac duyma seni kabul eden seven öylede severdi öyle de kabul ederdi boşver en iyisi olmus düşün şimdi seni yaryolda bırakan evlendiğinde yapsaydı nolcakmış.. Emeğiniz var ortada tamam ama böyle durumlarda insan görüyor kimin ne oldugunu o sevgisine sahip cıkmadı seni yargıladı ve terk etti kendi kaybetti kardeşim üzlme sakın..

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• her nerden gelmis ol ne yapiyor neye inaniyor olursan ol vicdani olan herkes insan bu dunyada dinleri kadar degil vicdanlari kadar yer eden varliklariz o senin icindekini gorebilseydi gercekten bu saçmaliga suruklemezdi gerçekten okurken cok sinirlendim allah sabir versin daha kotu durumlarza boyle ters seyler yapmasi belki de daha uzerdi seni

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 15

• Ateistin mezhep yüzünden ayrılması da yaşanabilecek en büyük mantıksal yanlışlardan olsa gerek. Tuhaf adammış.

1|0
    0|0
    • Kendisi için önemli değilmiş de ailesi istemezmiş ailesine çok düşkün

• İşte yüzüğe kadar geldiyse konu ailesine diyecekti. Diyemiyorsa da seni kabul etmelerini sağlayacaktı. Bir mezhep yüzünden yapılır mı bu?

• bida karşılaşırsak ve bana kötü bişey söylerse ben de ailesine söylicem ateist diye hem de kanıtlarıyla

• Dinler eger insanlari ayristiracaksa olmasin daha iyi. Sevdigin insan din icin senden vazgeciyorsa zaten seni sevmemistir gercekten acik ve net.

0|1
    0|0
  • Canin saolsun herkesin dini görüşü inanci dusuncesi kendisine ve herseyi özgürce yasama hakki var sen artik kendi yolunu ciz hayirlisi olsun

0|0
    0|0
  • Hangi tür Alevisin? Ali li alevimisin? Alisiz alevimisin? Feyzullah çınar'ın Aleviliği ile alili Alevilik bir değildir. Gerçek Alevilik islam dininden de çok eskidir.

0|0
    0|0
  • sevinmelisin kurtulduğun için böyle birinden, sonradan sorunların çıkmasındansa baştan bitmesi daha iyi olmuş

0|0
    0|0
  • Bilincsiz bir ateist ile evlenmeyecegin icin sevinmelisin.

0|0
    0|1
    • Kendisi için hiç önemli değilmiş de ailesi için önemliymiş falan filan :/

• benim arkadasimda senin yasadiklarini yasiyor bence tek care gormezden gelmek

0|0
    0|0
  • Unut ve yenilir yolda ilerle.

0|0
    0|0
  • sektir et boş ver gidip vurdurcan o godoşu şimdi bana ya sinirim hopladı yeminle

0|0
    0|0
  • ateist bir heriften ne beklenirki her bokun tesaduf olduguna inanan bir adam yani

0|0
    0|1
  • o acaba evdekilere söylemiş mi ateist olmanın alevi olmaktan kötü olduğunu

0|0
    0|0
    • Yok söylemiyo ama bida karşılaşırsak ve bana kötü bişey söylerse ben de ailesine söylicem ateist diye

• geç bile kalmışsın

• Hiç samimi gelmedi sorun.

0|0
    0|0
  • Gece gece okumadım

0|0
    0|0
  • Ateist olan ogullarina sunni kiz mi istiyorlarmis. Nasil sacmalik bu ya

0|1
    0|1
    • Ailesi bilmiyor öyle olduğunu

• Oncelikle dinimizde ateist biriyle evlenilmez zaten. Uzak dur oylelerinden.
      Ve de bu adam kendi ateistligini anlatamamista senin aleviligini nasil sorun eder. Baska sebepler var anlasilan.

Kızlar Ne Diyor 4

• İnançsız biri için bu kadar üzülme icinde biraz Allah korkusu olan birini bul ve devam et. Yarin birgün dua edersin ona bile laf eder. Boylesu hayırlıymıs

0|1
    0|1
  • Üzülme canım.

0|0
    0|0
  • Boşver. Öyle insanlardan uzak dur zaten ne işin var öyle tiplerle

0|0
    0|0
  • Boşver artık olan olmuş ama iliskinin basında herşeyin acık konusulması taraftarıyım

0|0
    0|0
    • Bilmem hiç aklıma gelmez birine durup dururken mezhebimi söylemek kimse de bana mezhebini söylemiyor

Yükleniyor...