Bordo bereliler kim oluyor arkadaşlar?

Haberlerde falan çok göremiyoruz bunların yaptığı görevler falan gizli mi tutluyor? Ve genelde ailesi olmuyormuş duygusuz olup sadece vatan aşkı varmış içlerinde doğru mu?

0|1
5|15

Erkekler Ne Diyor 15

• Türk silahlı kuvvetlerine bağlı özel kuvvetlerdir.
    3 ila 3.5 yıl eğitim alırlar.
    Çok çeşitli dövüş teknikleri hayatta kalma yöntemleri bilirler.
    En az 2 dil bilirler.
    Büyük çoğunluğu Astsubaylardan oluşur, uzman çavuş ve subaylarda vardır.
    Evlenebilirler, evli ve çocuk sahibi olanları vardır.
    Duyguları vardır sonuçta onlarda insandır.
    Kritik görevlerde rol oynadıkları için bunu halka göstermezler.
    Askerlerin televizyona çıkmaları yasaktır. Normal askerleri bile şehit olmaları dışında çok çok nadir televizyonda görürsünüz.

0|0
    0|0
  • gercek birimleri ozel kuvvetler subay astsubay ve uzmanlardan olusur tamamen gonullu olunur 3 ay Ankara 3 ay irak ve 3 ay doguda takilirlar genelde en agir egitimden gecerler tsk nin gozbebegidirler askerde tanisma imkanim oldu yuregi buyuk adamlardir :)

1|0
    0|0
  • yok hepsi vaktiyle cami avlusuna bırakılmış çocuk yurdunda gelme.
    o mecazen söylenmiş bir laf.
    genelkurmaya bağlı özel kuvvetler komutanlığı personelini oluşturuyorlar
    ışid ve pkk nın korkulu rüyası türkiyenin gururu onlar

0|0
    0|0
  • Aileleri olmuyormuş filan olayı şehir efsanesi. TSK'nin en gözde bireyleridir.

0|1
    0|0
    • 25gün

Olmuyor. Mete yara dinlemiyor musun sen hic? Onlarin kaybedicek kimsesi olmuyor

• 25gün

@Çatlak_kova Bir ara bakarım. Ama görüşünü ve yakın olduğu tarafı özetleyerek tanımlarsan daha iyi olur. Vakit ayırmayacağım biriyse boş yere uğraşmıyım.

• 25gün

Kemalist. Tam bir vatansever. Muhsin badkanin iki bolumluk belgeselini cekti
      Kitaplari var. Tv ye konuk oluyor. taraf gazetesinde yazar. Ne soylese cikiyor. İtibar suikastina ugradi. Doguda belgesel cekti. Mardinde hendeklerdeydi. Suriyedeydi
      Tam birgozlemci cok akilli bir adam

• ozel kuvvetler... cok egitimlidirler. ama sadece egitimliler. bazilari gecmisten tecrubelidir. ama guneydogudaki bir uzman cavus bile onlardan daha tecrubelidir. cunku operasyonel. faaliyetlere cok cikmazlar. genelde koruma ve muhafizlik yaparlar.

0|0
    0|0
  • bende böyle biliyorum

0|0
    0|0
  • TSK bünyesindeki Özel Kuvvetler Komutanlığına bağlı 3 ila 3.5 yıl süreyle farklı eğitim ve kursları başarıyla tamamlamış; subay, astsubay, uzmanlardan oluşan birliktir. Tugay seviyesindedir. Bir çok bordo bereli gördüm. Hepsi sevilen insanlardır. İyi yabancı dile sahiptirler. Askerlik mesleği kemiklerine kadar işlemiş insanlardır. Dünyada önde gelen birliklerdendir.

0|0
    0|0
  • Olaylara duygusal yaklaşmamaları ve arkalarında kimse olmadığı için genelde onlar seçilir. Bordo bereliler bir nevi casusluk yaparlar gittikleri yerin haritasını çıkarır bilgi verirler sonra komandolar ve özel timler operasyon yapar.

0|0
    0|0
  • ozel kuvvetler olarak 49 hafta egitim gordukten sonra ozel gorevlrde kulllanilan birliktir herturlu dovus sanati dil bilirler evleene bilirler cocuklari vardir assubaydan uzmanlardan olusur sagdan soldan duyulan seylere inanmayin bence

0|0
    0|0
  • Yoooh ebe sinin... Mitçiler öyle olur genelde başbakanlığa bağlıdır. Herşey çok gizlidir.

0|0
    0|0
  • TSK nın göz bebeği onlar. Tsk nın özel kuvvetler de görev yapan askerler. Diğer askerlerden farkı her zaman eğitim yapmaları ve istihbarat işin de iyi olmaları

0|0
    0|0
  • özel kuvvetler diğer adı

0|0
    0|0
  • en iyi eğitilmiş asker sadece genelkurmay başkanında emir alırlar onun dışındakiler emir veremez.

0|0
    0|0
  • Bordo bereliler, Türkiye Silahlı Kuvvetlerine ait özel bir ekiptir.

0|0
    0|0
  • Duygusuz olanın vatan aşkı da olmaz. Aşk duygudur😉😉

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 5

• özel birlik eski bir komşum emekli bir bordo bereliydi
    asıl görevleri olası bir savaş halinde seferberlik durumunda halkı örgütlemek olan askerlerdir yaşlıları bile maşallah tek eliyle dana devirecek gibi ve iyi düzeyde yabancı dil biliyorlar diksiyonları düzgün ve doğada hayatta kalma acil durumda müdahale pek çok silah araç ve ekipmanı kullanmayı iyi biliyorlar ayruca insan öldürmeyi gerçekten iyi biliyorlar çok şey öğrendim şahsen

0|0
    0|0
  • Dünyanın en iyileri

0|0
    0|0
  • TSK ya ait özel bir ekip.

0|0
    0|0
  • Üst düzey eğitim görmüş özel askerlerdir TSK'nın gözbebeğidirler.

0|0
    0|0
  • benn

0|0
    0|0
Yükleniyor...