Tanrı Zar Atar Mı?

Hiç "Karşı Cinste En Sevdiğiniz Şey" Gibi Saçma Sapan Sorular Soramayacağım. Bugün Einstein'in "Tanrı Zar Atmaz" Sözünü Yorumluyoruz. Kitap Okuyan Kişiler Klavye Başına.

0|0
2|5

Kızlar Ne Diyor 2

• Yani hic bir seyi rastgele, sebepsiz yapmaz? Ben bunu cikardim cümleden🤔

0|0
    0|0
  • Tanrıyla tavla mı oynuyormuş

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Valla herkesin ve her teorinin bir farklı versiyonu çıkıyo, bilim bu herşey tam olarak çözülmüş değil. Bütün soruların cevabı bence kuantum fiziğinde. Isaac newton , Einstein , stephan Hawking gibi bilimciler olaya sayısal matematiksel işlemlerle yaklaşıp tüm evrenin sistemi için tek bir formül geliştirmeye çalıştılar ama her birinin teorisi tüm evrende işlemiyo örneğin ışık hızına yakın ve daha yüksek hızlarda Einstein kuralları geçerli ışık hızından daha az olanlarda newton kuralları geçerli. başka bir boyut ; makro evrende klasik fizik yine newton yasaları, ama mikro evrende kuantum fiziği işliyo.. Bende şöyle diyorum evreni açıklamak için matematik yetmez farklı bir dil ve ifade sekli lazım ve işin içinde bilinç var. Dini boyuttan bakınca bizde allahın bir suretiyiz..

0|0
    0|0
    • 20gün

Şu An Big Bang Bile Bir Teori Zaten. En Mantıklı Kabul Edilen Bir Teori. Evrende En Hızlı Şey Işık Hızı Diyorlar. Bence Gözle Görülebilir En Hızlı Şey Desek Yine Biraz Daha Doğru Olur. Sonuçta Evren Sadece 3 Boyutlu Değil. Dediğin Gibi Sadece Tüm Evren İçin Tek Bir Çözüm Yolundan Gitmek Yanlış. Ben Din Yönünden Bakamayacağım İşe Çünkü Bilimsel Konulara Asla Dini Karıştırmam.

• 20gün

Ek Olarak , Tanrı Ve Yaratıcı Kavramının Aynı Şeyler Olmadığını Düşünüyorum. Bir Yaratıcının Varlığı Bilimsel Olarak Bilinemez. En Azından Günümüz Şartlarına Göre Durum Böyle. Bir Ateist Tanrının Varlığına İnanmayabilir Fakat Yaratıcıyı İnkar Edemez Ama Kesinlikle Vardır da Diyemez. Fakat Tanrı Kavramı Tamamen Dinlerle Alakalıdır. Yaratıcının Anlamı İse Her Şeyin Başlangıçı , Yaratıcısı , Üstün Güçtür. Ayrıca KS ' de Aşk İlişkileri Dışında Konularla İlgilenen Birini Görmek de Hoşuma Gitti :) . Karşılıklı Takipleşelim. Mesaj Yoluyla Bilgi Paylaşımı Yaparız.

• 20gün

İlginçmiş.. Bence tanrı yaratan allah aynı şey ve bizde onun suretleriyiz doğal olarak tanrısal yetilerimizde var diye düşünüyorum.. Ezoterizm de ve mısır mitolojisinde de mevcut böyle bişey tanrısal insan. Mısır medeniyeti diyince de duracaksın bence zamanının müthiş bilimsel ilerlemeler yapmışlar bu adamlar bişeyi keşfetmişlerdir.. tamam ederim..

• atarsa düşeş gelir onun için atmasına gerek yoktur

0|0
    0|0
  • tanrıya ne yapacağını söyleyemezsin. bu yüzden evreni nasıl isterse öyle yarattı.

0|0
    0|0
  • atar da düşeş gelir.

0|0
    0|0
  • Şeytanla sidik yarışına girdiğine göre zarı da atmıştır tanrı.

0|0
    0|0
    • 20gün

😂😂😂 ne adamsın ya

• 20gün

Tanrı: Hele bir sor ben bu insanı neden yarattım
      Şeytan: Sormiyacam la sormuyorum..! Her soruşumda kandırıyısın beni
      ...
      Şeytan: Tamam la soruyam niye yarattın
      Tanrı: Secde et diye ;)

Yükleniyor...