Gök tanrı inancına inanıyor musunuz?

Gök tanrı inancındayım inancına göre; Tanrının sonsuz bir güç ve bilinçtir hersey tanrıdan meydana gelir ve Tanrı herseyi kapsar, herseyin içindedir.
Katılıyor musunuz? Gök tanrı inancından olan var mı?

0|0
5|11

Kızlar Ne Diyor 5

• Tek Tanrı Allahtır

0|1
    0|0
    • 22gün

yine bir kraldan insan gibi bir canlıdan söz eder gibi bahsetmissiniz

• 22gün

Herkesin bir tanrısı vardır senin gök tanrın benim Allah

• Gök tanrı inancında değilim ama samimi geliyor. Benzerlikler ve eskilerin etkisi de büyük sanırım

0|0
    0|0
    • 22gün

Aslında İslamla çok fazla farkı var gök tanri dininin tek kuralı doğru yaşamak kimseye zarar vermemek doğayı bütün canlıları sevmek ve saygı duymak

• Hayır.

0|0
    0|0
  • bilge kultigin filan vardi tarih seviyem dhsjshusjdhidis hayla inananlar varmis sasirdim

0|0
    0|0
  • Modası geçeli 1500 sene olmuş eski bir inanca kim ciddi ciddi inanır?

0|0
    0|3
    • 22gün

İnanç moda değildir geçip gitsin, hayat biçimidir.

• 22gün

İslam öncesi çağlarda inançlar çoğu çok tanrılı veya pagan etkili olduğu için moda misali gelip geçiciydi. Yoksa haşa İslam'a moda demiyoruz. Bir şeyi anlamadan saldıran insanlara ne desem boş

• 22gün

İslami değerler sadece ülkeyi geriye götürüyor, söyleyin kardeşim neden İslam olan ülkeler en geri yobaz gelisememis ulkeler? Neden butun sapkinliklar bu ulkelerden cikiyor? Senin islami değer dediğin şey milletin din üzerinden prim yapması, camiye gitmekten başka vasfı olmayan, bilime, sanata deger vermeyen insan sürüleri mi? Allahuekber diyerek insan öldürmek ki? insanların beynini belden aşağısıyla yıkamak mi? Bütün dinlerin özür göktanri dini tek bir kuralı vardır o da iyi insan olmak, ılık yapmak, bütün canlıları ve var olan herşeyi sevmek.4 tane kadın alıp kız çocuklarını erken yaşta evlendirip, sen nevsine sahip cikamiyorsun diye bütün kadınlara siyah çarşaf geçirmek degil.

Erkekler Ne Diyor 11

• Gök tanrı ( yani tegricilik )
    Türklerin sahip olduğu inanç yalnız Türkler çok ilerlemesine rağmen hiç bir halka tengicilik li empoze etmemiştir
    Onun yerine diğer dinlere geçmişlerdir
    Yahudi Türkler mevcuttur
    En son muslumanlik ta uyum sağlanmış , 600 yıldan fazla hizmet edilmiştir
    Günümüzde yine , yeniden oluşumunu dış mihraklara bağlıyorum sebebi İslam , musluman kesime sizmaktir

0|0
    0|0
    • 22gün

Kimsenin kimseye birsey empoze etmeye çalıştığı yok benim inancım ve doğru buldugum şey bu ister hristiyan ol ister müslüman ister ateist beni ilgilendirmez inanç insanın kendi içinde yaşadığı birsey

• 22gün

Buna 18 24 kuşağı inana bilir
      İnsan zamanla olayların perde arkasını , gelecekte ne oluru diye analiz ediyor

• Tanrı varlığına inanmam.

0|1
    0|0
  • Zaten İslamiyete geçmemizde inanç benzerliklerinden oldu. Gök Tanrıyla İslamın farkı yokki?

0|1
    0|0
  • Gök tanrıya inanmıyorum. Benim inandığım tek ilah var oda ALLAHü teale.

0|1
    0|0
  • Gök tanrı deilde Kainatın yaradını Allaha inanıyorum zaten eski türk inancıyla islamiyet çok benzerlik olduğu için değişen birşey olmadı aslında

0|1
    0|0
    • 22gün

Gök tanrı, allah, ilah ismi fark etmez. aslında islamla cok farkı var ama bütün dinlerin amacı aynı insanların doğru yaşamasını kötülük yapmaması sağlamak

• Yok ben Baal'a secde ederim.

0|0
    0|0
  • Gök Tanrı'yı kim yarattı evrim mi geçirdi

0|0
    0|0
  • Eğer tanrı gerçek olsaydı onu öldürüp tanrı olurdum

0|0
    0|0
    • 22gün

Tanrı olumsuzdur insan vasfı yoktur kişiliği yoktur evrendeki sonsuz bilinç ve güçtür hersey tanrının içindedir ve herkes tanrıdan meydana gelir

• 22gün

Ay tamam ne barıyon salak şey

• 22gün

Bagirmiyorum evlat

• Gök mü Tanrı. Biz her yerde olan Allah'a inanıyoz paşa

0|0
    0|0
    • 21gün

Dinin adı göktanı 'paşa', yoksa göğe tapmıyoruz, ağzı olan konuşmasın.

• Milyonlarca spermin içinden hayata tutunmayı başarmışsın tadını çıkarmaya bak.. Boş işler bunlar

0|0
    0|0
    • 22gün

Yapma ya? O zaman bütün bilginler, düşünürler boş is yapıyor kusura bakma bilemedim ben.

• 22gün

Elle tutulur bir iş yapmışlar mı sömürmekten başka?

• tanrıya inanmam bir gün inanırsam da sadece nefret beslerim

0|0
    0|0
Yükleniyor...