Tanrıya insan vasfı yüklemek doğru mu?

Arkadaşlar tanrının kişiliği yoktur.'Sevgi, merhamet dolu' gibi söylemler tanrıya insan vasfı yüklemektir, yüzyıllarca insanlar tanrıya insanfasifları yükleyerek kendi hayali tanrılarını yarattılar. Tanri dediğimiz şey enerji ve sonsuz güç, bilinçtir. Tanrı sizi sınamaz, sizi cezalandırmaz çünkü tanrının bir kişiliği yoktur, insan kendi yaptıklarıyla ruhunu karanlığa veya aydınlığa ulaştırır.
Katılıyor musunuz arkadaşlar tanrıya insan vasfı yüklemek sizce de yanlış mı?

0|0
1|5

Kızlar Ne Diyor 1

• Savunduğun şey "Tanrı yok" mu yoksa "Tanrı sonsuz güç ve enerji" mi?

İnsanlar cevapsız sorularını "Tanrı" ile açıklamış ve bu da insanın eseri olduğu için insan sıfatlarıya tanımlanması çok normal.

Eğer Tanrı sonsuz güç ve enerji ise insanlar onu mükemmel şekilde tanımalayabilmek için sıfatları kullanmıştır.

0|0
    0|0
    • 27gün

İnsanların cennetten bizi izleyen kral gibi yansıttığı tanrıya inanmıyorum tanrı dediğin şey herseyi kapsayan sonsuz bir bilinçtır. İnsan sıfatlarıyla tanımlanan tanrı insanın kendi yarattığı tanrıdan başka birşey değil. Mükemmel şekilde tanımlamak için bu sıfatları gerek yok evrene baktığında zaten ne kadar mükemmel bir güç olduğu anlarsın, insan her yerde tanrıyı görebilir.

• 27gün

arastirmadim

• 27gün

Araştırmalısın mutlaka düşüncelerini destekleyen olgularla karşılaşacaksın

Erkekler Ne Diyor 5

• öncelikle kardesim Allahin sifatlatlarini detayli sekilde arastirmalisin. enerjidir sonsuz guctur demek buyuk bir yanlistir Mazallah şiirke dusebilir insan bu tarz dusunceler ile. Diger konuya gelirsek Allah in sozsuz merhameti insanlardaki merhamet ile karistirilmamali. "Allah in merhameti" yazarak google de ufak bir arama yaptim cok guzel yazilara alintilara rastladim. asagida bir link vericem sizlerin ve bu konuya bakan herkesin okumasini tavsiye ederim. Boyle bir soru sordugun icin Allah razi olsun. Kalbin supheye dusmedikce dilin kotu kelam soylemedikce Sorgulamak gunah degildir. Dogruyu bulabilmek ogrenebilmek icin sorgulamak gereklidir. Allah' a emaet olun. www.alirizademircan.net/...inirsizdir-15-433h.html

0|0
    0|0
    • 27gün

Belli ki farklı dusuncelerdeyiz ben tanrıyı evrendeki sonsuz güç ve bilinç olarak görüyor bu sonsuz gücün de belli bir ismi olabileceğini düşünmüyorum

• Onlar yaratıcıya insan vasfı yüklemiş diyorsun kendin madde vasfı yüklemişsin evladım

Sıçayım derken batırmışsın

Katılmadım.

0|0
    0|0
    • 27gün

Tanrınin sonsuz güç ve bilinç olduğuna inanıyorsun yani? Tanrı ne kardes o zaman cennetten bizi izleyen kral mi?

• 27gün

Sen yaratıcının olduğu bilgisine nasıl ulaştın? Düşünerek ulaştım kardeşim tanrı bir güç bilinç değilse başka ne olabilir sence?

• 27gün

Ben ayetlerle ulaştım. Bilim ve ilim ile destekledim
      Düşünce gücüyle insan sadece sınırlı alanlara ulaşır
      Allah'u tealayı düşüncen ile sınırlamışsın
      Olmadı

• saçmalama bence. ya Allahın zaten sonsuz merhamet gbi sıfatları vardı. bunları insanlara tanınmak için, insanlar Allahı daha iyi tanıması için vermiş olamaz mı?

0|0
    0|0
    • 27gün

Katılmıyorum. Sonsuz güzellik tamam ama merhamet insana özgüdür. Evrende yalnızca yaptığının karşılığını alırsın.

• 27gün

Varlık fiziksel birseydir. Eger tanrı varlıksa tanrının bir bedeni beyni olmalı, diğer canlılardan farkı yok bu düşünceye göre sinirlanabilir insan gibi dusunebilir?

• 27gün

ruh, melek, cinde fiziksel değildir. neyse bu konuda tartışmanın anlamı yok bence iyi geceler

• Onu diyenin hatası Allahı karş trmayn bu işlere Kulları yavaşak sa biz napalm

0|0
    1|0
    • 27gün

kulları derken bile yine bir kraldan söz eder gibi konuştun kardeşim

• 27gün

Rahman ve Rahim olan Gafur ve Azametli olan Kudüs ve Yüceden de yüce olan Isimmi istiyorsun bir sıfatmı Sen ona Allah de ya da Cabbar ismi şan ve şereflidir. İnanki görecek hatta işiteceksin bu şerefe nail oldumuz o günde bunun bitarifi olmadını anlıyacaksn Saltan biter insan ölür Allah c. c İse her daim vardı sonsuzluk onun biz ise salihat ile varlımız ve Ahmaklımızla varz

• Bilmiyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...