Tasavvuf hakkında?

tasavvufa merak salmis durumdayim ama Şu an o yolun eskisi kadar temiz olmadigi konusunda suphelerim var. aranizda cemaat ehli veya dini bilgi sahibi arkadaslar varsa beni bilgilendirebilirler mi?

0|0
1|2

Kızlar Ne Diyor 1

• Tasavvuf ehliyim elhamdulillah, hem de bütün ailem karşı olmasına rağmen nasip oldu... Yardımcı olabilirim

0|1
    0|0
    • 21gün

Şu an bu konuda yol gosteren bazi cemaatler var. ve o cemaatlerin aksini iddaa edenler. şaşmış durumdayım sabahlara kadar arastiriyorum dogru bilgi bulmak icin ama yeterli olmuyor

• 20gün

Allah yardımcın olsun

• 20gün

amin cumlemize hidayet nasip etsin

Erkekler Ne Diyor 2

• Tasavufa merak salmadan önce İslamiyeti hakkıyla yaşa tasavvuf namaz kılmaya ibadet etmeye benzemez tasavvuf sıradan birşey değildir

Tasavvuf ehli olmak için benliğinden vazgeçmiş olmalısın

Tasavvuf okadar zor birşeydir ki

Yüzüne tokat yemek nekadar zoruna gider nekadar kinlendirir üzer ve canını sıkar değilmi

mesela yolda sokakta görüğün insanlara yüzüme tokat vur diye yalvarmak vuran kişiye karşı memnuniyet duymaktır tasavvuf

Tasavvuf öfkeni sinirini kinini kadeh kadeh yutmaktır

Tasavvuf hiç kimseye küsmemektir kırılmamaktır kendine yapılan hiçbir haksızlığa cevap vermemek hatta bundan bile mutluluk duymaktır

Tasavvuf benliğini yok etmek dünyadan tamamen vazgeçmek ve kalbinde Allah tan başka dünyalık hiç bir sevgiye yer vermemektir

Tasavvuf gördüğün herşeyden ibret almaktır ağaçtan doğadan olaylardan vs vs

Kısaca tasavvuf zordur bunu bir cemaate girince olunacak birşey sanma

Her cemaat doğru yola götürmez götüren bir cemaat bulursan o da sadece yol gösterebilir

Bence sen şimdilik ibadetine devam et

0|2
    0|0
    • 21gün

evet bu kadar acele karar verilebilecek birsey degil. nefsimle basetmekte cok zorlaniyorum bu yuzden bir mürşite danismayi düşündüm. ama arastirmalarimda mursitler bir cemaate mensuplar genelde. bagimsiz bir mursit bulamadim. ve kimi cemaatlerin (ismini vermiyorum belki bilirsiniz) sirke varan hareketleri oldugu görülüyor. bu yuzden de kime guveniriz dogru bilgiyi nasil buluruz bilemiyorum

• 20gün

Aynen 😊😊

• 20gün

tesekkurler yardiminiz icin

• Kafayı yemeden yok yakınken dön kardesim...

0|0
    0|0
    • 20gün

kafayı yemek? ben dogruyu arıyorum esasen kafayi yememek için

• 20gün

bunun cevabını verecek kadar yasanmisligim yok. ama bahsettiginiz gibi olmadigini soyleyebilirim. bu kadar basit olmasi suphelendirmiyormu. ve yeterince sorguladigimdan emin olabilirsiniz meraklanmayin. eger her bilgiye itibar etsem farkli olurdu. mantikla hareket etmek gerek. karsit goruslerden birbirini curutenler olur ve curuyen yok olur curuten kazanir.

• 20gün

ha bir de. nefsin taktigi tasmayi gorememissek bunu tartismanin pek anlami yoktur. ben anlamaniz gerek

Yükleniyor...