Mahalle kültüründe büyümek size ne kattı?

Ben de mahalle kültüründe yetişmiş biri olarak sorarım size ; nelerdir artıları?

Güncellemeler:
20gün Güncel
20gün Güncell

0|1
14|39

Erkekler Ne Diyor 39

• Sokakta yeyişen bir çocuk ;

Arkadaş kavtamını öğrenir. Farklı kültürleri görüp, farklı şeyler deneyimler. Uyumamayı ya da erkenden uyuyup sabah sessizce evden çıkmayı da öğrenir. Çocuk, sokakta bir çok yaşam öğrenir. İleriki hayatı için tecrübe burada başlar, bence.

1|0
    0|0
  • pek birşey katmadı bana aksine sürekli birilerini örnek gösteren ebevynler yaptıkların için ayıplayan komşular diyerek
    liste uzar gider

1|0
    0|0
  • Toplumsal değerlerin genelini damardan aldım. Güzel Adanam pek sağlıklı bir çocukluk vermedi, ekmek almaya giderken eroin çeken adamlarla göz göze geldim, çay ocağında tutulan torbaları gördüm ama iyi ki de gördüm ve bilerek büyüdüm. Sokak maçları, futbola karşı olan teyzeler, kendin yaptığın oyuncaklar ve nicesi. Varolsun sokaklar!

1|0
    0|0
  • ne kattı yardımlasmayı paylasmayı beraber uzulup sevınmeyı cay cekırdek keyfı yapmayı hayatın zorluklarını guzellıklerını ıhanetını hep ben mahallemızde gordum mutluyum sanslıyım kendımce

1|0
    0|0
  • R yok.

1|0
    0|0
  • İnsan ilişkileri daha sıcak daha samimi daha yalın ve doğal... olduğu kadar , olmadığı kader derdik

Tamamda bu insanlar nerde yaşadı peki bunları alamadılar

1|0
    0|0
  • Samimiyet sıcak kanlılık belkide gerçek dostluk vs vs çoğaltılabilir :)

1|0
    0|0
  • mahalle maçı vazgeçilmezimiz heleki sırf milleti sakatlamak için postalla kaleye geçen arkadaş o bizim ciğerimiz hakkımızı mahallecek yedirmeyiz dışardan kimseyi aramıza kabul etmeyiz ha bide mahallenin kızını mahallenin çocuğu alır o kadar :) tabi bunlarn hepsi belli bir yaşa kadar :)

1|0
    0|0
  • anı katmıştır katsa katsa

1|0
    0|0
  • insanları tanımayı..

1|0
    0|0
  • Eskiden biraz komşu ilişkileri vardı işte hala devam etmekte

1|0
    0|0
  • Beni ben yaptı daha ne olsun

1|0
    0|0
  • Bizim korktuğumuz örnek aldığımız abilerimiz vardı sonra bizi zorla kariya götürdüler bir şey katmadi nalet olsun çok igrencti

1|0
    0|0
  • 90lar diyim sen anla

1|0
    0|0
  • hiç bir şey gereksiz gereksiz işler işte

1|0
    0|0
  • Arkadaşlığı

1|0
    0|0
  • bol bol küfür

1|0
    0|0
  • Korkmadan yaşamayı

1|0
    0|0
  • sosyallik..

1|0
    0|0
  • arkadaşlığı dostlugu herseyi ogrendik kimi zaman gulduk kimi zaman agladik kimi zaman ictik iyidi guzeldi

1|0
    0|0
  • En azindan cocuklugumu yasadim birlik dostluk paylasmak

1|0
    0|0
  • küfür öğrendik

1|0
    0|0
  • o kadar çok şey kattı ki şimdiki bilgisayar kültürü ile büyümediğim için şükrediyorum

1|0
    0|0
  • Çok şey birlikteliğin ne kadar iyi olduğunu öğrendiğim kadar ihanetde ne olduğunu öğrendim

1|0
    0|0
  • Güçlü bir iradeye sahip olabilmenin en büyük artılarını kattı.

1|0
    0|0
  • hiçbir bok.

1|0
    0|0
  • Kardeşlerimi satmamayı.

1|0
    0|0
  • Piyasa yapmayı.

1|0
    0|0
  • sosyal olmayi arkadasligi

1|0
    0|0
  • Gerçek dostluk ve arkadaşlığı, insanları ve hayatı organik olarak yaşamayı kattı bana

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    9

Kızlar Ne Diyor 14

• İlerde özlenecek anılar olması, geömişe özlem duyulacak olması, geçmişini tanıyıp bilmesi ilerde insanın hadini bilmesi açısından çok önemli bence.

1|0
    0|0
  • Evimizin yanında cami var. Cumadan çıkan her amca açığız diye "yanacaksınııız" derdi. Biraz esmerleştim gerçi o günden bu güne.

1|0
    0|0
  • Mahalle kültüründe yetişmedim

1|0
    0|0
  • En önemlisi insanlara zor gününde yardim etmenin onemini öğretiyor

1|1
    0|0
  • Paylaşmayı, güvenmeyi.

1|0
    0|0
  • Çok berbat komşularım vardı hiç bsey katmadı katmasınıda istemem. Bir kaçıyla karakolluk bile oldum

1|0
    0|0
  • Kavga gürültü küfür 😂😂😂 Allahtan büyüdükde aklimiz basimiza geldi

0|0
    0|0
  • Aile olmayı hayatın tadını tuzunu yardımlaşmayı ama şimdilerde o mahalle kültürü yok artık

0|0
    0|0
  • nazire teyzenin topunuzu keserim tehditleriyle büyüdük.. her yaştan insan toplanır oyun oynardık eskiden.

0|0
    0|0
  • Arda turan'ın bir sözü var sokakta küfür öğrenirsin ama anneye küfür edilmeyecegını sokakta öğrenirsin

0|0
    0|0
  • ''Mahalle kültürü''? Hmm... bir artısı olduğunu pek zannetmiyorum.

0|0
    0|0
  • Mahalle kültüründe büyümedim..
    Hayatı, insanları daha kolay tanırsın..

0|0
    0|0
  • Tadı damağımda kaldı anca 😕

0|0
    0|0
  • apartman sevdim ben
    ama çok katlı olmasa daha iyi.

0|0