Genç yaşta ciddi ilişki sahibi olanlar ilerde pişman olmuyor mu?

20'li yaşlarda hayat, sevgililik falan ciddiye alınmamalı bence. Bu yaşlarda ciddi ilişki bile saçmayken bir de evlenen insanlar var.

Sonra 35'i geçince bastırdığınız dürtüler yüzünden kafayı yiyorsunuz.

0|0
11|17

Erkekler Ne Diyor 17

• 20 li yaşlarda derken 20-29 arası diyorsun bence kadın 25 den sonrası için evlilik idealdir. o yaşlarına kadar gençliğini yaşamamışsan o senin anormalliğin. ayrıca geç yaşlarda insan daha çok seçici oluyor 30 yaşlarda evlenen kadın boşanmaz ya da daha az boşanır diye bir istatistik ben duymadım , kaldı ki kadınlar daha erken olgunlaşıyor erkeklere kıyasen.

0|0
    1|0
  • aynen yaa yıllardır bu sitede senin söylediklerini söylüyorum beni sapık da yaptılar ahlak düşmanı da toplum düşmanı da halbuki ben bunların önüne geömek istedim sadece evlilik hayatın amacı değildir ya da mutluluk kaynağı da.
    www.kizlarsoruyor.com/.../q6028396-fikirlerinizi-paylasabilir-misiniz

0|0
    0|0
  • Dürtülere s*çayım. Dürtüler umrumda değil. 20 li yaşlarda olgunluk gösteremeyecek insanlarla ciddi düşünmeyeceksin. Tek sorun bu. Kadınlar daha olgundur derler de oda yalan. Ben yaşadım şahsen. Olgun insan olursa problem olmayacağını düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • Yoo hepside öneriyor bende evlencem

0|0
    0|0
  • Yaş sınırlaması yapan insanların genelde boktan evlilikleri oluyor, ne zaman istediğin kişi çıkarsa karşına şartlar da uygun olursa evlenirsin, net.

0|0
    0|0
  • Aynı fikre sahibim ben de. Öyle düşünmüşümdür hep.

0|0
    0|0
  • pişman olanı görmedim

0|0
    0|0
  • Abartılı ilişki yaşayan dengesizler var

0|0
    0|0
  • Bence en iyisi 30 u

1|0
    0|0
  • 20 alti sacma geliyo zaten coguda heves ozentilik azginlik

0|0
    0|0
  • oluyor.

0|0
    0|0
  • genç yaşta anne olmak dünyanın en güzel şeyidir. şimdiki aklım olsa çoktan babaydım.

0|0
    0|0
    • 24gün

Türkiye'de annelik yaşı düşük ve sonuçları iç açıcı değil. Kendini keşfetmemiş, hayatta ne istediğini bilmeyen, cahil anneler topluma zararlı bireyler yetiştiriyor.

• 24gün

birincisi anne okumuş bilgili ve kültürlü olmalı

ikincisi eğitim görmeli

üçüncüsü ise sonra çocuğunu yapmalı.

mesela sen çocuğuna yalan söyleme dersen yalanı alır ve yalan söyler ama hep doğruları söyle dersen doğruyu alır ve doğruları söyler. ya da çocuğa bazı şeyleri serbest kılarsan 1 kere yapar bir daha yapmaz. mesela çamurlu suda zıplamak ister 1 kere izin verirsin sonra bak üstün kirlendi sen temiz daha güzeldin dersin, ve babam beni temiz daha çok beğeniyor diye sonra o çocuk dikkat eder hale gelir. bunlar yani ufak teknikler hep kurslarla öğrenilir. tecrübe ile bunları öğrenmen imkansız.

ben nlp psikoloji felsefe genel kültür vs vs gibi sayısız kursa katıldım imkan vardı üniversite okurken denk geldi katıldım sonra ilgi alanıma girdi mesela kitap aldım hemde orjinal kitabı 5 lira gibi ucuz bir meblaya aldım gittim kafeye söyledim kahvemi ve kitabımı okudum. yani neden cahil bir baba olayım ki. hazır fırsatlar önüme gelmişken. bunu her insan yapmalı bana göre.

• 24gün

olaya çocuk yetiştirmekten girdik birde boşanmalara ve mutsuz evliliklere bakalım

günümüzde insanlar sabırsız hemen istedikleri olsun istiyor. mesela adam süper maaş alıyor evine bakıyor herşeyi karşılıyor birşey oluyor işten kovuluyor veya kendi işinde batıyor peşine kadın o benim param diyor evine bakmıyor boşanmalar oluyor. ya da eskiden sevgi saygı hatta aşk herşeyden daha ön plandaymış. kuru ekmek yiyelim ama aşkımla yiyelim diyorlarmış. şimdi ise ayranı yok içmeye pastadan söz eden kızlarla dolu ortalık. eskiden birşey bozulduğunda tamir edilirmiş çöpe atılmazmış şimdi ise çöpe gidiyor hemen. örneğin ben yatağıma asla eşimle küs girmem evlendiğimde. ya barışacak ya da uyumayacak barışana kadar. küslük kavga ya da tartışma istemiyorum. para hele ki hiç konuşu açılmamalı. işte huzur ve sevginin olduğu evde ise büyüyen çocuklar anne babalarını örnek alıp aşka sevgiye değer veren insanlar oluyor

• Katılıyorum sana insan tam anlamıyla yaşamalı herşeyiyle

0|1
    0|0
  • Evet olur.

0|0
    0|0
  • Alakası bile yok insan aşık olduğu kişiyi kaçırmamalı ve sevgili olmalı

1|1
    0|0
  • 50 den sonra evlen sen çocuk falan da yapma :D

0|0
    0|0
    • 24gün

50 de evlenicem mi diyo 😄 20 de evlenmek var birde 27 de evlenmek var 1 sene bile cok seyi degistirir

• 24gün

@k_kelebek BANA " pesvnk" diyorsun hakaretler ediyorsun
      ben seni de pazarlamıyorum nereden biliyorsun? "pesvnk" olduğumu?
      "ahlaksız pislik diyorsun" senin ahlakın belli...
      sen bana kafir diyorsun neye göre?
      ben haram işliyorsam bile buna helal deyip işlemem
      ama sen konuştuğunu bile bilmiyorsun
      git at a kon kelebek.

• 24gün

yav he he hadi defol gene diyorum gene diyorum munafiksin besbelli hayde defol sapikmisin nesin rahatsız etme artik.! Senin igrenc cinsel fikirleirn beni ilgilendirmiyor defol

• evet yasayanlar var problem olur hersey, en iyisi olgunluga ermekten gecer

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• İnsan önce gençliğinin tadını çıkarmalı, hayallerini, ideallerini gerçekleştirmeli. Keşke demeyeceğini düşündüğü vakit evlilik sorumluluğuna hazır olduğunda evlenme kararı almalıdır.

0|2
    0|0
  • Aynen öyle misal 20 sinde evlenen erkek veya kadin 30a geldiginde hayattan bezmis olur neden herseyi erken yaşta tatmis yaşamıştır heyecan kalmamıştır artik hayatında ve gencliginde yaşayamadığı seyleri 30 dan sonra yapmaya kalkar ve buda evlilige ciddi zarar verir bu yüzden erken evlilihe karsiyim yok seviyorum ask evliligi fasa fiso 5 yil sonra hangi askdan bahsedeceksiniz?

0|0
    0|0
  • Yaşlanınca mı evlensinler. Ne güzel genç yaşta birbirlerini bulup beraber büyüyüp birlikte tanıyorlar dünyayı. Hem aşk, gençliğin enerjisiyle bir başka güzeldir.

0|1
    0|0
    • 24gün

genç evlilik hayatını yaşamadan evlilik günümüz şartlkarında en büyük hatadır.

• 24gün

:) hayret bir şey ya. Ya durduk yere bu site canımı sıkmayı beceriyor ya helal olsun. Tamam arkadaşım ben bu kafayla birine bağlanır ve onu çok severim ne kadar da kötü bir şey.

• 24gün

yaz bir yere redhot dediydi dersin de iş işten geçer gençlik elden gider. o satten sonra gelen yerine gelen akıldan da hayır gelmez zaten.

• Doğru kişiyi bulduğuna inanan insanlar için saçma olduğunu düşünmüyorum. Doğru kişiyi 19 yaşında da bulabilirsin, 40 yaşında da... Bu biraz bize bağlı, ilişkileri çocuk oyuncağı gibi görmeyip, doğru insanları bulmalıyız.

0|0
    0|0
  • Sevdikten sonra sıkımti olmaz bence

0|0
    0|0
  • Bana da saçma geliyor

0|0
    0|0
  • Evlilik hayati kisitlamaz tabi ezik olmayan kisiyle evlenince.

0|0
    0|0
  • Saçmalık. Çünkü her insan farklıdır. Sen gev olgunlaşıyor, doğru kararlar veremiyor olabilirsin ama herkes oyle değildir.

0|0
    0|0
  • O evlılıkler uzun süreli oluyo

0|0
    0|0
    • 24gün

O yüzden mi her yer 20'lerinde boşanmış insan dolu?

• 24gün

Hayır bak annelerımız ve onunla bırlıkte gelısen nesıl genelde ne yasarsa yasasın ayrılmıyo o yüzden uzun suruyo ama günümüzde erkende evlensen geçte evlensen ayrılmak kolay ki bence doğrusu bu olmalı

• 24gün

Eskiyle kıyaslamak gereksiz, günümüzde geç yaşta olan evlilikler daha sağlıklı. Çocukluk dönemi tamamen bitiyor ve insanlar kendini daha iyi tanıyor sonuçta.

• bence karaktere bagli ilişkiler yasa degil karaktersiz olan 30 u da beklese yapamaz ama hayati bilen insan 20 yasinda evlense o evliligi sürdürür sorumluluk bilir aşkın yaşı yokturr

0|0
    0|0
  • Evet pişmanlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...