Ben türkmen miyim türk muyum?

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır ırkımı merak ediyorum. Aleviyiz (türk kültürü) annemler horasandan geliyor ataları. Ama hangi horasan oldugu belli degil iran sanırım büyük ihtimal çünkü iran lafı geçmişti. horasan türkmenlerin kürtlerin ve farsların yeridir. Kürt degiliz dil olarak asimile olmuşuz ama akrabalarımızın hepsi bilir kürt olmadığımızı sadece cok az kelimeleri kürtçe söylerler. Turk oğlu türküz derler. Babam orta asyadan geliyor turkiyeye ilk gelenleriz diyor. Annem turkmen olup babam turk oluyor bu durumda. Ama vücudumda ki bir tek yüzüm buğday tenli. Kavisli kaşlıyım. Çekik gözlü bile degilim. Acaba türk müyüm? 😂

Güncellemeler:
20gün Annem de babam da erzincanlı

0|0
1|5

Erkekler Ne Diyor 5

• kızım sen harbi zır cahilsin galiba türkmen özbek uygur azeri kırgız kazak tatar bunlar hep tük boylarıdır sonuçta türktür yani. sanki türklük türkiye türklerine has bir isimmmiş gibi lanse edilse de aslında bu boyların hepsi türktür.

0|0
    0|0
    • 20gün

Sinirlenecek ne vardı :D

• 20gün

ama fark olrak biz gittiğimiz yerdeki farstan araptan bosnalıdan rumdan ermeniden aklına gelebilecek her milletten kız alıp verdiğimiz için görünüş olrak orta asya türklerine pek benzemeyiz.

• türksün

0|0
    0|0
  • Baba tarafindan orginal sin...

0|0
    0|0
    • 20gün

Horasan zaten türkmenlerin. Fars olamam kürtlük zaten hic yok annemde turk oğlu türküz der

• 20gün

Horasan bolgesi 1071 den sonra feth olmustur...
      İstersen uzatmayalim bu benim bilgim
      İstersen arastir dogrusunu kendin bulll...

• 20gün

Hangi horasan olduğu belli değil büyük ihtimal iran dedim detayda da yazdım ve anne tarafım türkmen. Asimile olupta soyları karısmıssa bilemem. Görüşünüz için teşekkürler :)

• İlk gelenler oguz boyundandi, iranli ya da horasanli degildi.

0|0
    0|0
    • 20gün

Anne tarafım horasandan geliyor. Baba tarafı orta asya

• 0|0
    0|0
    • 20gün

Görüşüne katılmıyorum açıkçası. Merak ettiğim için sormustum soruyuda. Her ırk saf mıdır diye sormadım. Ama bir insanın atası ne ise o dur...

• 20gün

Gayet anlaşılır çıktı :) . Teşekkürler.

• 20gün

ricalar

Kızlar Ne Diyor 1

• Turkmen Turktur zaten

0|0
    0|0
Yükleniyor...