Kapat

Aynı günahı çoğu kez tevbe etdikten sonra yine işlemek, yardımcı olur musunuz, lütfen?

Tevbe edip edip o günahı nefsime hakim olamadığım için işliyorum.. namazlarımı aksatıyorum, oysaki Allah benim tek dostumdur.. zina gibi şeyler işliyorum.. ama sonradan ağlıyorum. Neden böyle yapıyorum neden hakim olamıyorum? Kendimi okadar iğrenç hissediyorum ki.. öfkeden ellerim titriyor. Ayağa kalkmak tevbe etmek istiyorum. Ama içimdeki ses sen akıllanmıyorsun, oyuncak gibi İkide bir tevbe edip yapıyorsun, Allah a bu yüzle nasıl secde edersin aff dilersim, bu kaçıncı kez? Diyor. Sen Allah ile alay ediyorsun diyor (haşa).. 😞

0|3
4|20

En İyi Erkek Görüşü

• Her zaman iyi düşünemleisin... sana o vesveseleri veren şeytanın ta kendisidir... şeytanın burdaki amacı sana böyle vesveseler verip Allah ı haşa gözünde tövbe kabul etmeyen günahlarınla seni cehennemde yakacak diye göstermesidir haşa... ama Yüce Allah bizleri yaratandır ve tek sahibimizdir o bizi bizden çok ama çok daha iyi bilir şah damarımızdan bize yakındır kalbimizin içindeki kandaki hücreleri dahi kontrol eden odur... bu sebeple ki tövbenin sayısı olmaz ki Peygamberimiz ve sahabeler din alimleri her zaman bol bol tövbe edin ve gün içersinde en az 70 kere estağfurullah diye zikir çekin diye buyururlar... çünkü bu evrenin her alanında Mübarek Melekler olduğu gibi şeytanlar ve cinleri de vardır... BU sebeple kalbini rahat tut stres yapma... bir günahı birçok kez işleyebilirsin önemli olan tövbe etmek ve bir daha yapmamaya çalışmaktır... Son olarak diyeceğim o ki unutma Tövbe demek Allah ın varlığına birliğine senin ve tüm evrenin tek sahibi olduğuna inanıyorsun demektir ve her defasında bunu zikir etmek çok güzeldir biz buna tövbe diyoruz işte...

1|1
    0|1
    • Allah razı olsun.. 🌷😔

• Bak kardeşim bir erkek olarak bile ben dışar da çıktığımda ne kadar da yere bakarak gezmeye çalışsam bile gözün bile zinası olmakta bu sebeple her gün her dakika estağfurullah demeyi unutma... Allah kudret sahibidir... Düşün ki kıyamet günü şeytan bile geberecektir son anında bile tövbe etmeyecektir şeytan budur işte... ve 4 büyük melek bile Allah ölmenizi emrediyorum demesiyle Azrail tüm meleklerin canını alıp sonra kendisini yok edecektir. Sonra Yüce YARADAN tüm evrene seslenecektir :
      -Ben Yüce Allahım
      -Yüce Liderlik Bugün kimin?
      -İcraat Bugün kim için?
      -Kraliyet Bugün kim için?
      -Ben En Yüce Kralım !
      -Nerede diktatörleriniz?
      -Nerede sizi ezenler?
      Kimse cevap vermeyecek ve Yüce Allah tekrar seslenecek ;
      -İCRAAT ALLAH'IN
      -GÜÇ ALLAH'IN
      -TEK VE YÜCE KARŞI KONULAMAYAN ALLAHTIR.

Korkma sadece Allah'a sığın... her gün en az 70 kere estağfurullah demeyi unutma...
      Saygılarımla.

• Tamam.. teşekkürler ,🌷

En İyi Kız Görüşü

• tövbeni yüz kere bozsan da yine tövbe et Allah senin içindekini bilir seytan vesvese veriyor sana

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Niyetin varsa üstesinden gelebilirsin, korkma. Sen yeter ki iste.

1|0
    0|0
  • O vesvesedir
    Önemli olan ihlastır ve yazıdan anladığım kadarıyla sen allaha tam manası ile bağlısın.
    Şeytan boş kalbe girmez, hırsız da boş eve girmez.
    Her ne kadar tövbeni bozsanda tekrar tövbe etmemek şirke götürür, çünkü allahtan başka affedecek kimse yok. eğer ondan vazgeçersek kâfir oluruz

1|0
    0|0
  • Seninle ayni durumlardayiz. Ben de defalarca pisman olup yapmama karari alip tovbe ettim ama ayni seyi tekrar tekrar yaptim. Birak yapmayi aklima gelse bile o gun namazlarimi aksatiyorum bu sekilde Allahin huzuruna cikmamin dogru olmadigini dusunuyrm ama ben bu fikrin de seytandan old. nu dusunuyorum. Kac defa tovbeni bozarsan boz tekrar tovbe etmekten geri durma. Yaptigindan pismanlik duyabilmen bile buyuk bir nimet.

1|0
    0|0
  • o bende de oldu ama bıraktım. Bir kız vardı ayartıp ayartıp duruyodu beni de. Bir de komşumuz ha. Ben de karşı koyamıyodum. Neyse ki bıraktım :) Allah affetsin hepimizi. Ben de namazlarımı aksatıyorum valla.

1|0
    0|0
  • Onemli olan icten tevbe etmek, laf olsun diye degil. Sen icten ettigini dusunuyorsan emin ol affolur, Allahin rahmeti gazabindan coktur.

1|1
    0|0
  • Resulullah (s. a. v) efendimiz buyurdu ki;
    Allah tövbe eden kullarını sever. Siz tövbe etmekten vazgeçmeyin, ta ki o günahlarınızdan vazgeçene kadar

1|0
    0|1
  • tövbe nedir? bir günahı islememek üzere af dilemek gerisini sen düşün

1|0
    0|0
  • Kardesim ne olursa olsun her zaman tövbe et ALLAH kabul eder sen seytana uyma elinden geldigince ALLAH her zaman ne olursa olsun tovbe edin demistir.

1|0
    0|1
  • En azından vicdan azabı duyuyorsun. Mümkünse evlen kurtulmak için

1|0
    0|1
  • dertleşmek istersen konuşabiliriz

1|0
    0|0
  • Tövbe etmeyi asla bırakma kardeşim asla İnşALLAH ALLAH kabul eder tövbelerini

1|0
    0|1
    • İnşallah:(

• Evlenmeyi düşünüyorumda... daha okuyoruö ailem izin vermez şu an.. onada yapma diyorum tamam diyorr ama yine oluyor. Bende nefsime kkapılıp günah iişliyorum. Şu satırları yazarken bile kendimden iğrendim şuan😞

• Nefis nefis hakim olamıyor bazen insan şeytan nefisle arkadaş ondan hakim olmuyor bazen insan ama inşALLAH tüm müslümanlar hakim olur nefsini koruya bilir ama kendinden iğrenme tövbe ediyorsun yine çok şükür sen her zaman tövbe etmeye devem et

• biz insanız illaki hata yaparız ama bookunu da çıkartma😅😛

0|0
    0|0
  • Tuhafsibiz ya madem yapıyorsun zevkini çıkar madem istemiyorsun yapma ozaman.

0|0
    0|1
  • zina gibi derken zina yapıyorsun o zaman biriyle birlikte oluyorsun

0|0
    0|0
  • Şehvet ve tutku

0|0
    0|0
  • Ne yazık ki o bende de var

0|0
    0|0
  • zinayı meslek olarak mi edindin yoksa sevgilin vs ile mi

0|0
    0|1
  • Kimlerle zina ediyorsun? Sevgili olduğun biriyle mi yoksa tek gecelik ilişki filan mı?

0|0
    0|0
    • Sevgili..

• Evlensenize siz?
      Ya da burada soru olarak paylaşacağına git anlat bunu onlara?

• Korkma.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Hangimiz tövbe edip bozmadık ki. Allah affetsin bizleri.

1|0
    0|0
  • istersen ozelden yaz konuşuruz yardim ederim, sen şeytan uymuşsun , şeytan senin zaflarini kulanyor

1|0
    0|0
    • Burda yazsanda bizde faydalansak.
      Çok merak ettim nasıl yardım edeceğini

• Günah ve tövbe diyor işte daha ne soruyorsun
      Günahın anlatılmasıda günah
      Bence şu an suistimal ediyorsun

• günah ve tövde dedini bilyorum, neden ayni şeyi tekrar tekrar yaptini anlamak lazim. neyi suistimal yapyorum

• Adsdaadsdas mk ne güzel din. günah işle tövbe et ohhhh

0|0
    0|1
Yükleniyor...