Tesettürlü bir kızın makyaj yapması veya Sitelerde resim paylaşması ne zaman doğal hale geldi arkadaş?

Tesettürlü bir kızın makyaj yapması veya Sitelerde resim paylaşması ne zaman doğal hale geldi arkadaş? Ulan ben bile resmimi sitelerde paylaşmadan kaç defa düşünüyorum kızlarda ki bu özgüven nereden geliyor anlamadım arkadaş.

Güncellemeler:
22gün Bir ateist bu soruyu sorunca cevabım olsun isterim sebep bu.

0|0
21|13

Kızlar Ne Diyor 21

• Acık bir kızın ne zamandır normalse onlarinkide o zamandır normal. kapalı diye dini temsil etmiyor. Muslumanım diyorsan onunla aynı seylerde sende sorumlusun. o kapalı en azından dinin 1 geregini yapıyor. Hadi suslensin ondan cezasını cekerse ceker. Acık olupta kapalilar niye makyaj yapiyor diye bir sey demeye kimsenin hakki yok. Alim degil kimse. gunahsizda degil. Din temsilcisi hic degil. Senden farki basindaki ortu sadece.

2|1
    0|1
    • 22gün

Kaplı kızlar böyle şeyler yaparak tesettürü kirletiyor ve çoğu insanın fikrini bulandırıyor bu konulardan uzak olduğunuz belli bu şeyleri duymadığınıza göre.

• 22gün

@Articuno haklısın 😊

• 22gün

Ben olsam senin yorumunu eig secerdim.

• bir an için nefsine uyuyor hepsi bu. tesetturluler de insan yani dısarda mesela dinine bagli erkeklerin hepsi gözunu haramdan koruyor mu? sitede resim paylasilmasina ben de karsiyim ve bir tesetturlu olarak yaziyorum biz tesetturlulerin de nefsi vardir. bayanlari kirmadan uyarabiliriz. makyaja gelince makyaj yapmiyorum ama bir tesetturlu yine nefsine uydugu icin makyaj yapar. ama onlari rencide etmemeliliyiz tabi ki distan bakinca butun tesetturluler boyle imaji veriyorlar ama. erkegin de tesetturu vardir. Allah kadina ve erkege hakkiyla ayetini tasiyabilmeyi nasip etsin.

0|0
    0|0
  • isteyen istediğini paylaşır kime ne ki? bir ateist bunu sorarsa sen de ona bu cevabı ver. kendilerine gelince özgürlük özgürlük diye her haltı yemeyi biliyorlar.

0|0
    0|0
  • Süslüman onlae masallah butun aciklara tas cikartirlae. Bide bahaneleri yok mu soluk gosteriyorum oyuzden yapiyorum diye. Hele dar kota ne demeli

0|0
    0|0
  • Aşırıya kaçmadığı sürece sakıncası yok bence.

2|1
    0|0
  • Katılıyorum aynen

0|0
    0|0
  • Allah hidayet versin diyorum ben öylelerine.

0|0
    0|0
    • 22gün

İnşallah abla

• 22gün

@star_wars123
      Cahile laf anlatmak, deveye hendek atlatmaktan daha zordur der atalarımız..
      Sana laf anlatmaya çalışmayacağım.

Git az ötede oyna!

• 22gün

Küçümsemek size kalmadı. kimin cahil olup olmadığı da gayet ortada. bunun tartışmasını bile sizin gibi biriyle yapmayacağım :)

• şu an xper kasmak için kimlerin kul hakkına girdin bir bilsen ultra müslüman kardeşim 😉

2|1
    0|3
    • 22gün

adam haklı.

• 22gün

Hadi sen xper kasmaya dewam et senin gibi bir gereksizle inanki ugrasamiycam

• 22gün

Bizim dinimiz de HER KOYUN KENDİ BACAĞINDAN ASILIR. o dediğin ''SENİN DİNİN'' ;) sen ve senin gibi bir düşünce yapısına sahip olanlardan dolayı zaten özgürlük diye bir şey kalmadı.

• Kapalı bir kız dans ediyordu bir video izlemiştim açık felan da giyinmiyordu halbuki kapanmak zorunda kalmış gibi hissettiriyor

0|0
    0|0
  • Bende sasiriyorum :( malesef kipkirmizi ruj dapdar pantolon kafa kapali boyun acik acaip olduk :(

0|0
    0|0
  • Her tesettür takanın, namaz kılıp, dine bağlı olmadığından beri..

0|0
    0|0
  • seni ilgilendirmez ( kapalı değilim ) ayrıca kendinin kızlardan daha özgür olduğunu düşündüren ne?

0|0
    0|0
  • Olabilir

0|1
    0|0
  • Yuzunu sokakta goruyorlar zaten sosyal medyada gorulmesi mi tuhaf

0|0
    0|0
  • Seni ilgilendirir mi

1|1
    0|1
    • 22gün

İlgilendiriyor ki soruyorum.

• 22gün

Laf atanlar o kadarını da yapamıyor. bazı uç noktalara bende takılıyorum. Tayt giyen olsun asiri makyajda hoş durmuyor. Ama genede karışma hakkını kendimde bulmuyorum. fotoğraf paylaşmakta bir şey yok bence

• 22gün

Kardeşim işte yanlış düşünüyorsun derine in azıcık tesettür neden var haram birinden sakınmak için ee foto paylaşıyorsun sitede binlerce insan görüyor çoğu kötü amellerine ortak ediyor.

• Yeni nesil tesettürlü onlar. Çağa ayak uydurmak gerek:)

0|0
    0|1
  • kesinlikle bnde böyle düşünüyorum

0|0
    0|0
  • hmm güzel soru, haklısın tesettürlü kızım makyajı abdesttir...

0|0
    0|0
  • Seni ilgilendirmemeli

0|0
    0|0
  • tesettursuzunki de sacma.

0|0
    0|0
  • istediği kadar makyaj yapsın suslu olsun. Allahtan başka kimse o insanın niyetini bilemez sen kimsinki arkadaş !!

0|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 13

• Esselamu Aleyküm,

Ağabey bu konuda bir iki kelam ediverelim.
    Bu davranışı yapanlara siz Müslüman değilsiniz demek hakkına sahip değiliz; çünkü: Allah (c. c) hüküm verenlerin en hayırlısıdır. Bizim cüz-i irademize düşmez kimseyi oraya buraya yerleştirmek; tabi ki aşikare bir şekilde kendisini dinden tamamıyla koparacak bir harekette bulunmuyor ise.
    Lakin şunu deme hakkına sahibiz; Allah (c. c) sizlere bu ahir zamanda, herkesin imreneceği güzel bir ibadetle süslemiş iken sizler neden bu ibadete yakışmayacak hal ve hareketler içerisinde bulunarak kendinize verilen bu haya nimetini elinizin tersiyle itiyorsunuz? Neyinize güveniyorsunuz? Diye soruveririz.
    Peygamber Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem bir Hadis-i Şerifte şöyle buyuruyor:
    “Ey kızım Fatıma!, Babam Peygamber diye güvenme Rabbine karşı kulluk vazifeni yap, Eğer Allah’tan nefsini satın alamazsan vallahi ben bile senin namına hiçbir şey yapamam…” (Müslim, İman,89, Hadis no:351)
    Yani burada söz konusu olan HZ. FATIMA annemiz ve bu uyarıya maruz kalıyor. Pekala siz neyinize güvenip tesettürü ayaklar altına almaya cüret edebiliyorsunuz? diye sorma hakkına sahibiz. Çünkü: Din bizlere emanet ve bu emanete hıyanet olduğunda ayaklanıp, sesimizi duyurabildiğimiz yerlerden gür bir şekilde haykırmalıyız.
    Selam ve Dua ile.

0|0
    0|0
  • Şimdi şöyle birşey var, bize ne bundan? Bırak kim ne istiyorsa yapsın.

0|0
    0|0
  • De ki: 'ALLAH'ın, kendi kulları için yarattığı süsleri ve güzel rızıkları kim haram edebilir?'

A'raf -32

0|0
    0|0
  • çok ters bir durum. hem kapanmaya çalışıyor hem de açılmaya.
    kapanmak sadece başı örtmek değil:
    galeri12.uludagsozluk.com/564/turbanli_873410.jpg

0|0
    0|0
  • Dini popülarite özentiliğidir kendileri. Yarın iktidara Sepultra gelsin, en gothic kızlar onlar olur :D

0|0
    0|0
  • saçı kapatıp erkeklerden sakınıyorsun ama makyaj yaparak yine çekici hale geliyorsun. bana birisi bunun mantığını açıklasın :D

0|0
    0|0
  • Bunu kötü bir şeymiş gibi konu alacak ne var ya? onlar insan değil mi. kapalılar kız değilmi neden makyaj yapamasın veya fotoğraf atamasın? Bazı erkekler sosyal medyada iç giyimiyle bile fotoğraf atıyorsa, bu kızlar herşeyi yapabilir. Bence kendi hemcinselerini eleştir. Şu zihniyetten çıkın artık.

1|0
    0|0
  • Eşyanın tabiatına aykırı

0|0
    0|0
  • Onlar gosteris kardesim dinle bir gram alakasi yok ve cok tehlikeliler. Allah icin kapandim diyerek her turlu naneyi yerler. Acik kizlar daha iyi <3

0|0
    0|0
  • onlara süslüman denir

0|0
    0|0
  • müslüman işi çılgınlık. d :D

0|0
    0|0
  • Saçma Tesettür bir ''Moda değildir''

0|0
    1|0
  • Allah için kapananlara tesettürlü diyemeyi