Tesettürlü bir kızın makyaj yapması veya Sitelerde resim paylaşması ne zaman doğal hale geldi arkadaş?

Tesettürlü bir kızın makyaj yapması veya Sitelerde resim paylaşması ne zaman doğal hale geldi arkadaş? Ulan ben bile resmimi sitelerde paylaşmadan kaç defa düşünüyorum kızlarda ki bu özgüven nereden geliyor anlamadım arkadaş.

Güncellemeler:
Bir ateist bu soruyu sorunca cevabım olsun isterim sebep bu.

0|0
2113

En İyi Kız Görüşü

• Acık bir kızın ne zamandır normalse onlarinkide o zamandır normal. kapalı diye dini temsil etmiyor. Muslumanım diyorsan onunla aynı seylerde sende sorumlusun. o kapalı en azından dinin 1 geregini yapıyor. Hadi suslensin ondan cezasını cekerse ceker. Acık olupta kapalilar niye makyaj yapiyor diye bir sey demeye kimsenin hakki yok. Alim degil kimse. gunahsizda degil. Din temsilcisi hic degil. Senden farki basindaki ortu sadece.

2|1
    0|1
    • Kaplı kızlar böyle şeyler yaparak tesettürü kirletiyor ve çoğu insanın fikrini bulandırıyor bu konulardan uzak olduğunuz belli bu şeyleri duymadığınıza göre.

• @Articuno haklısın 😊

• Ben olsam senin yorumunu eig secerdim.

En İyi Erkek Görüşü

• Esselamu Aleyküm,

Ağabey bu konuda bir iki kelam ediverelim.
    Bu davranışı yapanlara siz Müslüman değilsiniz demek hakkına sahip değiliz; çünkü: Allah (c. c) hüküm verenlerin en hayırlısıdır. Bizim cüz-i irademize düşmez kimseyi oraya buraya yerleştirmek; tabi ki aşikare bir şekilde kendisini dinden tamamıyla koparacak bir harekette bulunmuyor ise.
    Lakin şunu deme hakkına sahibiz; Allah (c. c) sizlere bu ahir zamanda, herkesin imreneceği güzel bir ibadetle süslemiş iken sizler neden bu ibadete yakışmayacak hal ve hareketler içerisinde bulunarak kendinize verilen bu haya nimetini elinizin tersiyle itiyorsunuz? Neyinize güveniyorsunuz? Diye soruveririz.
    Peygamber Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem bir Hadis-i Şerifte şöyle buyuruyor:
    “Ey kızım Fatıma!, Babam Peygamber diye güvenme Rabbine karşı kulluk vazifeni yap, Eğer Allah’tan nefsini satın alamazsan vallahi ben bile senin namına hiçbir şey yapamam…” (Müslim, İman,89, Hadis no:351)
    Yani burada söz konusu olan HZ. FATIMA annemiz ve bu uyarıya maruz kalıyor. Pekala siz neyinize güvenip tesettürü ayaklar altına almaya cüret edebiliyorsunuz? diye sorma hakkına sahibiz. Çünkü: Din bizlere emanet ve bu emanete hıyanet olduğunda ayaklanıp, sesimizi duyurabildiğimiz yerlerden gür bir şekilde haykırmalıyız.
    Selam ve Dua ile.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 20

Erkekler Ne Diyor 12

• çok ters bir durum. hem kapanmaya çalışıyor hem de açılmaya.
    kapanmak sadece başı örtmek değil:
    galeri12.uludagsozluk.com/564/turbanli_873410.jpg

0|0
    0|0
  • Şimdi şöyle birşey var, bize ne bundan? Bırak kim ne istiyorsa yapsın.

0|0
    0|0
  • De ki: 'ALLAH'ın, kendi kulları için yarattığı süsleri ve güzel rızıkları kim haram edebilir?'

A'raf -32

0|0
    0|0
  • Bunu kötü bir şeymiş gibi konu alacak ne var ya? onlar insan değil mi. kapalılar kız değilmi neden makyaj yapamasın veya fotoğraf atamasın? Bazı erkekler sosyal medyada iç giyimiyle bile fotoğraf atıyorsa, bu kızlar herşeyi yapabilir. Bence kendi hemcinselerini eleştir. Şu zihniyetten çıkın artık.

1|0
    0|0
  • Eşyanın tabiatına aykırı

0|0
    0|0
  • saçı kapatıp erkeklerden sakınıyorsun ama makyaj yaparak yine çekici hale geliyorsun. bana birisi bunun mantığını açıklasın :D

0|0
    0|0
  • Onlar gosteris kardesim dinle bir gram alakasi yok ve cok tehlikeliler. Allah icin kapandim diyerek her turlu naneyi yerler. Acik kizlar daha iyi <3

0|0
    0|0
  • Dini popülarite özentiliğidir kendileri. Yarın iktidara Sepultra gelsin, en gothic kızlar onlar olur :D

0|0
    0|0
  • onlara süslüman denir

0|0
    0|0
  • Saçma Tesettür bir ''Moda değildir''

0|0
    1|0
  • müslüman işi çılgınlık. d :D

0|0
    0|0
  • Allah için kapananlara tesettürlü diyemeyi