Yaşadığı şehre göre tanımadan insanlara ön yargılı davranmak ve etiket takmak doğru mudur?

Çoğu insan yaşadığı şehre göre insanları eleştirmekte ve tanımaktan kaçınmaktadır. Mesela İzmir'se gavur Konya'ysa yobaz Kayseri ise cimri Sivaslı ise kaba kelimeler edilmekte. Bir insan yaşadığı şehrin sanki kültürünü taşımak zorunda mı? Farklı yetişmiş olamaz mi yani?

0|0
16|4

En İyi Kız Görüşü

• Aslında çok tehlikeli bir davranış ve çoğu insan bu önyargı nedeni cehennemde yanicak 😈😃
    Şaka bir yana, bu otekilstirme ve kendini üstün görme hastalığı insanı yanlız kalmayada mahkum ediyor. . İzmirli biri olarak katılıyorum ama bir seçenek daha eklemek istiyorum ki Şu an en çok karşılaştığım önyargı. . Doğulu olan herkese PKK li ya da TERORIST gibi davranan çok insan var
    Onlarİda insan olmadıkları için ben ayırıyorum
    Aynı havayı soludugumz bu ülkede hepimiz yanıyor..

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Önyargılardan, insanlarin uzerine etiket yapistiran insanciklardan nefret ederim. Konyalıyım selam olsun.

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• İşte bunlar hep ön yargı

0|1
    0|0
  • haklısın...

0|1
    0|0
  • İzmirdeyim ve gavur denilse bile gavurum ya var mi diyeceğiniz? Allah'tan başka kimseden çekinmem gelsin yüzüme gavur desinler kolaysa.

0|1
    0|1
  • İzmir konya sivas erzurm hepsinden arkadasm var hic biri kotu kaba insanlar değil memlekete gore etiketlemek onyargili bir davranis kisiyi bir kaliba sokmak dogru değil

0|1
    0|0
  • Ben genelleme yapan insanlara zaten uyuz oluyorum. Cahillikten başka bişey değil

0|1
    0|0
  • doğru değil

0|1
    0|0
  • diyarbakir olmasında neresi olursa olsun 😂😂😂

0|1
    0|0
  • şehirlerin genel bir kimliği var bu yadsınamaz bir gerçek genel olarak öyle düşünüyor olabilirsin bunda sorun yok bence ama geneli özele indirip ikili ilişkilerde ön yargıyla davranıyorsan ahmaklıktır.

0|1
    0|0
  • Biraz doğru bence cunku oranin iklimi yer sekilleri vs. bile insani etkiler

0|1
    0|1
  • Çok yanlış

0|1
    0|0
  • Ön yargılı insanlar

0|1
    0|0
  • Ayrımcı değilim ama Konya ve Karadeniz insanlarından haz almam

0|0
    0|0
  • ayni babami tarif ettin su an.. ispartalilar ser. fsiz konyalilardan bir b. k olmaz erzurumlu mu aman uzak dur vs vs daha gidiyo. babama kalsa memlekette biz de olmasak baska adam gibi adam yok. sevgilim erzurumlu onu nasil soylesem diye dusunuyorum.

2|1
    0|0
  • Önyargının ta kendisidir

0|1
    0|0
  • senin gibi ön yargılı mi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Bizim Anadolu insanı pek sevilmez insanların önyargıları vardır bize karşı. Yobaz oluruz, görgüsüz oluruz, kültürsüz oluruz varsın desinler ben Anadoluda gezmediğim yer kalmadı belki kültürsüz insanımız var belki ama namussuz insanımız yok şükürler olsun.

1|1
    0|0
  • Sadece Yozgat'ın insanını sevmiyorum.
    Onun dışında hiçbir şehre önyargım yok

0|1
    0|1
  • doğru çorum yozgat çankırı kırşehir kırıkkale yozgat bunlardan uzak durcan aga

0|1
    0|1
Yükleniyor...