Artik kimse dini takmiyor nedeni nedir? Gelenek görenek?

Dinci falan kastim degil Ama mesela eskiden gelenek görenek aileye karsi saygi vardi Ama artik Yok. yilin 1 ayi oruc tutup sonra 11 ay icki icenleri mesela anlamiyorum. ya da bakirelik artik hic bir önemi kalmadi neden? Artik devir ve insanlar Cok degisti dine saygi gösterilmiyor ya da insanlar ugrasmak istemiyor. Benmi Geri kafaliyim? 😂

Güncellemeler:
22gün Sana ne diyen insanlar sesleniyorum Ben kimseye karismiyorum herkesin hayatlarina saygi gösteririm Niye tersliyorsunuz? ! Ben sadece meraktan soruyorum insanlar Neden bu kadar degisti Türkiyede herkes birbirine verir oldu.

0|2
7|19

Erkekler Ne Diyor 19

• Çünkü dizilerde, şarkılarda söylenen bu. Ye, tüket, inançsızlaş, itaat et, herkesi sikmeye çalış, fuhuş yap, baş kaldır, ailevi bağlardan kurtul vs

3|2
    0|1
  • Buna geri kafalı demem. Geri kafalı daha başka birşey. Evet bende katılıyorum sana o kadar geniş ve eskiden saygı dürüstlük beraberlik bir anlamı vardı. Heleki eski bayramlar nerde? Çocukluk döneminde bayramlari ailece oruç tutup iftarda hep beraber orucumusu acip bilmem ne. Eski sevdalar şimdi ki aşklar beş para etmez süreli oldu. Ve ben hala seksenlerde ki doksanlardaki sevdalar gibi birini bulamiyorum. Teknoloji gelişince insanlar teknoloji oldu. Kızlar konusundaki katiyen katılıyorum, hic mi şerefine gururun yok? Ama nedense nefsine yenik düşüp aradan yıllar gecerde ondan sonra pismanlik duyarlar, yapmiyin işte bunu yapmayın. Artık insanlara güvenemez oldum kendi öz ailem dahil bile.

1|0
    0|0
  • Allah dürüst kullarına Helak indirmez helak kötülerin başına iner Kıyamet'te Helaktır iyiler bitmezse kıyamet kopar mı :) :) vardır elbet köşede şurda burda ama zor azaldı yani

1|1
    0|0
  • Niyetiniz ne bilmiyorum ama yanildiginizi soyleyebilirim. Dunyada hiristiyanlik siliniyor Amerikada kikliselerin kapanma orani 85%. Kiliseler bir bir kapanip cami olarak aciliyor. Islam dunyada buyuyen tek din. Turkiyede bile eskiden namaz kilmayanlar veya ortunmeyen kadinlar kizlar ortunuyor. Siz herhalde hep ahlaksiz ve gunahkar bir cevrede yasiyorsunuz galiba? onlara bakipda Turkiyede islam azaliyor falan filan diye dusunmeyin. Kim demis bekaretin onemi yok diye. KS 'a bakipdami bu fikre sahib oldunuz? Zaten akli basinda olan kizi KS isi yok. Tabi niyeti baskalarini uyarmak degilse.

0|0
    1|0
    • 22gün

Ben yurtdisinda yasiyorum burda herkes kendi sahip oldugu dine daha Cok bagli ya da saygi gösteriyor Ben disardan Türkiyeyi izlerken TV olsun sosyal medya olsun ve burda sorulan sorulara bakinca aklima bu soruyu sormak geldi

• 22gün

Bende Amerikada yasiyorum ama yaniliyorsunuz , Turkiyedede islam artiyor millet dinine daha yaklasiyor namaz kilmayanlar kilmaya basliyor aciklar ortunuyor. Siz eskilerdin Turkiyesini bilmiyorsunuz galiba? Bir aralar komunisler Allaha kufur etmeyi moda yapmislardi. Allahi inkar etmek ilericilik Allaha inanmak gericilik olmustu. Camiye giden babama gerici yobaz diye bagiriyorlardi.1971 Turkiyede mini etek modasi varmis ve o kadar kisaymiski kadinlarin kizlarin neredeyse ic camasiri gozukecek kadar kisaymis. Kapali kadinlar kizlar parmakla gosterilecek kadar azdi. Simdilerde masaallah ilerleme cok. Tabi ayni zamanda sapitanlarda cok. Siz KS 'a bakipda islami ve ahlaki olcmeyin , KS Escinseller, Ateisler, Eskortlar, Gayrimuslumler, her turlu insanlar var.

• bence eskiden de böyleydi oranı az olabilir belki ama böyleydi sadece teknolojinin artmasıyla bu tür şeyleri her yerden duyar olmamız böyle düşünmemize neden oluyor

1|0
    0|0
  • soğuttular milleti. ateist patlaması oldu. ben bile sırf uğraşmamak için yok dinsizim ben deyip çıkıyorum işin içinden. laf da anlatılmıyor. ibadeti allah için yapıyorum bu pezevenklerin ne düşündüğü önemli değil.

1|0
    0|0
  • Modernleştişer, artık dine göre yaşayanları veya gelenek göreneklerine göre yaşayanları yobaz olarak tanımlıyorlar. Benliğini kaybeden bir toplum olduk.

0|0
    0|0
    • 22gün

Cok degisik bir toplum olduk

• Bir faydasi yok ondandir.

0|0
    0|0
  • Din olayı da artık paradan ibaret.

1|0
    0|0
  • avrupaya ozenti ama bilmiyorki onlari avrupa kurtsrmicak burda zevklerine bakiuolar ya orda?

0|1
    0|0
    • 22gün

Ben Avrupada yasiyorum ve burda dinine saygi daha Cok var

• 22gün

burdakiler oyle zannetmiyor iste sikinti orda hep internette sagdan soldan duyma seylerle

• Batı özentiligi.

0|0
    1|0
  • bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete...

0|0
    0|0
  • sana ne ya

0|1
    0|2
  • Bende geri kafalıyım ama yaptıklarım buna çok ters

0|0
    0|0
  • Keşke 60 lara denk gelseydim

0|0
    0|0
  • Din ile insan olmayı karıştırmayın.

0|0
    0|0
  • Senin dinin sana saygı gösteriyor mu? Bunca yıldır bu arap propagandasına maruz kalmaktan, bunun için insanlara düşman olmaktan bıkmadın mı? Din kadar insanları bölüp birbirine kırdıran bir şey daha gördün mü sen hiç?

Cennete gideceğiz diye, 1700 yıldız her gün dünyayı cehenneme çeviriyorlar bu yüzden. Hangi gezegenin cehennemi ulan burası?

1|1
    0|1
    • 22gün

Ben dini insanlardan ögrenseydim deger vermezdim. bazi "insanlar" dini kötü gösteriyor diye dinden neden uzaklasilir ki herkesin kendi fikri kendi arastirmasi olamaz mi. Ben zaten dinci olun falan demiyorum Ama eskiden aileler gelenek görenek ve dine az Cok deger verirlerdi bunu demek istedim

• 22gün

Değer verildi de ne oldu? Kendi cehennemini yaşadı herkes..

• Sen kendin ibadetini yap baskasina karisma. Baskasindan sanane ne?

1|0
    0|2
    • 22gün

Karismiyorum diyorsun bu nasil karismamak?

• 22gün

Ben basortu giymis bir insana soruyo muyum niye kapalisin diye? Inandigi sey o oldugu icin kapanmis bunu sorgulamaya gerek yok. Ayni sekilde dende insanlarin yasamlarini sorgulayamazsin

• 22gün

Oooo sen hala Benim sorumu anlamadin. Terslemeye devam 👏

• Kiyamet yaklasiyor alametleri

1|1
    0|1
    • 22gün

Camiler muze oldu

• 22gün

Yaniliyorsunuz, Kiyametden evvel islam dunyaya hakim olacak, ondan sonra silinecek ve kiyamet kafirlerin basina kopacak. Yani dunyada bir tane bile lailaheillallah diyen kalmayacak.

• 22gün

@Sagduyudan Şu an zaten nediyoruz biz

Kızlar Ne Diyor 7

• dini modenleştirmeye çalışıyolar geleneği göreneğide pek kimsw takmıyordu zaten herkrs kafasına göre

1|0
    0|0
  • Senin dediğin artık geri kafalı yobaz olarak karşılanıyor bu yüzden dini modernleştirmeye çalışıyorlar

1|0
    0|0
  • Din alkol ve sekse karismaktan baska ise yaramiyor bunu fark ettiler bence

0|0
    0|0
  • Bura böyle dışarısı saman altından su yürüten dolu 😄

0|0
    0|0
  • islam dini ckk kisitlayici be.. diger dinlerinde pek bir farki yok gerci

0|0
    0|0
    • 22gün

Hangi anlamda kisitlayici? Yani senin gözünde

• Geri kafalı değilsin bunlar olsun ki kıyamet kopsun

1|0
    0|0
  • Batıya özenti. Şimdi geleneklerimizi savunsak 16 17 yaşında ki velet gelmiş sizin yüzünüzden ülke gelişmiyor diyor. Mantığa bakar mısın? Eğer ki sen geleneğine sahip çıkmaz ona buna özenirsen senin ne farkın kalır elalemden.

2|0
    0|0
Yükleniyor...