Neden bu kadar değiştim, çekingen oldum , cesaretimi özgürlüğümü kayıp ettim anlamıyorum?

2 yıl önce ben giysilerimde olsun, günlük yaşantımda kararlarımı verirken daha özgürdüm. Farklı bir şey yapmak istersem sorun etmeden denerdim, yapardım. Şu an kendimi öyle hissetmiyorum. Ben lise hayatımda hep doğru bildiğimi yapardım. pişmanlıkta duymadım ama şu an ki yaşantımda o kadar pişmanlığım var ki... Yine de pişmanlığımı yenecek bir adım atamıyorum. Hep diğerlerinin arasına karışayım farklı olmayayım, ben mutsuz olsam ya da istemesem bile onlar gibi olayım diye düşünüyorum. Sevdiğim, hoşuma giden şeyleri yapmıyorum. Galiba toplumdan çekinmeye başladım? Yadırganmaktan korkmaya başladım? Emin değilim bu konuda. Bu beni mutsuzluğa itiyor. Eskisi gibi olabilsem keşke. Cesaretimi yeniden elde edebilsem keşke. Şu an Ankara da yaşıyorum, diyorum acaba şehir değiştirsem yine eskisi gibi olabilir miyim ya da değişiklik bana iyi mi gelir. Ama Ankara'da bir üniversite okuduğumdan başka şehre gidersem de aileme yük olacağım.

0|0
0|9

Erkekler Ne Diyor 9

• Açıkçası her yer Ankara'dan farksız. Herkes dağılıyor her yere... Bundan 4 yıl öncesi kadar gerçekten popüler biriydim. Özgüvenim inanılmaz fazlaydı, şöyle düşün bir barda hiç tanımadığım bir kızla kesiştikten sonra yanına gidip direkt öpüyordum ve hiçbir şekilde tepki ile karşılaşmadım. Hayatım çok garipti. İnanılmaz iyiydi. Kaykay yapıyordum, yolda takır tukur ses yapa yapa bildiğiniz o Bomonti yolundan kayardık Gümüşsuyu'na doğru. Herkes de bize bakardı. Hiç çekinmezdim.2 sene öncesine kadar da, yavaş yavaş düşünmeye başladım. Felsefesinden tutun sanatına kadar... Çok düşünüyordum artık insanlar bana keyif vermemeye başlamıştı. 2 senedir bu yana hiçbir sevgilim olmadı. Arkadaşlarımdan koptum. Kötü olduğumu düşünmüştüm. Doktorum bana çabuk olgunlaştığımı söyledi. Zevklerin olsun, giyiniş ve düşünüşün; en son çıktığın kızların yaşları olsun, gerçekten olgunlaşıyorsun demişti. Bu halimi sorun etmedi. Şu an üniversitedeyim ve artık iyiyim diyebilirim. Kendime çok ısındım. Evet, mutluyum.

1|0
    0|0
    • 23gün

Yani demek istediğin şu an ki halime alışmaya onunla uyumlu olmaya çalışmalıyım?

• 23gün

Evet çok iyi bir sonuç çıkartmışsın gerçekten anlatmak istediğim buydu. Alışmaya çalış. Küçük şeylerden zevk almaya çalışabilirsin mesela. Ama sakın kendini herkesleştirme. Onlara uyum sağlamak için değiştirme.

• hayat insanları değiştiriyor bende öyleydim ama askerden sonra çok değiştim açık görüşlü olmayı, önyargılı olmamayı ve yerine göre hareket etmeyi öğrendim dediğim gibi hayat bu o senin kafanda biten birşey hiç bir zaman cesaretini ve güvenini kaybetme :)

1|0
    0|0
    • 23gün

Yorumun için teşekkürler, beni yüreklendirdi. Hemen değil ama yavaş yavaş cesaretimi yeniden kazanabileceğimi umuyorum. =D

• 23gün

umarım tez zamanda tüm cesaretini toplarsın Unutursun bu olanları ben unutamıyorum çünki o zamanlar bir çok kişinin kalbini kırdım hepsinden cesaretimi toplayıp özürlerimi en içten diledim onlarda memnuniyetle kabul ettiler :)

• nedense hemen aklıma bu şiir geldi
    O sabah mı çıkmıştın, bir gün önce mi
    Bir bıçağın ağzında yürür gibiydin
    Demirlerin soğukluğu soluk dudaklarında
    Gözlerinde karanlığı dar hücrelerin
    Seni görür görmez özgürlüğümden utandım
    Söyle ne içersin, çay mı kahve mi
    Çok değişmişsin birden tanıyamadım.

1|0
    0|0
  • Açıklama güzel ama kendine sorman gereken bir adet soru var ;
    Ben ne zaman böyle oldum ?
    Bu soruyu sor kendine, emin ol cevabı da bulup sorunu çözebilirsin

0|0
    0|0
  • gecer.

0|0
    0|0
  • 😂😁 oyyyy zavallı. Az kaldı hayatla tanışmana , kokusunu alıyorsundur😁😂😊 istersen cehennemin dibine git hiçbir şey değişmeyecek 😂

0|0
    0|0
  • Ankara candir can

0|0
    0|0
    • 23gün

Ankarayı sevmiyorum ama alışınca da bırakması zor bir şehir. =)

• 23gün

Alismissin belliki artik birakamazsin

• Hayır büyüdün

0|0
    0|0
  • Hayırlısı biraz sosyalleş

0|0
    0|0
    • 23gün

Şükür, sosyallik konusunda hiçbir sorunum yok. Sorumla da alakası yok?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...