Annemle arama sogukluk girdi?

Evt para yuzunden annemle aram acilmaya basladi. Babam duzensiz biri bir suru borc harc cektirdi ve ev kredisinin ustune. Evin ödemesi baya yuksek oyuzdn. Annem kac kez bu son bu son ayrilicam diye kesin konustu kac kez okadar hatalara ragmen ayrilamadi ayrilmiyor daha dogrusu. Ben calisiyorum yeni is degistirdim ve Annem onla beraber yeni kredi cekmemi istemisti bende anneme falan acidigim icin tamam demistim ama bu durum sadece Onlar icin yarar. Bencil bir insan hic degilim her ay yardim ediyorum aileme ve bu hafta bankayla görusucektim görusmedim. Anneme almak istemedigmi cok baski hissettigmi babamin duzensiz islerinin sebebi ben olmadigmi , benden cok agir seyler bekledigni söyledim. Ve annemin babamin kendi ailelerine ne yardimda bulunduklarini ki benden beklediklerini söyledim. Baska arkadaslarimin ailelerine para vermediklerini flnda söyledim. Ve beni terslemeye basladi ve bozuldu. Her ay para veriyorum dedigimdede iki kurus dedi. Cok zoruma gitti. 3-4 senedir ben göturuyodum annemle kardesimi tatile. baba bizi kac ay boyu terkedip 3au önce geri döndu. Annem Denen insan herseyi unuttu , banada bozuk fazla konusmuyorz , cok zoruma gidiyor bu durumlar annemin aptal huyundan ve hep affetmesinden biktim usandim cokta sogudum. Anneme asiri bagli biriydim simdi tam tersi, hep ben alttan alan tarafim ama beni gercekten kaybettigni anlasin istiyorum. Yurtdisinda yasiyoruz zor dugumlara ragmen okudum unv bitirdim iyide isim var. Akraba falan yok. Anneme kac kez dedim ya ben ya o adam (baba) diye ama hep agzi bana cikiyo. Ona sözu gecmiyo utanma ahlakida yok mideside yok. Kac kez aldatilmistir hic umursamiyo hic gurur yok. Öyle namaz kilip dizinin dibinde oturiyo. Şu an uyuyor ve tum öfkemi alasim var. Nefret ediyorum böyle Anne babadan. Bogazim dugumleniyor. Ev kredisi almamakla dogru yaptimmi ve kendime ev bulup gitmelimiyim tek basina?
Ve madem iki kurus bundan sonra para pul vermeyim Babam gibide Nasil oluyotmus görsun. Nasil olsa yalanci insanlar gözunde degerli

Güncellemeler:
23gün Evt arkadaslar kac gundur konusmuyoruz gelip umursamiyor neden benle konusmiyosn diue sormuyor bile. Hep bana karsi sevgisiz ilgisiz kardesim ve babama böyle degil cok zoruma gidiyor cok emeklerime uzuluyorum ben Annem dedikc o beni hep sildi, kac gundur odamdan cikmiyorum (ise gitmek haric) dun kuru kuru geldi dalga gecer gibi gel dizi bakalim hep böyle hep ben ondan Özur dilicem suratina bile bakmadim. Yurtdisindayim ve yarin isten sonra bir kac Gun otelde kalip sonra 2nci el kira buluyum
23gün Sizce napmaliyim? Uzulup aglamqktan artik Canim gitti. Benim tek kizdigim babamin okadar bilerek kul hakki yemesi ve yemeye devam etmesi ve hic bizi dinlememesi. Ana desen korkuyo bir kocasiz Kalmaya hep bana karsi bir soguk hih bir zaman agladigimda uzuldugumde bildigi halde yanimda olmadi. Kac gundur sormuyo bile umursamiyo.
Arkadaslar ben bu evde pskolijik Salak oldum olucam kendimi kaybettim ama bir isim var onu kaybedemem. Gitmem lazim yoksa intihar falan edicem Dayanamiuorum artik bir akil verin

0|0
3|1

Erkekler Ne Diyor 1

• Ya bu kadar uzun yazmayında okuyalım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Canım öncelikle ev kredisi çekme sonra daha fazla borçların oluşacak ve şunuda hatırlatmak istiyorum peygamber efendimiz veda hutbesinde faize girenleri lanetliyor. Ve şöyle dışarıdan bakarsan faizle alışveriş yapan ailelere çoğu ya mutsuz, çünkü başları dertten kurtulmuyor ya da borç ödemek için bir işten diğerine koşturuyor ve böylelikle ailesine zaman ayıramıyor. Bende almanyada yaşıyorum ve inan bana kredi işine girmek istesem bende girerdim ama lanetlenmekten korkuyorum. Aileni terk etme derim çünkü her ne olursa olsun onlar senin canların ciğerlerin. Onların başına birşey gelse sen üzülürsün şunuda unutma anne babandan başka sana buralarda hiç kimse yardım etmez başına birşey gelecek olursa. Ayrıca annene eziyet etme biraz farklı pencerelerden bakmaya çalış... sen annenin durumunda olsan ne yapardın? Ayrılırdım deme, ayrılık o kadar kolay olmuyor maalesef, hele ki durum geçim derdi ise.

0|0
    0|0
    • 24gün

Herkesin öyle veya böyle ev kredisi var, sende almanyadasin biliyosun, kimse borcsuz ev sahibi olmuyor. Biz norvecteyiz.
      Ama dediklerinde haklisin katiliyorum, Yalniz Babam cok insani para ivin kandirdi, borclularina borcunu ödemiyor hala eski aliskanliklarina devam ediyor. Anneme artik hak veremiyorum cunku annemin isi gucu oldugu halde ve hersey apacik ortadayken arapsacina ceviriyor her seferinde. Sevgimi falan kaybettim. Babam bana cok sey yapti , kandirdi defalarca , iftiralar atti, pskolijik baskilarda bulundu ve daha neler oyuzden Babam yok benim. Annemde olmamak uzere sadece Annem benim ne kdr ciddi oldugumun farkinda degil. Evin icinde mutlu degilim hep odamdayim

• 24gün

Canım biz kirada oturuyoruz annem uzak duruyor faizden bu yüzden ev alamıyoruz ama bu aralar islamî bankalar açılmış diye duydum onları araştırın derim. Baban konusuna gelince, sana tavsiyem annenle son kez konuş ve bu konuda ciddî olduğunu söyle tahdit bile edebilirsin başka eve çıkacağım diye mesela... sonuçta baban eziyet ediyor ve seninde psikolojin bunu kaldıramaz hale geliyor zamanla. Bizim bir tanıdığımızdada hemen hemen aynı sorunlar var canım inan bana seni anlıyorum. Evden ayrılmanın dinî boyutundada bir mahzuru yok, çünkü senin sağlığın herşeyden daha önemli.

• 23gün

Cvp icin tskler benim yasadigim yerde islamli bankalar yok Zaten olsa bile almam aileme borc harc Birti bundan sonra. Kac gundur odamda yasae oldum kimsenin umrunda degil. Annem babama cok Yuz Verdi onunda affedersin bir yerleri kalkti bana sende nadil bir karakter var falan laf saydi Babam Denen insan. Annem beni bir gram umursamiyo hep soguk hep baska arkadaslarimin anneleriyle iliskilerini Kiskandim , Annem hep geri kafa bir o dogru. Yarin isyerinden sonra otelde falan kalmayi dusunuyorum bir kac Gun. Cokta pahali ama artik bu evde dayanamiyorum herkesin laf cakmasiyla kimsenin benim ne demeye calistigmi dinlememesi, hep ben salagim, Anne babayi ayirmaya calisirim vs vs
      Son zamanlarda intihar bile dusunuyorum ve yapicak hale Geliyorum, sonrada degmez diyip bir kösede agliyorum...,..

• Sen sonuna kadar haklısın.

0|0
    0|0
    • 24gün

Brnde öyle hissediyorum. Keske kaderimde iyi biri olup mutlu bir beraberligim olsa , aileden uzaklassam tek formalite Kalsa aile ve böyle bos problemlerle ugrasmasam diye hep hayal ediyorum

• kendi hayatını kur, madem bir faydaları yok dahada zararları olmasın. kredi çekmek de neymiş iyi yapmışsın çekmemekle Allah razı olsun kızım yardım ediyorsun diyeceklerine birde 3 kuruş diyorlar

0|0
    0|0
    • 24gün

Isine geldiginde diyodu Allah razi olsun bereket versin falan ama bu dedikleri dun kalpten gelen kelimelerdi ben cok yaraladi. Bide bos bos aglayip ben yapamadim sana biseu ben edemedim Baskalari gibi yapamadim, öyle tavir yapti bende dedim Evet yapamadin bisey oda benim sucum degil dedim

• 24gün

haklısın canım ne diyeyim hayatını kurtarmaya bak senin psikolojin daha fazla bozulmadan da ayrıl o evdem

• 23gün

Bakiyorum ev ama kolay degil, yabanci bir ulkede yasiyorum korktugum icin degil ama ev krizi var ulkenin Dört bir yaninda. Ikinci el kira bakiyorum ama sabredicek halim gucum kalmadi yarin isten sonra bir otele gidiyim bir kac Gun diye dusunuyorum oda dunyanin parasi

Yükleniyor...