İnsanlar bir şeyler üzerine düşünmeyi bırakmaya mı başlıyor?

Sanki herkes hazıra konmaya başlamış gibi. Bir fikir ortada var katılıyorum ya da katılmıyorum diye geçiştiriyor, üzerine kafa yormuyor.

Sorgusuz sualsiz başkalarına inanma, olay üzerinde kafa yormama bana göre çok zararlı bir durum.

0|3
3|12

En İyi Erkek Görüşü

• Bazı insanlar, ders kitabı dışında kitap okumuyor.
    Ailede, okulda ve diğer sosyal çevrelerde öğrendiği kalıplara sıkışıp kalıyorlar ve bu durumun farkında da olmuyorlar.

Durum böyle olunca; özgün, sorgulayıcı bir düşünme biçimi geliştirip,
    orijinal fikirler üretmek de imkansızlaşıyor.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Teknoloji çağı olduğu için her şey robotlasti... eskiden sevdiği kız balkona çıksın diye kapısında beklermiş seven erkekler şimdi duygular bile robotlasiyor malesef... çevrede insan görüyor kızlar diyor bana ilgi göstermiyor mesaj atmıyor erkekler zaten ayrılırım başkası olur mantgnda.. bilmiyorum ne oluyor teknoloji iyi yanı var ama iletişimi öldürüyor.. eski samimiyetler kalmıyor 😔

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Ülkenin temel sorunu zaten bu.. Kimse fikir üretmez çünkü fikir üreteni sevmezler birde sana mı kaldı diye azarlarlar.. Bir adam düşünür o adamın da ne b*k olduğu belli değildir ama her kes onu dinler.

0|0
    0|0
  • Zamanla bırakmayıda zamanla bırakıyoruz :)

0|0
    0|0
  • Soru için teşekkürler yararlı bir soru olmuş cevaba gelince hazıra konmak marifet olmuş. Sevdiğim bir düşünürün şöyle bir sözü var İnsanın akıl erdirebildiği şeyleri düşünmemesi ahmaklıktır diyor.

0|0
    0|0
  • nevvet öyle ama umurumda değilse yapacak başka bişey yok

0|0
    0|0
  • işin kolayını seviyoruz

0|0
    0|0
  • düşünsen bile söylememelisin yoksa suçlu ilan edilirsin

0|0
    0|0
  • haklısın