İnsanlar kendilerini ilgilendirmeyen konulara neden bu kadar takılıyorlar?

İnsanlar başkalarının yaptıklarına, düşündüklerine haddinden fazla karışmıyorlar mı?
Mesela inanç, kulu değil Allahı ilgilendirir.
Mesela bir insan 2-3 kişiden aynı anda hoşlanabilir veya beğenebilir, ama gel gör ki karşıdaki insan beğenemez diye düşündüğü için, haddine düşmesede küfür ediyor, hakaret ediyor. Bir insanın giyimi ile o insanı içini bilmeden yargılayabiliyorsunuz. Bir çiftin sokakta sarılması kadar normal bir şey yok, ama insanlar kötü kötü bakıyor, bazıları yüzsüzce gelip laf söylüyor. Bunun gibi birçok şey.
Arkadaşlar milletin hayatından, kararlarından, fikirlerinden sizene?
Türkiye'de çok gördüğüm ve rahatsız olduğum bir şey bu. İnsanlar kendi hayatlarından çok başkalarının hayatlarıyla ilgileniyor. Yurtdışına çıkın Almanya'da böyle bir şey göremezsiniz mesela kimseyi ilgilendirmez çünkü. Bir hayata bu kadar müdahale edilmemeli sonuçta bu sizin hayatınız kimseyi ilgilendirmez istediğinizi yaparsınız. Hayata 1 kez geliyorsak istediğimizi yapmalıyız öyle değil mi?İnsanlar kendilerini ilgilendirmeyen konulara neden bu kadar takılıyorlar?İnsanlar kendilerini ilgilendirmeyen konulara neden bu kadar takılıyorlar?İnsanlar kendilerini ilgilendirmeyen konulara neden bu kadar takılıyorlar?

0|0
1|10

Erkekler Ne Diyor 10

• Bizim ülkemizde bilmiyorum kelimesi kullanılmaz

1|0
    0|0
  • evet hayat senin hayatın dilediğin gibi yaşamalısın insanlar sadece konuşurlar, onları takmazsan sen, takarsan onlar mutlu olur...
    *******************kırmızı şerit************************

1|0
    0|0
  • Biraz da toplum baskısı kanka takılma fazla

1|0
    0|0
  • Genelde işsiz insanlar başkalarına takar kafayı mesala mahale dedikoducusu kadınlar vardır bunlar her mahale de varlar işleri güçleri Miletin hayatına burnunu sokmak.

0|0
    0|0
  • seviyolar

0|0
    0|0
  • insanlar sıkılıyor çünkü

0|0
    0|0
  • Hangi devirde yaşıyoruz anlamadım :/

0|0
    0|0
  • Kendilerini ilgilendirmediği için