Din üzerinden siyaset yapmak ne kadar doğrudur?

Dini siyaset gibi bir pisliğe alet edip kişileri duygusal ve manevi olarak etkilemeye çalışmak günah mıdır yoksa sevap mıdır?

0|1
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• dinsiz devlet olmaz arkadaşım

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• İnançları hiçbir şeye katmamak gerektiğine inanıyorum.

1|3
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• çok mantıklı. ha doğru mu, değil. ama insanları kandırmanın en kolay yolu dinler. kandırma konusunda kaç yüzyıldır dinlerden iyisi çıkmadı ortaya.

1|0
    0|0
  • Yunus Emre der ki:
    Emeksiz zengin olanın,
    Kitapsız bilgin olanın,
    Sermayesi din olanın,
    Rehberi şeytan olmuştur..

Elinde Kuran'ı Kerim ile miting yapan, çalıp çırpıp müslüman görünen dünya liderlerimiz var meydanlarda..

0|0
    1|0
    • 26gün

örnek ver neyi çalıp çırpıyor?

• 26gün

Hayırlı geceler..

• 26gün

size de.

• Din zaten siyasettir bir nevi sen Dinini daha iyi yaşamak için Siyasette mücadele etmen lazım yoksa elin gavuru Suriye'de ırakta olduğu gibi sana hayatı zindan eder!!

0|0
    1|1
  • bak şimdi İslam insanın hayatının tümünü etkiler. Peygamberimiz sallahu aleyhi ve sellem doğduğunda kureyşli kuru ekmek yiyen bir kadının oğluydu sonra ticaret işiyle uğraştı İslam gelincede devlet kurdu devlet yöneticisi oldu Yani din devlet işlerinden ayrılmaz bu ancak kafirlere özgüdür. Kuranı kerimde de emrediliyor nasıl yönetileceği Din ve devlet işleri birbirinden ayrılmaz. Cumhurbaşkanı dini falan sömürmüyor dini sömüren CHP dir Akp dini yaşar. CHP insanların iman zayıflığı üzerinden gidiyor

0|0
    0|0
  • dinde siyaseti yoktur..

1|0
    0|0
  • doğru değil din kişi ile Allah arasında olan bir şey milleti Allah ile kandırıyorlar

1|0
    0|0
  • Yanlış dır daha Fazla sı fetva olur

1|0
    0|0
  • İnsanın aldığı nefes siyasettir. Ve ayrıca kişileri kendi istediğin yöne değil, dinin istediği yöne göre çekersen öyle günah olmaz. Katılmıyorsan Maide 44-49 arasını oku bakalım.

0|0
    0|0
    • 26gün

Peki dini kullanarak yani dindar görünerek insanları etkileme insanları inançlarına göre yargılayıp kendinden olmayanları dinsiz ilan edip ve yine kendinden olanları kayırarak kul Hakkı yiyip çalıp çırpıp kapalı kapılar ardında her pisliği yapmaya ne diyorsun? Hele ki Allah Tebliğ etmeyi peygambere hesap sormayı kendine bırakmışken?

• 26gün

bırak boş ver diye sana dedim zate yanliş anlaşilmasin

• 26gün

@zarifbirhatun Dediğim gibi, bir kanıtın varsa açıkla. Eğer doğruysan, müslüman kardeşini hatadan kurtarıp sevaba girmiş olursun. Söz veriyorum argümanlarım mantıklı olacak.

• Euzü billahi mineş şeytani ves siyaseti.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Çok saçma akpli olup dinsizinide gördüm chpli veya hdpli olup dindarınıda

0|1
    0|0
Yükleniyor...