Arkadaşlar bazı dürtülerinizi nasıl yenebiliyorsunuz?

Arkadaşlar bazı dürtülerinizi nasıl yenebiliyorsunuz? Mesela aklınıza kötü kötü şeyler geldi böyle yapmamanız gereken şeyler anlayın işte ne yapıyorsunuz yok ben öyle kural koymam kendıme gene yaparım mı diyorsunuz yoksa hayır günah yapmamam lazım mı diyorsunuz. Merak ediyorum da ben günah oldugu için dikkat ediyorum acaba benım gibi yapanlarda var mı.

Güncellemeler:
27gün hnjm
27gün çöç

0|0
0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• Esselamu Aleyküm,

Dürtü dediğin büyük ihtimalle takıntıların ve bunların karşılığı olarak da ortaya çıkan vesveseler. Evet bizlerde yaşadık, halen tamamını atlatmış olmasak da bir şekilde bazısından kurtulduk bazısıyla halen mücadelemizi vermekteyiz.
    Şunu bilmediğimizden dolayı hepsine önlem almak durumundayız:
    Hangileri ırsi (soydan) hangileri zamanla oluşmuş bunları tam bilemediğimizden dolayı toplumda veyahut yalnız başımıza kalırken çeşitli sıkıntılar yaşıyor ve buna engel olmak içinde beynimize hükmetmeye çalışıyoruz. Diyelim kötü bir görüntü geldi gözümüzün önüne napıyorsunuz? Durun ben cevaplayayım o görüntüden kurtulmak için istemsizce onunla savaşıyorsunuz, peki savaştığınızda anlık olarak aldığınız galibiyet sizi rahatlatıyor mu? Evet anlık olarak görüntüyü yok edebiliyoruz peki sürekli? Aslında görüntüyü yok ettiğimiz filan yok aklımıza gelen dinsel veyahut cinsel takıntıların hepsine savaş açtığımız ve anlık zaferler elde ettiğimiz için bunları daha fazla besliyoruz ve bu durumdan her defasında zararlı çıkıyoruz. Size bir iki tavsiyem olacak video konusunda bizi kulak ardı etmeyip videoları izlerseniz İnşaAllah olumlu sonuçlar alacaksınızdır. Şifa her daim Allah celle celaluhundandır. Biz kullar sadece vesileyiz.
    Selam ve Dua ile.
    (Link veremiyorum mesajla iletişime geçebilirsen videoları paylaşayım.)

0|1
    0|0
    • 27gün

Ve Aleyküm Selam... Açıkcası bazı şeyler aldım öncelikle teşekkür ederim bir cok video izleidm zaten bilinçliyim bu konuda ve birşeye başlarken önce onu sevmek lazım bir cok kitapta aldım imanımı kuvvetlendirmem gerektiğinin farkındayım ama mesela aradan uzun zaman geçiyor nefs bir anda geliyor seni yenebiliyor benım sorunum acıkcası bu bunu videolarla vs değilde böyle yazarak konusarak istişare etmek isterim

• 27gün

Hocam bana mesaj atabilir misin, buradan konuşmayalım olur mu inşaAllah :)

• 27gün

Hocam en kısa zamanda mesajınızı bekliyor olacağım İnşaAllah.

Yükleniyor...