"Kariyerli kadın" nedir size göre?

Ülkemizde "çocuk da yaparım kariyer de" zihniyeti yaygın olduğu için meslek sahibi olmayı kariyer sanan kadınların sayısı azımsanamayacak kadar fazla.

Saygın bir doktor, milletvekili yahut CEO olmak kariyerdir.

Ortalama bir üniversiteyi bitirip psikolog veya ilkokul öğretmeni olmak kariyer sayılmıyor biliyorsunuz değil mi?

0|1
3|21

Erkekler Ne Diyor 21

• Bir meslekte uzmanlaşmak kariyerdir. Bunu yapan kadına kariyerli kadın denir.

1|0
    0|0
  • Jartiyerli kadın diye okuyup gelmiştim. Neyse ayıp olmasın konuya yorum yapayım.

Konuyu okudum, aslında tepki vermişsin bir şey sormamışsın.

Cinsel ayrımcılığa gerek yok. Kariyer yapmak isteyen kişi, öncelikle bir "çalışan ya da işletmeci" olmalıdır. Aşağıda bahsi geçen "çalışan ya da işletmeci" bundan sonra "ÇİŞ" olarak anılacaktır.

Çiş'ler kariyer yapmak için en alttan veya belirli bir seviyeden başladıkları/aldıkları iş üzerinde tecrübe kazanmak, ilerlemek ve kayda değer bir konuma gelmek suretiyle, idealine yaklaşmak veya ulaşmak için çaba vermelilerdir.
    Çiş'ler arasında başarılı olanlar veya aranılanlar/tercih edilenler deneyimlerini arttırarak ve önemli pozisyonlara gelerek kariyer yapmış olurlar. Kariyer illa ki başarı ile endeksli değildir. Sürekli deneyip başarısız olanlar veya her yolu deneyip bir kesici alete sap olamayanlarda başarısız bir kariyer süreci geçirmiş olurlar.

0|0
    0|0
  • Prisensipli biri ve onuru, şerefi, idaeli olan insan Egolu insandan daha üstündür. Selam onlara

1|0
    0|0
  • Çalışkan

1|0
    0|0
  • Kadının işi evde kadınlık yapmaktır.

0|1
    2|0
  • Kariyerli kadin ben bilirim havasina girip kocasini kucumsemeye bile baslar

0|1
    3|1
  • kariyerli kadın bence en iyisidir kadınlar kariyere ve paraya bakıyor sonuçta bizimde hakkımız kariyerli kız

0|0
    0|0
  • Bende güçlü kadın izlenimi verir.

0|0
    0|0
  • İstemezük...

0|0
    0|0
  • Keşke gerçekten kariyer yapabilseler

0|0
    0|0
    • 22gün

Bence de. Çoğu çocukluktan itibaren vizyonsuz bir şekilde yetiştiriliyor.

• 22gün

Hayaller ceoluk hayatlar muhasebecilik çay dağıtımı ve temizlik işlerini de yıkıyolar sonra iyi mesleği olmayan kadın çalışmasın ezilmesin deyince geri kafalı ilan ediyolar

• 22gün

Türkiye bu konuda birçok avrupa ülkesinin 1950'lerde atlattığı bir geçiş sürecinde. İyi mesleği olmayan çalışmazsa kadınların ceoluk yaptığı günleri asla göremeyiz.

• Ovvvvv egoya bak egoya
    Bu garı kesin paspasçidir Sabancı Center'da 😃

0|0
    0|0
  • İşinde bir yere gelmiş insan kariyer lidir

0|0
    0|0
  • Güçlü kadın

0|0
    0|0
  • ego meselesi

0|0
    0|0
  • Ayakları bakımlı kadın demek

0|0
    0|0
  • Kariyerini falan anlamam ben. İnsan mı?

0|0
    0|0
  • Kariyerli kadındır.

0|0
    0|0
  • çocuğu olan ogretmenlere karşıyım cocuklarindan öğrenciye vakit ayirmiyorlar

0|0
    0|0
  • pahalı bir sevgili veya eş, ama çok gizemli. çözmek çok zamanınızı alır.

0|0
    0|0
  • Kariyer , yükselmek ve yükseldiğin yere kadar olan son yerde koltuğuna yaslayıp işte iş hayatım bu rehberimde bu kadar insan var demektir bir deyişle, o yüzden bir öğretmen en sıradan üniversiteden bile mezun olsun onuda bir kariyer hayatı bekler: ne bileyim ilçe meb müdürü olmak , dershane de öğretmenliğe başlayıp başka bir dershane kurup hissedar olmak gibi vs vs uzar liste o yüzden bilgin yok fikrin olmasın be kardeşim yapmayın bunu ağzı olan konuşuyor

1|1
    0|0
  • kariyerli kadın ahlakı sıfı olan kadındır

0|0
    3|2
    • 22gün

Ahahahjdkdk

• 22gün

öyle değil sdflnanlksfnlkhdflksadlkadf

Kızlar Ne Diyor 3

• Tam da yerinde sordun soruyu😂😂
    Cevapları okumak bile güldürdü😂

1|0
    0|0
  • Niye öylemiş

0|0
    1|0
  • Yillarca calisip tecrube kazanmis pozisyonu yukselmis kadindir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...