Kadınla erkek eşit olabilir mi? Buna inanıyor musunuz?

Kadınla erkek eşit olabilir mi? Buna inanıyor musunuz?

0|2
33|64

En İyi Erkek Görüşü

• Kadınla erkek eşit olduğu belli başlı konular vardır fakat eşit olmadığı belli başlı konularda var o yüzden sorunun cevabı her zaman çelişkili olmalıdır :D

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Hayir inanmiyorum

0|2
    0|1
    • 23gün

Her insan eşittir. İnanmıcak bise yok öldüm sana inandırıcı gelmiyormu

Erkekler Ne Diyor 63

• Kadın erkek tabiiki eşit değildir. :)
    Yaradılış olarak, fiziki olarak, hormonel olarak, duygusal olarak, güç olarak ve aklıma gelmeyen bir sürü kavram ve özellikte farklıdırlar. Bunların dışında ana kavramlar olan Din'de, sosyal yaşamda, aile ortamında vb. gibi durumlarda bile farklıdırlar..
    Ama hepsi bir yana şöyle de bir gerçek vardır, her ne kadar eşit olmasakta, kadın erkekten kat be kat daha değerli daha kıymetlidir... Bizi doğuran ve gerçekten karşılıksız seven tek varlıktır. Cennetin ayaklarına serildiği tek varlıktır. :)
    Ve son olarak " Mutsuz Kadınlar, Mutsuz Nesiller Demektir " ;)

0|0
    0|0
  • 2 CİNSİYET ESİT FAKAT ZEVK FARKI VAR FAKAT KİMİ DUYGUSAL KİMİ SERT YAPILARI FARKLI KIZLARDA DUYGUSAL AGIRLIKLI ERKEKTE SERT FAKAT DUYGUSAL ERKEK TİPLERİNİDE KATCAK OLURSAN pek bir fark yok esit

0|0
    0|0
  • Biz eşitliği isteriz her alanda her anlamda ama sizde bazı konularda kendinizi bizden üstün görmeyi keseceksiniz.. Anlaştık mı? :)

0|0
    0|0
  • ne yonden esitlik... temel hukuk uzerinden bakarsak esittir ama sosyal.. iktisadi ve politik statusu degisitiri esitligi... docent olmus bir kadin kiraathanede takilan lise mezunu bile olamamis bir erkekten ustundur... erkek albay kadin tegmenden ustundur... basbakan olmus bir kadin ekonomi bakani erkekten ustundur boyle sosyal statusu degistirir esitligi ama temelde egitim.. saglik.. secme ve secilme.. mulkiyet... dusunce ve kanaat.. din ve vicdan vs gibi temel hak ve ozgurluklerde esittir...

1|0
    0|0
  • Kadınlar her konuda başkalarını suçlamak yerine gerçekten yükte ve hakta eşit olmak isterlerse eşit olunmaması için bir sebep yok ama maalesef bu samimiyeti göstermiyorlar. geleneksel toplum yapısının bir iş bölümü var kadına ve erkeğe ayrı yükler getiriyor. erkeğin başka hak ve sorumlulukları kadının başka hak ve sorumlulukları var. Kadınlar ise bugün erkeğin yük ve sorumluluklarını aynen bırakıp kadının yüklerinin de bir kısmını ayrıyetten erkeğe yüklemek istiyorlar yani eski düzenin iş bölümünün tüm avantajları kalsın yükleri hafiflesin istiyorlar.
    Siz hiç "neden biz 5 yıl daha az prim ödeyip 5 yıl daha önce emekli olup daha uzun da yaşıyor olmaktan ötürü 10 yıl daha uzun süre emekli maaşı alıyoruz" diyen kadın gördünüz mü? Veya erkek çocukları 18 yaşından sonra babalarının bakma yükümlülüğü ortadan kalkarken biz neden evlenene kadar bu statüde kalıyoruz eşitlik olsun ve askerlik olmasa da başka bir alanda biz de 1 sene bir yerde hapis gibi vatan borcu ödeyelim diyen kadın örgütü?

0|0
    0|0
  • Esitligine degil denkligine inaniyrm

0|0
    0|0
  • Bu soru su ile ekmek eşit mi demeye benzer. İki taraf da birbirinden tamamen farklı kulvarda, sadece gidilen yer olarak eşitiz.

0|0
    0|0
  • Neye ve kime göre bir çok konuda erkek üstündür çünkü hadis ve ayetlerle belirtilmişdir ancak bazı hadislere göre kadın Allah tarafından erkeğe gönderilen bir emanettir ve Allah dan gelen bir emanet olduğu için erkeklerden daha üstün olduğu düşünülebilir

0|0
    2|0
  • bedenen ve ruhen mümkün değil... Ancak sosyal anlamda mümkün ama maalesef o da bizim memlekette mümkün değil :S
    Kadın olmak zor iş emek ister yemek ister o güçsüz bedende dayanıklı ve güçlü olmayı ister... :(

0|0
    0|0
  • bir toplumda kadın ve erkek eşit olmazsa bence o toplum gelişemez. yazarken Atatürk de böyle bişey söylemişti gibi geldi ama, hatırlamıyorum uyanalı 15 dk oldu uyku sersemliği var üstümde yıldız tilbe dinliyorum.

2|0
    0|0
  • Hayır eşit değildir. Kadın ayrıdır erkekte ayrıdır. Sadece hak üzerinde eşitlerdir. Eğer bir erkek 10 yaşındaki kızı dudağından öpse sapık, çocuk tacizcisi. Bir kız 10 yaşındaki bir erkeği dudağından öpse çok tatlılar.

0|0
    0|0
  • Erkekler olarak hiçbir üstünlüğümüz olduğu söylenilemez, kaldı ki onlar yardıma bizden daha muhtaçlar. Bunun sebebi birçok konuda daha kırılgan olup, kadınlıklarından ötürü duygusal devinimlere girmeleri... Eşit olduğumuza her halükarda inanıyorum..

1|0
    1|0
  • Hala aradığı cevabı bulamayan KScanlar var, bu soruların En İyi Görüşünü sen paylaşmak ister misin?😅😅

İki tarafında üstün tarafları var özel bakarsan eşit olamaz genel olarak bakarsan zaten eşit 😊

0|0
    0|0
  • olamaz

0|0
    0|0
  • Ataerkil bir dünyada yaşıyoruz. Kadın erkek eşitliğini savunan erkekler bile kadınları ezme ve isteklerinin köleleri yapma peşinde. Bence eşitiz ama muamele farklı.

0|0
    0|0
  • yaradan kadını erkeğin kaburgasından yarattı ve öyle bir yaradılış ki 6 gün sürmüş yaradan kadını özene bezene yaratmış hem güçlü hemde sabırlı ve kadın üstün özelliklerle donatıldı ama kadın kadınlığını bilmeli erkek ise beden yapısından kaba ve güçlü ama çocuksu

0|0
    0|1
  • Son derece erkeğim ve yesinler birbirlerini ben kafamı yaşarım :D

0|0
    0|0
  • Kadın ve erkek eşit değil. Erkeğinde kadınında artı ve eksileri var. Bu iki cinsel bir araya geldiklerinde bir bütün oluyorlar. Bu gerçek.

0|0
    0|0
  • inanmiyorum

0|0
    0|0
  • eşittir

0|0
    0|0
  • İnandırıcı gelmiyor. Pozitif ayrımcılığın oldugu kabul edilen bir gercek.

0|1
    0|0
  • hayır..
    adalet ile eşitlik aynı kavramlar değil..

0|0
    0|0
  • Olamaz
    Soyleyenede inanmam zaten

0|0
    0|0
  • herhangi bir insan herhangi bir insana eşit değildir hiçbirşeyi katmadan gen diziliminden bahsetsek yeter

0|0
    0|0
  • Hangi türün erkeği ve dişisi birbirine eşit ki insanın ki de olsun. İki cinsiyetinden diğerine üstün gelen yönleri, altta kalan yönleri var. İnsanlıkta eşitiz biz bunu sağlarsak diğer eşitlik takıntıları ortadan kalkacak.

0|0
    0|0
  • Bence eşit değiller kadın herzaman her yerde her şekilde her konuda haklı erkek suçlu oluyor nerde eşitlik

0|0
    0|0
  • Hayır inanmıyorum.

0|0
    0|0
  • Attığın görsel çok abartılı

0|0
    0|0
  • inanmam

0|0
    0|0
  • İnsan olmanın cinsiyeti yoktur insan kadın-erkek değildir insandır sadece, insanın cinsiyetine göre, cinselliğine göre ayıramayız hayatı

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    33

Kızlar Ne Diyor 32

• Eşitlikten bahsedebilmek için önce kıyaslananların aynı cinsten olması lazım, kadının yeri ayrı erkeğin yeri ayrı, her iki tarafında birbirinden üstün yaradılışları var. eşit olmaz olamaz iki taraf birbirine, eşit diyen yanılır benim kanımca

1|3
    0|0
  • tabiki esit olamaz erkek yaradilisi geregi ustundur

0|3
    2|0
  • Değildir
    Kadın daha üstündür.

3|1
    0|3
  • Medeni hukuka göre kağıtta sözde eşitiz ama öyle değil maalesef arkadaşlar kandırmayalım kendimizi kadınlar sürekli sindirilmeye çalışılan bir ırk her zaman böyleydi en net örneğini canlı yayında izledik spor spikerinin kadın oldugu bir programda eski futbolcu kadınla futbol konuşmam diyip yayını terk etmişliği var böyle rezillik işte

2|1
    0|0
  • inanmıyorum... İnanmak isterdim ama mümkün değil. Genleri bile farklı olan iki varlık eşit değil olamazda...

1|0
    0|0
    • 23gün

Niye inanmıyorsun erkek te oluyor kadında erkekte yaptıklatından hesaba cekılecek kadımda kimse cinsiyet torpili olmıcak

• 22gün

😂😂 Şu an ayıldım ve Haklısın galıba fazla duygusalım sanırım iki erkek arasında bile eşitlik yokken kadın erkek eşit olsun.. heee dediz gibi isterdim ama

• 22gün

@kozkupa Önemli değil.. İyi günler :)

• Ne erkek kadından üstün ne de kadın erkekten.. Iki cinsiyette eşit haklara sahip kimsenin kimseden üstünlüğü yok.

0|0
    0|0
  • Hayır inanmıyorum

0|0
    0|0
  • Eşit haklara sahip olmakla, eşit özelliklere sahip olma kavramları karıştırılmaması gereken bir konu. Aslında yapbozun parçaları gibi birbirlerini tamamladıkları için tartışılması gereksiz.

0|1
    0|0
  • bu toplumda mumkun degil

0|1
    0|0
  • inanıyorum

0|1
    0|0
  • kadın erkek eşit değildir.

0|1
    0|1
  • Asla katha

0|0
    0|0
  • Evet neden olmasın?

0|1
    0|0
  • Kadın bir adım öndedir

1|1
    0|3
  • Kadinda erkekte insan olduguna gore neden olmasin

1|0
    0|0
  • olabilir tabii ki de

0|0
    0|0
  • Tabiki esit degiliz

1|1
    0|0
  • Esıt olması gerekmez saygı korunduktan sonra

0|1
    0|0
  • Her konuda eşit olmaları mümkün değil ama bir çok konuda evet olmalı.

0|0
    0|0
  • Tabiki eşit

0|0
    0|0
  • Hic bir zaman esit olmadı olamaz cok sacma insan olarak evet esitlik olsun ama kadınla erkek hic bir zaman esit degil

0|0
    0|0
  • Hayır olamaz. Bu toplumda mümkün değil

0|0
    0|0
  • Sadece, hukuksal anlamda söz konusudur

0|0
    0|0
    • 23gün

Evet allahın hukuku ayrım yapmıyor kadınlar cenneti ya da erkeklet cehennemi diye biyer duymadım

• Eşitlik sözde var ama yasa olarak kalmış halka empoze olmamış

0|0
    0|1
  • İnanmıyorum olamaz olsaydı hepimiz aynı cinsten orduk

0|0
    0|0
  • Olabilir

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0