Kafayı yemek üzereyim?

Arkadaşlar hayatın anlamsızlığıyla boğuşuyorum. Çok zeki bir insanım ve sorunumun temeli de burada. O kadar canım insan var ki çevremde, artık bunlarla başa çıkamaz oldum. Eline bir kitap dahi alıp okumamış, zamanında eğitimden kaçmış sonrada pişman olmuş kişilerin; eğitim ve iş üzerine nasihat vermelerinden, aslında verdikleri nasıhatın benim tarafımdan hiçte önemsenmeyecek nitelikte olmasından tutun birçok şey sebebiyle kafayı yemek üzereyim. Zamanında oluşmuş toplum dinamiklerini benimsemeyen bir insanım. Örneğin: Bir insan sadece iş bulmak için üniversite okur düşüncesi, felsefe gibi sosyoloji gibi işletme gibi bölümlerin işe yaramaz bölümler olduğu düşüncesiyle bu bölümlerde okuyan insanların küçük görülmesi aynı şekilde eline bir iş fırsatı geldiğinde (memuriyet gibi temeli sağlam) o işe girmeyi okula devam etmek istiyorsanız diğer insanlar tarafından aptal gibi görülmeniz. Tüm bunlardan bıktım. Ben hayatın anlamsızlığında boğulurken, dağınık olmam, çalışmamam gibi sorunlarla (onlara göre) üstüme gelinmesinden bıktım. Ben şu an ölürsem yapamadığım şeyler yüzünden üzülmeyecek, mutlu olmayan bir insanım. Onlar bana hayata dahil olmam konusunda öğütler vermesi o kadar boş geliyor ki. Bu tür şeylerle basa cıkan var mı?

0|0
4|1

Kızlar Ne Diyor 4

• Al bir kağıda
    ölmeden önce yapmak istediklerini+hayallerini+ hedeflerini yaz sen kendi amaçlarını ideallerini bildikten sonra kimsenin ne dediginin bir önemi yok.

0|0
    0|0
    • 21gün

Herhangi bir hayalim yok, kendim için hiçbir şey istemiyorum. İnsanlık için belki birşeyler yapabilirim ama insanlar da ona deymez benim gözümde.

• 21gün

Ideallerin degil benim icin yaşamın bir önemi yok desene sen ona din olmasaydi kus konmasaydi kedi oglan dogursydi sen geç bunlari islamin olmama gibi bir ihtimali zaten yok o yuzden sacma sapan dusuncelere bürünme gercekten boşuna israf ediyosun aldigin havayi sen kendini zekiyim diye nitelendiricegine birak başkaları seni övsün kendi kendini zeki sanmanin yolu hayati sorgulamakdan geçmiyor bosuna vakit ve oksijen kaybisiniz. Simdi sacmalamaya devam edebilirsin amaçsız bir insan ölü insandir gozumde ölü birini kaale alacak degilim Rahmetler dilerim✋😂😂😂

• 21gün

İslamın olmaması mümkün değil mi :D :D İyi günler diliyorum

• Zaten herkes kendini dünyanın en zeki, başarılı insanı sanmasa sorun kalmıycak. Sen önce şunu idrak et herkes zeki olmak zorunda değil veya seni anlamak zorunda da değil insanların seni anlamasını beklemek yerine yapmak istediğin şeyleri yapıp onların ağzını sen kapatıcaksın olay bu. Dünya etrafında dönmüyor mutluluk gelip seni bulmaz.

0|0
    0|0
    • 21gün

Ah be ahhhhh. Şu tek cümleye takılmanız yok mu beni çıldırtıyor.

Lan ben zaten tüm sorunlarımın sebebini bulamadıgım için o cümleyi kuruyorum. Delirecem gerçekten

• 21gün

Ulan oturduğun yerden ne ego kastın ya sen beni ne kadar tanıyorsun da boş olduğuma kanaat getirdin zeki olduğun kadar insan sarrafısın da galiba :d

• 20gün

Samimiyetimizden bir cümle kulllandık, sıkıntımızın temelinde zeki olmamız yatıyor diye düşünüyoruz dedik anasnı aglattınız sorunun. Keske herkes zeki ben gerizkalıyım deseydim de övgü alsaydım. Hepinizin ben... Hepiniz kendinizi zeki sandıgınız için bana yüklendiniz zaten ama hiç biriniz zeki oldugunuzu dile getiremiyorsunuz korkaklar.

• bu cok zekilikten farkli olmaktan kaynaklaniyor ki bende bu sorunla bogusuyorum uni ogrencisiyim 60 kisilik bir siniftayim ama oturupta sohbet edecek bir arkadas bulamiyorum kendime son uc yildir asosyaligin dibine vurdum bazen ne olursa olsun kendimi bir ortama koymaya zorluyorum ama o kadar bogucu geliyor ki hani cidden aci veriyor ya bir kizin tek derdi nasil yarin ne giyecem olsun ya da siniftaki guzele cok makyaj yapiyor o yuzden guzel demesi ne kadar bana dertki bben simdi bu sohbete nasil katilayim bakis acimi ne kadar
    kucultmem gerek ki onlar gibi dusunebileyim

0|0
    0|0
    • 21gün

bu cok zekilikten degil ☺☺☺demek istedim

• 21gün

Bak şu k_kelebek diye birisiyle konusmamızda 'ideallerin' diye baslayan bir paragrafı var en aşağıda, o paragrafın içinde bir cümle var islamın olmaması mümkün değil diye. Müslüman oldugum halde böyle örümcek beyinli insanlardan nefret ediyorum. Bu nefretlerimden birisi

• 21gün

Diğer soruları alabilirim :D

• bendede ayni durum para kazan hayatini yasa kurtul bende ole yapicam ins gezicem tozcam kkmse seyimde degil

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Çok zeki bir insanımdan sonrasını okumadım.

0|0
    0|0
    • 21gün

Okuma dostum sıkıntı yok, sende okumadan yargılayanlardansın.

• 21gün

irispiya bak sen dili pabuc

• 21gün

@salakkkseyyy ne diyosun aşkım

Yükleniyor...