Bir rüya, bir hayal ve bir babanın büyük acısı... Okumak ister misiniz?

Az sonra okuyacaklarınız gerçek ve bir o kadar da acı bir hikayenin küçücük, kalbe dokunan bir parçasıdır.

Bu satırları karalayan kişi 'Kay' isminde lösemi hastası bir kızın babası ve benim yaptığım şey bu yazıyı çevirip sizlerle paylaşmak olacak.

Bir rüya, bir hayal ve bir babanın büyük acısı... Okumak ister misiniz?
‘’ O gün dört yaşında ki kızım Kay’in elini tutmuş kalabalık bir mağazada yürüyorduk. Nedense arkadaşı Leonie ile buluşmak için fazlasıyla aceleciydi. Bana dönüp birşeyler söyledi ama anlamadım. Bu nedenle ona dönüp yüzüne baktım ve ‘Kay, ne demiştin?’ diye sordum. Sahip olduğu tüm endişeli duygularla bana bakarak ‘ Baba, Mutlu musun?’ diye sordu.

Tatlı bir rüyadan hemen uyanmış gibiydim. O kadar gerçekti ki, hala derin bir madenin içinde kapalı kalmış birisi gibi ellerinin acısı ve titreyişini hissedebiliyorum. Konuşurken o derin endişesi, hareketleri, korku dolu bakışları aklımdan çıkmıyor. Henüz dört yaşında bu kaygı, bu endişe ve bu ciddiyet… Aman Allah’ım...

Göz yaşlarına boğuldum ve Marion (eşim)’ ı dürtükledim, Kay’i ona emanet ettim ve şimdi alt katta oturarak göz yaşları içerisinde bu satırları yazıyorum. Bu acı bir rüya ve ben üzerine asılı kalan, taşıyamayacağı yüklerle bana mutlu musun diye soran kızıma cevap veremiyorum.

Bu ben ve kızım Kay arasında geçen, belleğimde kalan en ‘GERÇEK’ an, şimdi onun yanına, içeri gitmeye dayanamam !

Bu yazıdan çok kısa bir süre sonra kızım Kay öldü… Artık itiraf edebilirim, sanki daha dün yaşadığım bu olayı içimden söküp atamıyorum ;

Hayır Kay, hayır ben mutlu değilim ! Seni çok özledim ve bazen sensiz hayata dayanamıyorum. Seni geride bırakamıyorum, tüm olan biteni unutamıyorum. Bu doğru olamaz, Ne kadar başa çıkmaya çalışırsam çıkayım başaramıyorum. Öyle bir duygu ki bu, tam şuramda her gün, her dakika, hayatım boyunca ensemde hissettiğim uçurum gibi bir sıcaklık gibi. Seni çok ama çok seviyorum ! ‘’

Not : Fotoğraflar babası tarafından çekilmiş olup, kızı Kay'e aittir.

Allah kimseye böyle acılar yaşatmasın , okuduğunuz için teşekkürler.

3|0
9|2

Kızlar Ne Diyor 9

• Oğlumun 1 yaşında geçirdiği boğulma vakası gözümün önünde canlandı😢 Onu bulduğumuzda nefes almıyor VE kaskatı bir halde cansızdı😢😢
    Kısa süreli kaybetme duygusu bile beni o an deliye döndürmüştü ki , uzun süre kendime gelemedim..
    Evlad acısı tatmış biri hayata nasıl tutunur , buna nasıl dayanır bilmiyorum rabbim bu aileye sabır versin , anne ve babaları evladı ile imtihan etmesin rabbim..
    Çok dayanılmaz VE zor bir durum.. emeğine sağlık

1|1
    0|0
  • Allah kimseyi evlat acısıyla, evladıyla sınamasın.
    Okuyunca ve şahit olunca iliklerime kadar hissediyorum insanların acılarını, içimde kendi içimde bir çırpınış başlıyor acaba ne yapabilirim elimden ne gelir diye.
    Çoğu zaman birşey yapamıyorum tek yapabildiğim dua etmek.
    Keşke çocuklar hiç ölmese!

0|1
    0|0
  • 😔😔😔Rabbim sabır güç versin...

0|1
    0|0
  • Allah evlat acısı vermesin

0|1
    0|0
  • Cektırmesın.

0|1
    0|0
  • 😞 allah kimseyi evlat acısı ile sınamasın. Başı sağolsun. Sevdigini kim kaybetmek ister ki😞

0|1
    0|0
    • 21gün

Amin, elbette kimse istemez, görüşün için teşekkür ederim

• Babalar başkadır. Babasizlik bambaşkadır...

0|1
    0|0
  • Çocuklar neden acı çekiyor çocuklar ölmesin... allah sabır versin anne babaya

0|1
    0|0
  • Ulan yaa 😭😭😭 ağladım resmen off 😭😭

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Fenaymış

0|1
    0|0
  • Herkesi ilik bagiscisi olmaya davet etmek gerek.

0|1
    0|0
Yükleniyor...