Cezaevine girip cezasını çeken her insana suçlu gözüyle mi bakıyorsunuz?

Öncelikle hangi suçtan girdiğini öğrenmek lazım taciz tecavüz vsvs bu suçları işleyen insanlarla, kavgada kendini savunmak için basit bir yaralama suçundan cezaevinde yatmış insanları aynı kefeye koymuyorum. İşin aslını öğrenmeden yargılamıyorum ben. Çünkü insanlık hali her şey başımıza gelebilir.

Güncellemeler:
22gün Boşuna dememişler önyargıları parçalamak atomu parçalamaktan zordur diye😊

0|0
3|19

Erkekler Ne Diyor 19

• Çevremde çok var cezaevine giren çıkan. İşlediği suçta önemli kimisi namus yüzünden kimisi iftiraya uğrayarak bile giriyor. Kimiside biranlık öfkeyle. Oluyor böyle şeyler hem cezaevinde de cezasını çekiyorlar. Ordan çıkınca akıllananda var birkere girdim bir daha girsem bişey olmaz diyende var. Ben insanlık hali der farklı bir gözle bakmazdım

1|0
    0|0
  • cephede adam öldürürsün kahraman olursun sokakta öldürür katil olursun demişler onun için bir insanın sabıkalı olması benim için birşey ifade etmiyor ne sebeble sabıkalı olduğu önemli olabilir ama sırf sabıkalı diye kötü gözle bakamam zaten sabıkalı birçok arkadaşımda var

1|0
    0|0
    • 22gün

Aynen katılıyorum benimde var arkadaşlarım

• Tanıdığım bir abi var tacizden on sene yemiş şimdi sen iyi olmuş diyeceksin ama işi aslını bilsen öyle demezsin

1|0
    0|0
    • 22gün

Yani tabi belki iftiraya falan uğramıştır demek istediğim her cezaevinde yatmış insan suçlu değildir bana göre

• 22gün

Yazık olmuş yani o kadar tecavüzcü katil serbestken.. Neyse Allah yardımcısı olsun hiçbirşey göründüğü gibi değildir

• 22gün

Aynen öyle sağolasın

• sonuç itibari ile hepsine sabıkalı diyorlar. yani pek bir önemi kalmıyor suçun o saatten sonra. ama haklısın sende yine de bunun bir çözümü yok sanırım

1|0
    0|0
  • kesinlikle aynı fikirdeyim..

1|0
    0|0
  • cok tanıdığım var cezaevine girip çıkan ve hala yatan inan ciktiktan sonra gepai ekmeginin derdine düşüyor. yani cidden cezasini cekiyor

1|0
    0|0
  • elbette öyle yargılamadan önce düşünmek lazım

1|0
    0|0
  • Suça bağlı.

1|0
    0|0
  • Genellikle öyle bakıyorlar ama yanlış tabi

1|0
    0|0
  • Evet haklısın

1|0
    0|0
  • Basit bir kavgadaki yaralamadan hüküm mü yiyecek hmm :/

0|0
    0|0
  • Dinlemek lazım

1|0
    0|0
  • neden girdigine baglı.. Tecavüz adam öldürme gasp hırsızlık vs. bunlara kötü bakıyorum dışlıyorm hatta ama devlete borcu olup bankalara borcu olup 3-5 ay yatanlara güzel bakıyorum 30 yıl ödemektense 6 ay ytar cıkar süper fikir.

0|1
    0|0
  • Ne suç işlediğine bağlı

0|0
    0|0
  • Açık ve net. Suçlu ise cezaevine girmiştir.

0|0
    0|0
    • 22gün

Yok be kardeşim öyle olmuyor adalet yok bu ülkede

• 22gün

@RdvnSbs senaryo güzel. Fıkra gibi. Ama yemedim.

• 22gün

Tamam sensin şampiyon

• suca baglıda akıllı insanın girecegi yer değil

0|0
    0|0
    • 22gün

Akılla alakası olmadığını düşünüyorum. Bende bir kaç kere adam bıçaklıcak duruma düştüm ama çok şükür sinirime hakim oldum

• 22gün

malum şahıs adam yaralamışsa sebebine bakmak daha mantıklı bazı durumlar var kı dışlanmaktan ziyade desteklenır

• 22gün

Zor ama doğru

• Ilk Dinlemek Lazım Sonrası Hüsran

0|0
    0|0
  • Ne ugruna girdigi onemli

0|0
    0|0
  • yoooooo

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• suça bakmak lazım önce

1|1
    0|0
  • Hayir tabiki

1|0
    0|0
  • Hala Suçluymuşum gibi Bakıyorlar. Korkup yanıma yaklaşmayanlar bile var sen ne diyorsun.

0|0
    0|0
    • 22gün

Hangi suçtan yattın sen merak ettim söylemek istersen tabi

• 22gün

Takmıyorum. Sağol. Herkez ettiğini bulur.

• 22gün

Kim bilir neler hissetmişsindir. Neyse boşverin. Kalın sağlıcakla

Yükleniyor...