Erkekler, kadın arkadaşlarınızla gittiğiniz bir ortamda hesap öder misiniz?

Kısa ve öz. Nefret ediyorum bu durumdan. Karşımdaki insanı kullanıyormuş ya da kendi hesabımı bile ödeyemiyormuş gibi hissediyorum. Ayrıca fazla samimiyet gerektiren bir olay olduğunu düşünüyorum. Eşin, sevgilinin (ki belli bir zamandan sonra),çok yakın olan bir arkadaş tarafından yapılabilecek bir eylem olduğunu düşünüyorum. Gerçi böyle bir durum olsa sonra yine öderim :D Siz ne düşünüyorsunuz hanımlar beyler?

0|1
7|43

Erkekler Ne Diyor 43

• Kız arkadaşlarım da (sevgilim değil) hesap ödeme konusunda erkek arkadaşlarımla aynı performansı göstermelidir.
    Cimri biri değilim ama arkadaşı olduğu halde erkeklerin sırtından geçinen kızları karaktersiz ve aciz buluyorum. Var öyleleri.
    Erkeğin katı kuralı vardır, kıza hesap ödetmiyordur, anlarım ama dediğim gibi eğer sevgililik söz konusu değilse erkekler de kızlar da aynıdır gözümde.
    Kızın da hesap ödeyebilmesini gurur meselesi yapmam.

1|0
    0|0
    • 25gün

Valla hesabı ben ödesem bukadar sıkıntı yapmam. Ödetince dediğin insan türünden çok olduğu için onlardan biriymiş gibi hissediyorum. Ayrıca çokta samimi geliyor bu tarz şeyler dediğim gibi.

• 25gün

Düşüncenle beni mest ettin

• 25gün

teşekkür ettim:)

• Başbaşa arkadaşımlaysam, ben davet ettiysem ya da sevgilim/flörtümse elbette öderim. Yinede tüm grubunkini ödeyecek maddiyata sahip olmak isterdim

1|0
    0|0
    • 25gün

Emin ol iyi niyetle yaparsın sonra insanlar bu durumu kullanmaya başlar. Yaşadım ben :)

• 25gün

Ben öyle düşünmüyorum. Elimden geldiğince yaparım bunu. Arkadaşımın vs parası yoksa lafı olmaz ama iş kullanılmaya gelirse orada bir durmak lazım.

• 25gün

Yani elbette orasıda öyle ama yinede fikrim değişmiyor. Zaten o durumda ki biriyle dışarı çıkmayacağım için değişmiyor..

• Eğer özel olarak bir yere davet ettiysem ısrar sonucu tabiki mecbur ödemek zorundayım, ama normal bir buluşmada tabiki herkes kendisininkini öder diye düşünüyorum. Erkek hesap ödeyici yargısı kalkmalı artık.

1|0
    1|0
    • 25gün

Erkekler ağlamaz, erkek hesabı öder. Geçip gitsin artık bunlar.

• 25gün

Katılıyorum, türkiyedeki klasik muhabbetler bunlar

• Tuvalete diye hesap ödeyen erkekleri üzdünüz nan

1|0
    0|0
  • valla herşey karşılıklı öyle takıntılarım yok o an kimde para varsa o öder yoksa en fazla beraber bulaşık yıkarız hepsi bu ama hesap ödemek erkekliğin sanındandır diye bişeyde var hani her ne kadar inanmasamda

1|0
    0|0
  • Biriyle arkadaşsan zaten bilirsin durumları ve sürekli ben ödeyim demek ego tatmininden başka bişey değildir, karşında ki insanı bilmeden güçsüz gösterebilirsin, o yüzden bazen ısrar ederse ya da başka bir durum olursa bırakırım

1|0
    0|0
  • Bakış açın güzel bence. Sonuçta iki tarafta öğrenci, iki tarafta ailesinin parasından harcıyor. Ama benim de ödediğim olmuştur, bilmiyorum kafam karışık biraz bu konuda.

1|0
    0|0
  • Bakış açın hoşuma gitti, ilk beğenin benden gelsin.
    Alman usulünden yanayım fakat, bazen de öderim.

1|0
    0|0
    • 25gün

Asla ödenmez demiyorum. Bir sefer biri diğer sefer biri öder tamam. Ama sürekli erkek nereye kadar yani.

• 25gün

O konuda haklısın, ben de sana istinaden söylemedim zaten.
      Yanlış anlaşılmasın, dediğim gibi yaklaşımın oldukça adaletli.
      Öyle yiyici tipleri günahım kadar sevmiyorum.

• 25gün

Bende öyle

• Hiç bir zaman bir bayana hesap ödetmedim karşı çıkanı da kandırdım birdahaki sefere sen ısmarlarsın diye :)

2|0
    0|0
    • 25gün

Banada öyle dediler bu sefer gittim ödedim valla kusura bakmasın kimse :)

• 25gün

Hayır sadece kötü hissediyorum. Para yiyormuş gibi.

• 25gün

Haklısın öyle hissetmekte fakat işte aranızda olan samimiyete bağlı biraz da benim ödemekteki ısrarım arkadaşlarıma göre gelirim iyi onlar öğrenci vs

• Öderim

1|0
    0|0
  • ne desem bilemedim şimdi :))

1|0
    0|0
  • Öderim de kız arkadaş Vs yok hiç 😅

1|0
    0|0
  • O borcu birsekilde kapatiyorsunuz zaten

0|0
    1|0
  • ben kızlada erkeklede gitsem hep önce kasaya gider öderim . para önemsiz gönüller bir olsun

1|0
    0|0
  • Alman usulu her zaman. Oyle kadin olunca odeme rollerine girmem yani. O da insan bende ne gerek var cinsiyetcilige...

1|0
    0|0
  • Alman usülü taraftarıyım. Maddi durumu açık ara iyi olan varsa ödeyebilir.

1|0
    0|0
  • Ben kendi hesabımı baskasına ödetmekten nefret ediyorum. Bu yuzden kız erkek fark etmiyor ya hesabı ben ödüyorum eger cok kalabalık degilsek, ya da en azından kendi hesabımı oduyorum.

1|0
    0|0
  • Bayanların bu ortamlarda yapabileceği en büyük nezaket örneği;hesabı erkeklere ödettirmek ve bu durumu kabullenmektir. Masada hesabı ben öderim diye kendini ortaya atan kadınlar en büyük nezaketsizliği yapmış olurlar.

0|0
    0|0
  • Katılıyorum da

1|0
    0|0
  • ben teklifimi yaparim

1|0
    0|0
  • Benim olduğum yerde kadin hesap ödeyemez. Erkek arkadaşlarıma bile çoğu zaman ödetmiyorum. En kötü alman usulü yapiyorum. Boyle yazdigima bakmayin zengin falan değilim benden fakiri yok Türkiye de. Ama psikolojik iste rajon böyle ne yapak ;))

0|0
    0|0
  • 3. ısrarda hemen kabul ediyolar. Üçüncüye d olmaz deseler tamam öde dicem ama yok olmuyor😁

1|0
    0|0
  • Oderim odemisligimde var

1|0
    0|0
  • Enayi miyim amünüyüm herkes hesabını kendi ödesin.

1|0
    0|0
  • Hep odemem 😂

1|0
    0|0
  • Kızların çoğu erkeklerle bu yüzden oluyolar o hesap öder bende yer içer biber sürerim. Hesaba gidince ben öderim yaa diyo yalandan ama tırt

0|0
    0|0
  • ben eski kafalıyım 😕 ödetmem uleen 😂 olması gereken bu zaten arkasından demezlermi gavete bak hem karı gezdiriyo hemde cebinde parası yok kıza ödetti hesabı diye derler ben denk gelince diyorum çünki 😕

0|0
    0|0
  • bir atla gidersem öderim. :D

0|0
    0|0
  • bir kadına hesap ödetmem ben öyle gördüm öylede devam edeceğim sonsuza kadar

0|0
    0|0
  • Ben masadayken kimseye birşey ödetmem!

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    13

Kızlar Ne Diyor 7

• samımıyet ne denli olursa olsun öderim. İlk buluşmada da teşebbüs ederim ama zorlamam ısrar ederse ödesin diye bırakıyorum kendilerini iyi hissediyorlar diye. Çok samimiysem ve para sıkıntım varsa ödemesine izin veririm ama mutlaka ödeşiriz bir sonraki buluşmada

1|0
    0|0
  • hayat müşterek bugün o öder yarın ben sırayla bu işler :)

1|0
    0|0
  • bencede. Şu an lise sonum ve sinifca ne zaman bisey olsa erkeklerle bu yuzden zitlasmaktan sıkıldım. sonucta helimiz ogrenciyiz. Erkekler 1 kere teklif ettikten sonra lutfen isrsr etmeyin

1|0
    0|0
    • 25gün

Hah işte aynen öyle. Karşımdaki insan über zengin değil sonuçta. Biz öğrenci onlar öğrenci herkes kendi yiyip içtiğinin sorumluluğunu üstlensin ama :/

• 25gün

zengin de olsa ben biri benim yerime para odediginde eziliyorum. kendimi asalak gibi hissediyorum. tamam erkeklik gururlari oksaniyo ben kiza para odetmem muhabbetiyle ama gereksiz iste.

• 25gün

Ellerine sağlık:)

• ben çok utanırım ya bilmiyorum

1|0
    0|0
  • Ben kendim öderim.. aynı şekilde düşünüyorum. Zoruma gidiyor başkasının ödemesi.

1|0
    0|0
  • Öderim

1|0
    0|0
  • Haklisin sonuna kadarr;)

1|0
    0|0
Yükleniyor...