Dünyada hiç bir din olmasaydı, dünya nasıl bir yer olurdu?

Soru açık. Bana göre insanlar birbirine daha sevecen olurdu, daha yardım sever olurlardı. Sizce?

0|0
12|15

Kızlar Ne Diyor 12

• insanlarin serefsizligini hic bisey durduramaz yine ayni olurdu

0|0
    0|1
  • Bence dünyanın ve insanların ipi kopmuş olurdu, başına savruk ve ne yapıcağını bilmeyen bir toplum.

0|0
    0|0
    • 24gün

Şimdi ne yapacağımızı biliyor muyuz?

• 24gün

o espirisi ben karışmıyorum tabiki kimseye medeni bir şekilde bir konuyu tartışıyoruz sadece. Peki gene sohbet için teşekkür ederim bayan psyko :"))

• 24gün

:D:D

• Daha iyi olurdu

0|1
    0|0
  • kesinlikle daha iyi bir yer olurdu, şimdi allahüekber diyip adam öldürüyorlar

0|1
    1|0
  • kerhaneden farkı kalmazdı. kimin eli kimin cebinde belli olmazdı, hırsızlık şerefsizlik katillik daha aklına ne gelirse hepsi arttıkca artardı

0|0
    0|0
  • dogru sadece insani degerler olurdu bu da humanistlik hayvanseverlik gibi ozellikleri daha ön plana cikarirdi. önyargili insanlar daha az olurdu. düsününce adamin eski esi evlendi diye eski esini oldüren bir ülkedeyiz. ancak müslümanlikta 3 ese kadar kabul edilen hatta desteklenen bir olay. bu da insanlarin kendiyle celismesiyle alakali

0|0
    0|0
  • ateistler gbi olrduk

0|0
    0|0
    • 24gün

onlar nasıllarmış?

• 24gün

Yanlış düşünüyorsun. Ateist olan çok vijdanlı koca kalplı arkadaşlarım var. Ve benim diyen müslümandan dünyaya doğaya hayvana insana daha faydalılar

• 23gün

herkesin kendi gorusu

• Eğer dünya da hiçbir din olmasaydı, uğruna mücadele verilecek hiçbir şey de olmazdı.. Yaşanan kötü olayların sebebi dinler değildir. Dünya üzerinde ki hiçbir din kötülüğü emretmez.

0|0
    0|0
    • 24gün

Dinler insanlara faydalı o zaman?

• 24gün

Var sayım olmak durumunda tanrı değiliz sonuçta dur bir dini dünyadan kaldıralım ne olcak diye bir teste sokamıyoruz. Anladım seni. Görüş için teşekkürler. Ama katılmıyorum

• 24gün

Rica ederim..

• Kurallarıda din koyuyor. Haram helal sevdasina bir cok insan kotuluklten engelleniyor.

0|0
    0|0
  • Dinsiz milletlerin devamına imkan yoktur.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

0|0
    1|0
    • 23gün

Ata söylediyse doğrudur ✌👍

• 23gün

her dini araştırdın. ortama olarak 16 bin gün yaşıyoruz ve her dini araştırman mümkün değil :D iyi akşamlar

• 23gün

Orayı acıklama gereği duymadım çünkü demek istediğimi anlayabilecek kadar zeki bir insan olduğunu düşünmüştüm sorun bende. İyi akşamlar 😄

• Gerçek dini, saptıranlarla karıştırıyosunuzya işte ona ayar oluyorum. Bir arkadaşım aşırı Atatürkçü, geçen Kılıçdaroğlundan laf açtım "Adam Atatürkçülük adı altında her türlü hainligi yapıyo" dedi kendi ağzıyla😄 Anlatmak istediğimi anlamissindir umarım

0|0
    0|0
    • 24gün

Yahu ben dinden bahsediyorum. dini yaşayanlardan değil saptıranlardan değil. Ön yargılı olmayın hemennn :")

• 24gün

Ama öyle anlaşılmiyor

• 24gün

Din olmasa dedim. İslam olmasa demedim ki. Hindiuzm paganizm putperestlik hepsi

• Savassiz bir yer olurdi

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Cok daha iyi

0|1
    0|0
  • Psikolojik rahatsızlıklar ve suçlar daha fazla olurdu diye düşünüyorum özellikle intihar vakaları

0|1
    0|0
  • ya çok kötü olurdu ya da çok iyi olurdu ama muhtemelen en sonunda çok daha iyi bir dünya olurdu.

0|1
    0|1
  • Olmazdı öyle

0|1
    0|0
  • Baris hakim olurdu

0|1
    0|0
  • P. K den alınmış bir söz. BENİM BİLDİĞİM 2 TANE TANRI VAR. BİRİSİ TÜM EVRENİ VE BİZLERİ YARATAN. DİĞERİ İSE SİZİN YARATTIĞINIZ TANRI. SİZİN Kİ AYNI KENDİNİZE BENZİYOR.

BİR TANRI SÜT İSTER, BİR TANRI ŞARAP, BİRİ İÇKİDEN NEFRET EDER.

0|0
    0|0
  • kotu olan insanlardir insanin nefsidir hicbir din oldurmeyi , zulmetmeyi ogutlemez

0|1
    0|0
  • herşey aynı olurdu

0|0
    0|1
  • ateistleri, paganları falan mumla arardınız...

0|0
    0|0
  • hayvanlar alemine bak nasıl olacağını görürsün. aslanlar zayıf bir hayvan gördüklerinde gel kardeş sana yardım edelim edelim diyorlar dimi:)

0|0
    0|0
    • 23gün

Oha yuh yani. Hayvanla bizi aynı kefeye mi koydun? biyolojik olarak hayvanız ama sadece biyolojik olarak !

• daha az savaş

0|0
    0|0
  • suç oranı çok daha fazla olurdu, cennet cehennem - ödül/ceza alegorileri insanı dizginler.

0|0
    0|0
  • Hz. Adem elmayı yemeseydi?

0|0
    0|0
  • ahahahah :) anlayamadiginiz sey din kotu degildir.
    dini kullanarak alet ederek onlar ustunden cikar saglayan insanlar kotudur
    bu insanlar din olmasaydi elbet baska bir alet edicek sey bulup onu kullancaklardi

0|0
    0|0
  • Ben katil olurdum mkk dünyasında head shout nsksld

0|0
    0|1
Yükleniyor...