Çocuğunuz dinini değiştirmek istese?

Kızınız veya oğlunuz 20 li yaşlarında artık kendi kararlarını verebilen bir yaşta olduğunu ve dinini değiştirmek istediğini söylese sizin görüşleriniz veya tepkiniz ne olurdu?

0|0
15|19

En İyi Erkek Görüşü

• izin vermezdim... Olabilecek en güzel bir dinle şereflendirilmiş ve bu Allahın ona bahşettiği bir lutuftur...

bunu kendi elleriyle berbat etmesine izin vermezdim... tabi baskıyla değil anlatarak doğruları İslamiyeti en doğru şekilde anlatarak engel olurdum..

zaten bu tarz boşluklar dinimizi tam bilmemekten dinimizi tam yaşamamaktan kaynaklanıyor ilgisizlik başıboşluk insanları bu yöne itiyor depresyon psikolojik rahatsızlıklar vsvsvsvs

Halbu ki Huzur İSLAM da bunu bilmiyorlar

1|0
    0|1
    • 1ay

kesinlikle dinin güzelliklerini göstermek gerekiyor

• 1ay

Sana izin verirmisin diye sormaz zaten emin ol. Dediğin gibi senin ona yapacağın tek şey İslamın güzelliklerini en iyi ve en doğru şekilde anlatmak. Ama buna rağmen değiştirmek istiyorsa zaten dinden otomatikman çıkmış olur o kişi. 😔

En İyi Kız Görüşü

• İsterse değiştirebilir. Din evladımdan önce gelecek değil ya. Ateist olsa bile onu sevmekten asla vazgeçmem. Onu kendi kanımdan olduğu için severim dindaş olduğumuz için değil.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 18

• Demek ki ona insan olmanın erdemini öğretememişim demektir.. İnsan olmak bir erdemdir ve erdemli insan Tanrısının ne olduğunu ve ne istediğini bilir.

0|1
    0|0
  • erken yaşta din egitimi yeterli seviyede vermiş olsaydim değiştirmek istemezdi. Bir birey için en önemli öğretici ailedir. aile yeteri kadar bilgi sahibi yapamaz ise birey topluma ayak uydurmaya ve dışardan öğrenmeye çalışır. yanlış ya da doğru ben boyle düşünüyorum. eğer ki yine değiştirmek isterse şu an ne desem yalan olur :)

0|0
    0|0
  • şehadet getir sonrada ders çalış hadi bakiyim der yollarım odasına

0|1
    0|0
  • bu izinle alakalı bir mevzu değil.. ne olursa olsun benim çocuğumdur.. yüz kızartıcı suç işlemesin yeter...

0|0
    0|0
  • Sorarım neden istedigini

0|0
    0|0
  • Banane?

0|0
    0|0
  • Anlayışla karşılarım. Dinde zorlama yoktur.

0|0
    0|0
  • Ona anlatırım inanmıyorsada zorlayamam. Kendi seçimine bırakırım.

0|0
    0|0
  • çocuğa dıyecek bır şey yok kendııze dememız lazım demekkı ıyı yetıştırememişiz ya da guzel ornek olmamışızkı bızden farklı bır yol secmek ıstemış

0|0
    0|0
  • kırarım agzını burnunu

0|0
    1|1
  • ben doğruları anlatırım karar onun

0|0
    0|0
  • Sorun olmaz

0|0
    0|0
  • Nüfus müdürlüğüne giderim

0|0
    0|0
  • Baska din yok ki derim.

0|0
    0|0
  • ağzını yüzünü kirarm bida fikrini bile değiştiremez

0|1
    0|1
  • ona inşallah en sevdiğin film ve dizilere sık sık trivago reklamlari çikar çıkamassin derim.

0|0
    0|0
  • karışmam müslümanım diyip ateist gibi yaşamasındansa ateist olsun

0|0
    0|0
  • Doverim beni cin atina bindirirse

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• çok üzülürüm ama elimden bişey gelmez. nice peygamberlerin kendi eşleri evlatları onlara inanmamış da sabretmişler. ben mi tepki göstereceğim

0|0
    0|0
  • Sıkıntı yok tercih onun

2|0
    0|0
  • kendi seçimi ben üzerime düşen görevi yaptıysam kendi bilir saygı duyarım tabi satanist vs saçma hatalara düşmeyecekse

0|0
    0|0
  • demek ki bendede hata var diye düşünürüm. konuşurum ve çözmeye çalışırım kendimde din konusunda daha ilgili olurum

0|0
    0|0
  • Sopayla kovalayarak camiye gotururum

0|0
    0|0
  • Sankince bunun yanlış olduğunu anlatırım. Hala anlamamazlıktan gelirse kararına saygı duymaktan başka bişey gelmez elimden.

0|0
    0|0
  • KEndi akil ve iradesi var ben zaten o yasina kadar anlatir ederim gerisi kendi secimi ben doğurdum ama o hayat onun

0|0
    0|0
  • Karışmam. O yaşına kadar akla karayı ayırt etmesini çoktan öğrenmiş olur. Müslüman, Müslüman bir ailede doğmakla olunmaz.

0|0
    0|0
  • Şimdi ki zamanda 20 yaşlar bile çocuk çok akıllıca bir karar olmayabilir

0|0
    0|0
  • Din nedir yavrucum kendine gel derdim

0|0
    0|0
  • Anlatmaya çalışırım. . umarım yaşamam öyle birşey

0|0
    0|0
  • Saygı duyarım