Türkiye' de Bilim Neden Gelişmiyor ve Nasıl Gelişir?

dunya milletleri cok daha muthis seylerle ugrasirken biz neden aptalca kavgalar ediyoruz.. surekli bir ofke kavga hali kim kimi yerse hesabi muthis bir rezillik var ulkemizde.. insanlar uzaya us kuruyor maya inka aztek atlantis gibi kita arastirmalari yapip orjinal seyler buluyor gorunmezligi arastiriyor hayvanlar bitkilerle alakali yeni bilgiler buluyor vs biz neden surekli gerze. k gibi birbirimizle kavga ediyoruz?

0|0
1|10

Kızlar Ne Diyor 1

• Çünkü din daha ön planda da ondan

0|1
    0|3

Erkekler Ne Diyor 10

• Gelişen adam yok. Bilim felsefe yapmak yerine din-kitap siyaseti yapıp koyun nesil yetiştirdiler. İşte, sonumuz.

0|1
    0|0
  • bizde bulan kişiler destek görmüyor ki :D

papaz eriğini imam eriğine çeviren destek görüyor :D

sen istersen atomu parçala detsek olmadıktan sonra onu geliştiremezsin. kendi devletin destek vermiyor başka devlet destek veriyor ama bu seferde yapılan her şey doğal olarak o devlete gidiyor.

0|1
    0|1
  • Bilinç seviyesini arttırmıyorlar ki sorgulayan olmasın diye

0|1
    0|0
  • orta çağ avrupasında kilise baskısı vardı şimdi bizde yobaz baskısı var

0|1
    0|0
    • 23gün

nası bir yobazca ya da farklı bir şekilde baskı nedeniyle şu an bilimsel bir başarı engelleniyor şu an. somut bir örnek verebilir misin

• 23gün

bir de garipsedim örneğini tübitak gov. tr de baskan linkinde baktım biograpisine ve imrenilecek bir kariyeri olduğunu okudum. Geçmiş dönemlerdki bir başkan miydi senin dediğin?

• 23gün

@erayist din iman naralarıyla gezip bilime köstek olmak dua edildiği zaman suyun molekül şekli değişir gibi uyduruk bir projenin kabul edilmesi...

• Bizim Kanımız bozuk 😀😀😀

0|1
    0|0
  • Herkes 1 ay ateist olsa. Avrupanın 1 yılda aldığı yolu alırız.

0|1
    0|0
  • İnançlarımıza bağlı olmadığımızdan

0|1
    0|0
  • ABD'de Trump seçildi en son duymadın galiba. Sorun insanlarda değil, sistemde.

0|0
    0|1
  • çünkü biz onlardan çok daha fazlasını biliyoruz..

0|0
    0|1
  • yarın bigun biri çıksa evrenin nasil meydana geldiğini anlatsa cikip bir hoca kafir der toplum dislar o insanı. en basitinden oruc vakitleri bana gore sacmalik zaten biri keske su soruna cozum bulsa. ama hayirrr toplum kafir der mazallah neyimize lazim. akil ve bilimin en belali dusmanidir din

0|1
    0|1
    • 23gün

mesela hangi dinde kalp krizi geçiren birini bırakın ölsün sakın bilimsel bir müdahalede bulunup ta ameliyat falan etmeyin diye bir emir var?

Yükleniyor...