Kapalı birinden sol görüşlü olur mu?

Deniz Gezmiş in hayatıyla ilgili kitaplar okuyan
Ahmet Kaya dinleyen
Gezi parkını destekleyen

Anti kapitalist diyebilecegimiz sermaye sınıfını degil de haksızlığa uğrayanlara işci sınıflarını savunan,
Dini kendi emellerne çıkarlarına alet eden gruplara karşı kısaca solculuğu çağrıştıran fikirleri olabilir mi?

0|0
13|31

Erkekler Ne Diyor 31

• Kapalı olan Deniz Gezmiş'e saygı ve sevgi duyabilir.
    Kapalı olan Ahmet Kaya dinleyebilir.
    Kapalı zaten anti-emperyalist ve anti-kapitalist olmalıdır.
    Kapalı dinini Allah ile kendi arasında yaşamalıdır zaten.
    Ancak kapalı gezi zekalı olamaz.
    Çünkü geziyi planlayanlar zaten KAPİTALİSTLERDİ.
    Bu çelişki.

0|1
    0|0
    • 1ay

Kapitalistler degil Sosyoloji okuyorum son sınıfım ve bunun üzerine tez bile yazıyorum. Uzun uzadıya anlatmıcam biraz daha derine inerseniz asıl sorunu biraz biraz kavrarsını

• 1ay

Yapmayın Allah aşkına.
      Gezi'de CNN ne arıyordu? Bugun California'da olan olaylarda CNN hiç yayın yapmadı.
      Gezi'de o kadar yabancı uyruklu basın müdavimi gibi ajan ne arıyordu?
      Gezi'de AB ve ABD neden Türkiye'ye tavır aldı?
      Gezi'de neden gezi komuyeni gösterileri bitirme kararı almışken, gezi platformu yakıp yıktılar ve iş adamları ( Ali Koç ve Cem Boyner gibi kapitalist sermaye) tavır aldı?
      Yetmedi, gezi platformunun üçüncü havalimanı, üçüncü köprü ile ne alakası vardı ağaçlarla?
      Yürüyüş yapan bir çoklarının maddi durumu ve tahsil kapasitesi Türkiye ortalamasından yukarıda olarak bu kimi temsil ediyordu?
      Aklınız olsun, at gözlüğü ile bakmayın.
      Not: Doktora yapan, sosyoloji ve antropoloji ilmini seven milliyetçi bir astsubayım.

• Sag solla alakasi olmayabilir de. Belki de o kendicidir. Kullanabildigi bir beyni vardir ve kendi iradesiyle siyasi yonelimini ve goruslerini yasiyordur.

0|0
    0|1
  • Kapalı birisi islamın ekonomi modelienin farkında olmalıdır ve böyle şeylere kafa yormamalıdır. Zaten Allah hazır olarak bunu bize göndermiş daha ne gerek var diğerine.

0|0
    0|0
  • Celal Şengör'ün deyimiyle serserinin tekinin kitabını okuyacaksın
    terörist dinleyeceksin
    Devlete isyanı destekliyeceksin

Sana kapalılığı bilmem ama sol çok yakışıyor :)

0|0
    0|1
  • kriterlere bak sen

0|1
    1|0
  • Sağcısı solcusu olmaz başörtülünün, sadece kul olmaya çalışanı olur. Çünkü siyasetin kendine hayrı olmadığını, başa gelenlerin sadece kendi ceplerini doldurmayı düşündüğünü bilir.

0|1
    0|0
  • deniz gezmiş: tıpkı sağcılar gib kandırılış-kullanılmış bir Anadolu çocuğu
    Ahmet kaya: söylemleri emperyal güçler tarafından saptıralan Anadolu çoçuğu
    Gezi Parkı: başlangıçta şehrin orasındaki parkın yok edilmesini istemeyen insanların karşı çıktığı, sonrasında yine emperyal güçler tarafından bir takım insanların devreye sokularak isyan-çatışma ortamı oluşturulup hükümeti devirmeye yönelik yapılan eylem (rte ve partisine hiç oy vermedim bu arada)
    kapalı bayan: emperyalist güçler tarafından başörtüsü kullanılarak laiklik karşıtı olarak gösterilen-kullanılan Anadolu kadını

Sonuç: Her şey birliğimizi bozmak için, ayrıştırmak için kullanılan insanlar-olaylar. kapalı bayandan solcu, deniz gezmişten sağcı olsa ne olmasa ne. sen-ben-o farklılıklarımızı umursamadan bu topraklar için emperyalistlerin oyuna nuna nasıl karşı geliriz onu sor müdür.

0|0
    0|0
    • 1ay

İşte bu beklediğim görüş. O kadar sığ fikirli insanın arasından bir siz cıktınız✋

• 1ay

eyvallah

• Kişinin görüşünü savunurum savunmam, o ayrı bir konu ama; işte bizim sıkıntımız bu, dinleri siyasallaştırmak. Başı kapalı AKP'lidir çünkü değil mi?

Dinin kurallaerını da belirleyen Halifemiz RTE'dir, değil mi?

Bir de din hakkını savunma, biat et der (!), değil mi?

Lütfen kendinize gelin, size verilmiş standart düşünce kalıplarından çıkın, aykırıları da anlayın, kulak verin, haklı iseler haklarını verin.

Ha, aynısı şu sol kesim için de geçerli, onlarda aynı derece önyargılılar...

0|0
    0|1
    • 1ay

Katılıyorum. Herkeste bir önyargı. Dinle siyasetin alakası yok ama maalesef başörtüsü siyasilerle siyasetle bagdaştırılıyor

• Yalnız ahmet kaya solcu değil bildiğin terörist

0|2
    0|0
  • gezi parkının neyini destekliceksin atatürkcüyüz diyenleri biz sırtımızı pkk ya yasladık diyenlerle polisi taşlamasınımı neyse ne bence fazla takılma yaşa hayatı

0|0
    0|0
  • Olabilir elbette.
    Sol görüşün milliyetçiliğe karşı olmayan çeşitleride vardır.
    Mesela sosyalizm...

0|1
    0|0
  • Olmaz.

0|0
    0|0
  • haksızlığa uğrayanlar , isci sınıfını savunanlar ahmet kaya dinleyenler mi , gezi parkını destekleyenler mi sence

0|0
    0|0
  • Kapalı olunca haksızlığa karşı dimdik duramıyormusun

0|1
    0|0
  • Chpn'nin kurultaylarında kameralara iliştirdikleri kapalılar mesela :))) her ne kadar gerçek kapalilar olmasada 😂😂😂

0|0
    0|1
  • şu an ki müslümanım diyenlerin yüzde kaçı gerçek müslüman. tuğçe kazaz bile başını örttü iktidar partiye yaranmak için. Önemli olan insanlık. bunun sağı solu yok.

0|0
    0|0
  • Olur 😈

0|1
    0|0
  • Sağın solun açılıp kapanmayla ilgisi yok

0|0
    0|1
  • Ali Şeriati ihsan eliaçık vb. Sosyalist müslümanlar var. Şiirbaz diye bir Ankaralı protest rapçi var Hatta Onur ünlü var.

0|0
    0|1
  • Ahmet kaya TERORİSTTİR

0|1
    0|0
  • Olur neden olmasın

0|0
    0|0
  • olabilir

0|0
    0|0
  • olur neden olmasın benim hafız tanıdıklarım bile var

0|0
    0|0
  • Saçmalık

0|0
    0|1
  • Müslüman adil olmak zorunda. Onu sağ sol gibi sığ kalıplara sığdıramazsınız

0|0
    0|0
  • Hersey tamam da eger gezi parkini destekliyorsa direk gerizekalidir

0|0
    0|0
  • Olur neden olmasın.

0|0
    0|1
  • Olur

0|0
    0|0
  • Ben öyleyip dini savurum ama solcuyumdur.

0|0
    0|0
  • Komünist müslüman ha hsdjshdjsh yarım akıllı

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 13

• Olabilir.

0|1
    0|1
  • olabilir bu ülkede her şey var

0|1
    0|0
  • Olabilir

0|1
    0|0
  • Niye kapandigini bilmiyosa olur

0|1
    0|1
  • Olunmaz

0|1
    0|1
  • Solculuk la dinin arasında çok fark edilmese de bir çizgi vardır elbette ki kapalı dan solcu olur

0|1
    0|0
  • Ondan kapalı canım kardeşim olur bak 😉

0|0
    0|0
    • 1ay

Kapalı kltak olur yazmıştım :)

• 1ay

Sensin ka ltak. Anca sürtün buralarda oranı buranı aç bilime bir faydanız olmasın. Farklı görüşleri de görmeyin. Sığ benimkiler sizi 😏

• 1ay

Beyinliler dicektim aaa yanlış yazmışım
      Tabi beyin varsa üzerine alın sen

• Olur tabi.

0|1
    0|1
  • Olur neden olmasın ki

0|1
    0|1
  • var tabi

0|0
    0|0
  • Türbanlı teroristlerde var evet.

0|0
    0|3
    • 1ay

Tipine kaktırdığım meymenetsizi.
      Solculara nasıl terörist dersin

• 1ay

Hahahah Neremle gülsem bilemedim.
      Senin gibi evde kalmıs kız kurusu olmaktan iyidir ya. N eyse Allah sen gibi yapmasın da gerisi hallolur 😅
      Cok yüksek bir ortalamayla tez yazmaya basladım. Ve hocalar tarafından da beğeniliyor haberin olsun diye dedim ama tez ne demek sen onu biliyon mu agsjskd
      Neyse hadi Can'ım evde sogan doğramaya devam. Su takipçilerini de 200 E çıkar az olmus o.
      Boyanmışsın o kdr 😏 Ama eşege semer vursanda gene aynı yani ayıktırıym

• 1ay

Ah Be salak kızım cidden malsın. gizliden yazmak kolay değil mi? Suratına bakilmayan meymenetsiz bir beyinsizsin. Memleket diplomalı eşek kaynıyor bende seni uyandirayim. Sen Hep kendiyle çelişen hem kiskancligindan catlayan hemde cahil bir kız kurususun. Bu kadar iftira on yargı vs ile gider 2 rekat namaz kilarsin dinimiz amin der yoluna bakarsın. Çok aptalsin çok. Rica ediyorum engelle beni senin salak sorularına bir daha denk gelmiyim.

• Olmaz. Ya gercekten dinini sever ya da gerçekten davasını. birbirine zıt şeyler nasıl aynı kişide olabilir? Kendisini kandırır anca

0|0
    0|1
    • 1ay

Kapitalizmin Müslümanlıkla alakası var mı mesela?
      Bunu ülkeye getiren sağ kesim..

• İyide sol görüşlülerde saydın özelliklerin hiç biri yok ki :)

0|0
    0|1
    • 1ay

Gezi parkı var.

Benim kastettiğim şu cu ya da bu cu olmak degil. Her kesimden insanın düşüncesini bilmek okumak. Elimde Deniz gezmiş in kitabını gördüklerinde aaa kapalıya bak ne okuyor desinler istemiyorum.
      Ben sosyoloji öğrencisiyim ve tez yazıyorum her düşünceden insanı bilmem gerekir degil mi?

Yükleniyor...