Anne babaya asi olmanın çok büyük bir günah olduğunu biliyormusunuz?

0|0
8|10

Erkekler Ne Diyor 10

• İsra, 23;

Rabbin, kendisinden başkasına asla ibadet etmemenizi, anaya babaya iyi davranmanızı kesin olarak emretti. Eğer onlardan biri, ya da her ikisi senin yanında ihtiyarlık çağına ulaşırsa, sakın onlara “öf!” bile deme; onları azarlama; onlara tatlı ve güzel söz söyle.

1|0
    0|0
  • Seni doğuruyor ama sana karşı görevini yapmıyorsa o kişiye anne denmez. Öyle kişilere de anne hak etmez. Aynı şekilde babalar da görevini yapmıyosa onlara da baba denmez. Doğurmak kimseyi anne yapmaz, ona bakabiliyorsan, doğru şekilde büyütebiliyorsan annesin ya da babasın. Onlara saygı duymak lazım.

0|0
    0|0
  • baba gibi babaysa asilik yapılmaz zaten ama gönül kırıp seni rencide ediyorsa kendini ezdirmek iyi değil

0|0
    0|0
  • Anneye babaya durduk yere laf etmiyoruz

0|0
    0|0
  • fotoya gel:D hiç güleceğim yoktu yaw:D

0|0
    0|0
  • Anne baba kötüyse ne olcak yine mi saygı

0|0
    0|0
  • Evet biliyorum

0|0
    0|0
  • Tabiki öyle

0|0
    0|0
  • Biliyoruz.

0|0
    0|0
  • O nasıl bir fotoğraf, sanki şeytanla aynıyız

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Evet anneyle babaya bir of demek bile cenneti yıkmak demekmiş. Zaten saygılı olmak lazım hep. Onlar bizim her şeyimiz

1|0
    0|0
  • http://i.hizliresim.com/A34vkp.jpg

Bu burada dursun, siz yine de ananıza babanıza it gibi davranmayın tabi.

0|0
    0|0
  • Hadis için teşekkür ederim. Böyle bir hatırlatmaya ihtiyacım vardı tamda. ALLAH razı olsun.

1|0
    0|0
  • Hayır. Günah nedir bilmiyorum. Sadece insanlarla sayğı içerisinde yaşamam gerektiğini anlıyorum

0|1
    0|0
  • Peki anne babası inanmıyorsa kişide inanmıyor ama ailesine çok iyi davranıyor. Hiç üzmüyorsa sonuç ne olur?

0|0
    0|0
  • Günah ama yapçak bişey yok

0|0
    0|0
  • Ya anne evlada zulmediyorsa?

0|0
    0|0
  • Biliyoruz teşekkür..

1|0
    0|0
Yükleniyor...