Kızlar, Sünnet bir tercih meselesi olmamalımı? oğlumu sünnet ettirmiyeceğim sorun yaşarmıyım?

şimdi bu toplumda dileyen başını açıyor, dileyen kapıyor.. Dileyen sakal bırakıyor, dileyen bırakmıyor buda bir tercih meselesi olmalı bence siz ne diyorsunuz?

Güncellemeler:
24gün Arkadaşlar madem sünnet bu kadar gerekli ve iyi bir eylem biri bana neden dünya nüfusunda bu kadar az bir sünnet olma oranı oldüğünu açıklasın.. eğer birgün dünyada %50den fazla sünnet uygulaması olursa birgün bende sünnet gereklidir diyebilirim..
24gün Arkadaşlar googleye sünnetin zararları diye yazın ve karşınıza çıkan ilk makaleyi okuyun.. ve gerçekten yazanları okuyun çünkü doğru.. faydaları varsada sağlıklı bir insan için deymeyecek boyuttadır.. birde ne zaman dünya sünnetli nüfusu sünnetsizden fazla olur o zaman bende sizin gibi düşünürüm..%20-30 bunlar yeterli değil.. çünkü sonuçta doğal olan bir yapıya müdahale etmekten bahsediyoruz..

0|0
19

Kızlar Ne Diyor 19

• buradaki insanlar ne derse boş bu konuda da bir çok hekimin makaleleri var dünyada farklı dinde farklı kültürde. müslüman olmayan hekimlerin de görüşlerini değerlendir çok sevdiğim bir kız arkadaşım şu an oğlu 3 yaşında ilk doğduğunda sünnet istemiyorum dedi ancak sonra bunun çocuğa ne gibi bir faydası veya zararı olacağını araştırdı bir çok kaynaktan ama bu araştırma google sünnetin zararları nedir yazmakla değil amerikadan bir kaç profesörle skype dan bile görüştü. en sonununda oğlunu sünnet ettirdi. din gereği değil oğlu için sağlıklısının bu olduğuna inandığı için... tereddütlerin varsa ciddi araştırma yapmanı öneririm çünkü kulaktan dolma bilgilerle bu sağlıklı şu sağlıksız demek kolay herkes için neye dayanarak olduğunu bilmek inanmak daha önemli. benimde çocuğum olsa bende bu konuyla ilgili büyük tereddütler yaşardım

0|0
    0|0
    • 24gün

ben şöyle düşünüyorum.. eski zamandan bu güne çok şey değişti.. çolün pis sıcağında suyun az olduğu bir dönemden büyük rahatlıklı evdeki küvette yıkanabildiğimiz bir döneme geldik.. ve düşünüyorum eğer gerçekten çok sağlıklıysa %20 gibi bu kadar küçük bir azınlığı değil en az %50yi etkilerdi.. sonra neden çocuğun izni olmadan yapayım ki.. isterse reşit iken yaptırı zaten önünde kimse duramaz karar verirse.. ve çok sayıda sinir ucu boşunamı var bilmem kaç milyon hep cinsel olarak pozitif etki yapmak için bence..

• 24gün

bu arada ben gerçekten çok büyük bir yaşta sünnet oldum.. ve bildiklerimde var.. bir kere sünnetsizken tatmine ulaşmak çok kolay.. daha fazla tahrik olup kendi kendine masturbasyon deneyimini daha güzel yaşıyorsun.. doğal bedenini hissediyorsun.. bence gerekli durum yoksa oğulun bileceği iş.. ha hastalık ve gereklilik halleri dışında bu durum.. sünnetin faydaları olduğu doğru olabilir ama zararlarıda yok diyemezsin sinir eksilmesi en basiti.. doğal sonucu olarak körelmiş bir penis daha az zevk.. ama kötü demiyorum bir miktar hissizleştirir diyorum sadece..

• Genelde sünnet ettiren kesim muslumanlar adı ustunde sünnet yani... Ama son yıllarda yabancılar da sünnete yoneliyormus yavaş yavaş bunu okumuştum bir yerde. Bence tercihe bağlı isteyen ettirir isteyen ettirmez ettirmeyen gavur olacak degil dinimiz hoşgörü dini zorlama yok ya hani :) ama oğlunun düşüncesi ne olur ilerde bilmiyorum

0|0
    0|0
    • 24gün

olmak isterse gerekli görürse önünde duramazsın tersiysede önünde duramazsın.. eğer %80 sünnetsizse bir veto hakkı tanımak için iyi bir neden..

• Sağlık açısından sünnet en doğru seçim

0|0
    0|1
    • 23gün

sünnet olmamak mı olmak mı?

• 23gün

olunmalı ama illa çocukken olunması gerekmez.. kişisel görüşüm..

• Sünnet olması çocuk ve yetişkin için tıbbi olarakta kanıtlanmış yarar sağlayan bir unsur. Müslüman için Peygamberimiz as Müslüman olan erkeklerin sünnet olmalarını emretmiştir. Şafi ve Hanbeli mezhebinde farz Hanefi ve Malikiye göre vaciptir.

0|0
    0|1
    • 24gün

geç olsun güç olmasın oda isterse diyorum.. sonra neden sünnetsizler dünyada daha çok madem gerekli ise ve dini nedenle bedene izinsiz müdahale yanlıştır isterse reşit olunca olur..

• 24gün

Ben islami açıdan baktım. Fakat bu sizin görüşünüz

• 24gün

bizde müslümanız ben çok istedim ve sonunda aile kararı ile reşitken oldum.. ve cinsel doyum gerçekten daha iyi sünnetsizken.. kendi kendine bile doyuma ulaşmak mümkün.. odun gibi olmadığı için malum organ.. ama sünnetinde avantajlarını biliyorum.. kesinlikle hijyen iyi ama zevkten kestiğide kesinlikle doğru.. sünnetsizken kışın penis başının üşümediği ama yazın sıcağinda biraz daha özem ve temizlik istediğide doğru.. yani demem oki bir insan sünnet olmayı herek görüp olmalı ama arkasında ailesi değil aklı başındayken verdiği karar olmalı..

• Ya eğer müslümanım diyorsan sünnet olmalı tabiki oğlun. Türbandan örnek vermişsin ama sen hiç müslümanım diyipte Fatiha'yı ezbere bilmeyen birini gördün mü?

0|0
    0|0
    • 24gün

sünnet adı üstünde sünnet elzem değil kalben inanması yeter bence..

• 24gün

kötü birşey yapmicam daha iyiliğini düşunerek yapıcam.. sünnetin zararlı olduğunun göstergeside nice bilimsel makale mevcut..

• 24gün

bak isteyen kafası açık isteyen sakalı göbeğinde geziyor bu ülkede peki isteyen kestirse istemeyen kestirmese ne olacak ki.. şu saydıklarımdan ne farkı var..

• Sünnet olsun sağlık açısından çok önemli ilerde oluşacak sorunları önler

0|0
    0|1
    • 24gün

ben inanmıyorum şu söylediğine o zaman hristiyanlarda olsun..

• 24gün

Beyefendi siz bildiğiniz gibi yapın en iyisi biz sadece fikir verdik

• 24gün

aslında kimsenin beden hakkını elinde almamak lazım mesela standart olarak dini herekçeyle herkesin kulağını delselerdi ya da başka yeroni bunu herkes beğenir ister diye birşey var mı bence eğer tercihiyse 40 yaşında bile yapar ve kendi doğrusu olur o onun..

• Ya bence bebekken olsun, hastanede steril koşullarda olsun. Hem ileride zararı dokunmaz hem şimdi

0|0
    0|1
    • 23gün

ya oladabilir de vücudun doğla bir organının alınmaya nasıl ihtiyaç duyduğunu pek aklım almıyor dinden bağımsız olarak mantık olarak idrak etmekt zorlanıyorum ve çocukken yapılması gerekmez eğer gerekli görürse kişi kendi iradesiylede yapar onu..

• 22gün

Bana ailem öyle yaptı biraz da görüşüm bundan dolayı bu yönde ama yetişkinken karar aşamasında uğraşması zor oluyor 24 yaşında adamken.. Antalyadaki özel hastane olmasaydı söyleyecek yer bulamazdım gerçekten sıkıntılar insanlarla oluyor.. az önce söylediklerime saygı duyulmasını bekliyorum yani kişisel doğru olduğunu düşündüklerim.. en iyisini Allah bilir bende size saygı gösteriyorum geceniz hayırlı olsun.. i. g..

• 22gün

ya yanlış anlamanızı istemem ama bunu özellikle belirtmek isterim sünnet hakkında söylenenlerinde bir kısmı doğru temizlik falan yazın ferahlık hissi gibi ama kesinlikle şunu bilecek düzeye gelemiyorlar sünnet olanlar ki ben bunu es geçemiyorum.. yine yanlış anlamayın amacım ne dini ne sağlık boyutunu karalamak değil ama inanın ki dokunması çok hoştu üst derime.. hala tadı damağımda.. bir kadına bile ihtiyaç duymadan tatmin oluyordum ama genede olmanın sağlık açısından çok olmasa da bir miktar faydası olduğu da bir gerçek.. yani işte tercih meselesi Aile veya bireyin yapacak bir şey yok :)

• Sağlı bakımından gereklı

0|0
    0|1
    • 24gün

peki ingilizler almanlar isveçliler hepsi sağlısızmı? bana bunun cevabını ver bende senin gibi düşüneyim..

• Sağlıklı bir şey sünnet neden olmasın

0|0
    0|1
    • 24gün

cünkü dünyada olanlar sadece %20-25 gibi azınlık ve isterse tercih etmeli istemezse değil..

• 24gün

sünnet olmadığında ölüyorsun demedik ki sadece daha sağlıklı dedik, her insanın günlük belli bir miktarda vitamin alması gerekiyor alan daha sağlıklı bir cilde bünyeye sahip oluyor ama coğu insan almıyor ve bundan şikayetci değil. Bu şekilde düşünebilirsin

• 24gün

ben sünnet olmasın demiyorum benim oğlum kendi istediği zaman kendi kararını verebilir ne yaparsa arkasında olurum sadece.. sünnet durduk yere ortada bir neden yokken yapılırsa beden hakkına girer kim ne derse desin..

• Çocuk onu anlayacak yasa geldiğinde kendi kararını kendi verebilir.

0|1
    0|0
  • Haklısın bu konuda iyi birşey değil zaten araştırınca sağlık açısından.

0|1
    0|0
    • 24gün

haklıyım ama topluma bunu idrak ettirmekte zorluk çekiyorum..

• oğlun büyüdüğünde hesabını sordugunda nasıl açıklayacaksın

0|0
    0|0
    • 24gün

neyin hesabı bu dünyada nüfusun %80 olmuyor hesabınımı soruyorlar..

• Sünnet sağlıklı. Benim kardeşimin affedersiniz pipisi 40 günlükken dıştakı deri yüzünden tıkandı ve 40 günlükken sünnet oldu. Şu an 14 aylık ve erken yaptırdığımız için mutluyuz. Yine de sen bilirsin.

0|0
    0|0
    • 24gün

ben 18 yaşıma kadar olmadım.. olmasaydım pek bir sorun olmazdı herhalde.. sünnetli halide deneyimlemek istedim hemde biraz utandım heralde.. şuna gelicem ortada bir neden yoksa bence herken kendi sünnetinden sadece kendi sorumlu olmalı oda reşitken.. ingilizler isveç isviçre aklına ne gwlirse onlar neden sünnet olmuyor..

• Dini boyutunu tamamen geciyorum. saglik yonunden yarari varmis sunnet olmanin.

0|0
    0|1
    • 24gün

o zaman dünyada sünnetli nüfus en az % 50 olsun % 20-25 az bu gerekliliğe bence..

• 24gün

olunmalı olsa bile ama yaş sınırlaması kesinlimle yanlış eğer gerekli bir durum yoksa.. isterse 50de olsun ne olur ki kendi doğrusuyla o eylemi yapsa..

• 23gün

birde şu yaş sınrırı kalksın olan dilediği dediğin gibi düşündüğü için olsun.. birde şu sünnetsizlerle dalga geçen müslümanlar yüzünden iyice gıcık oldum ben.. dalga konusu olmadığını anlatamıyorum bir genç kıza talip turist arkadaşımız var herkes sünnetle ilgili bin bir merak içinde..

• Müslümansanız sünnet olması gerekli

0|0
    0|0
    • 24gün

kesinlikle gerekmez sen yanlıştasın..

• 24gün

kalben inanmak yeter

• yapmak iyidir bence. sünnetsiz Daha büyük :)

0|0
    0|1
    • 22gün

daha büyük olması avantaj derler genelde.. ben orasında değilim ama sünnetsiz bir insan daha tatlı masturbasyon yapar hatta kadınsızsa (türkiyede çoğunluk abaza) elle tatmin konusunda daha şanslıdır çünkü yumuşacıktır üst deri ve o üst deriyi ezmek çok tatlıdır :) sünnetsiz çok sıcaklarda sık temizlenmezsen biraz problem oluyor ama ben razıyım :) kışında sünnet derisi bir kaban gibi penis başını sarıp ısıtıyor sünnetsiz birinin penis başının kışın üşümesi neredeyse imkansızdır :)

• Hijyen bakımından sünnet çok önemli aslında. Yani ben Almanya da yaşıyorum ve müslümanlar hariç bir çok insan sünnet ettiriyor oğlunu.

0|0
    0|0
    • 23gün

peki neden dünya ostatiklerine bakıldığında o zaman sünneliler sadece %25 çıkıyor daha fazla olması gerekmezmi ve doğal olan bir beden parçası neden bu kadar saçma olsun ki..

• Sunnetsiz gavur edersen musluman kiz almayi bekleme ogluna. Sunnetsiz gavurla evlenmem der kestitirir kiz vallah

0|0
    0|0
    • 24gün

seno zaman bağnaz olmayan aydın bir kız alsın.. madem sünnet sünetse dünyanın %20 kadarı değil en az 80 kadarı sünnet olsun.. bence sen böyle düşünüyorsun her kadın düşünmez..

• 24gün

sünnete gerek yok müslüman olmak için..

• 24gün

ve soruyorum neden dünya nüfusunda sünnetliden fazla sünnetsiz var ve hepsi hastalıktanmı kırılıyor..

• Onu bunu bırak Sağlık acısından olunmalı. Bunu bizden cok sizlerin. Erkeklerin bilmesi gerekiyor. Degil mi?

0|0
    0|1
    • 24gün

dediğin gibi düşünmem için dünya nüfusunun %80i sünnetli olmalıydı oysa %20 sünnetli dünyada sünnetli nüfus sünnetsizi aşsın bende sizin gibi düşünücem.. herkes sağlıksız olamaz..

• 23gün

Anladım. Ben farklı düşünmüyorum. Düşünenlere de saygı duymak lazım ozaman.

• 23gün

okey.. i. g

Yükleniyor...